Close

En iyi viski 2020 (veya İrlandalı peşindeyseniz viski)

En iyi viski, gerçekten tadı çıkarılacak bir şeydir. İskoçya'nın dünyaya verdiği en büyük hediye olabilir, ancak konu 'fermente tahıl ezmesinden yapılan damıtılmış alkollü içecekler' söz konusu olduğunda kasabadaki tek oyun İskoç viskisi değil (teşekkür ederim, Wikipedia).


Japonya harika viskiler yapar. İrlanda birçok güzel çırpmaya ev sahipliği yapmaktadırdır-diry (farklı yazım Galce türetilmesinden kaynaklanmaktadır). Amerikan ve Kanadalı burbonların hayranları var. Yeni bir Whiskey Dünya Şampiyonu Tayvan'dan selamladı. Bugünlerde Galliler bile başarıyor.

Şimdi içiyorumherşeydünyanın en iyi viskilerini seçip en iyilerini seçmek büyük bir sorudur. Ama yaptığımız bu. Karaciğer naklinden sonra bize tekrar katılın, sizi favorilerimiz aracılığıyla konuşalım.

Sizin için en iyi viski nasıl alınır

Bu sezon en iyi viski seçeneklerine başlamadan önce, ana türleri ve aramanızda size yardımcı olmak için ne anlama geldiklerini ele alalım:

Öncelikle tek malt viskimiz var. İskoç Kraliçesi, bu maltlı arpadan yapılır ve saksılarda damıtılır (iki kez normdur), daha sonra meşe fıçılarda en az üç yıl bekletilir.


Tek maltlarmalt viskinin en kaliteli şeklidir, şişelenmiş ürünün yalnızca bir içki fabrikasından olduğunu ifade eden 'tek' kelimesi (harmanlanmış maltlarbirden fazla içki fabrikasından gelebilir). Ayrıca, içtiğiniz şeyin yalnızca bir fıçıda olduğu ve kullanılan odun türünün daha fazla niteliğini aldığı içeceğin 'tek fıçı' örneklerini de alabilirsiniz.

Tahıl ViskiGenellikle buğday olmasına rağmen herhangi bir tahıldan yapılabilir ve genellikle sütun fotoğraflarında damıtılır, uzmanlar size bir tahıl viskisinin aromasının daha az karmaşık olduğu anlamına gelir. Ayrıca daha hafif bir tat verme eğiliminde olan malt viskiden daha az olgunlaşırlar, 'yeni başlayanlar' için idealdir. Glüten alerjisi olan herkes aklını başına almalı.


Çavdar viskisiviski dünyasının marmiti. Çavdar, obvs'den yapılan bu güçlü tada sahip içecek en az 2 yıl olgunlaşır ve genellikle Kuzey Amerika'dan gelir.

Başka bir Amerikan klasiğiBurbon. Esas olarak Kentucky'de üretilen bu mısır, en az% 51 mısır içermelidir, geri kalanı ise çavdar, arpa, malt vb. bir çeşit lezzet.


Gerçek viski meraklıları için dünyevi ve zengin karışımlar popüler olma eğilimindedir; bu durumda geleneksel bir Malt Viski ile yanlış gidemezsiniz. Kelimenin tam anlamıyla dünyevi, 'turba' aromalarının seviyesi, başka bir önemli farklılaştırıcıdır.

Harmanlanmış tahıl viskileri daha tatlı, daha narenciye ve damakta daha yumuşak olma eğilimindedir ve bu nedenle yeni başlayanlar veya İskoçların sevgiyle 'yumuşak Sassenach piçleri' dediği şey için daha iyidir.

Viskinizin tadını nasıl çıkarmalısınız? Purists size bir tutam limonataya su eklemenin sapkınlıkla eşdeğer olduğunu söyleyecektir.

Elbette, viski içmenin 'doğru' yolu, hoşunuza giden yoldur, ancak tavsiyemiz, tam bir bardağa az miktarda su eklemeyi ve daha sonra ihtiyacınız olduğunu hissederseniz daha fazlasını denemektir.


Seyreltmenin viskiyi bozacağını düşünebilirsiniz, ancak aslında yeni tatların kilidini açabilir. Ve her bir bardağın daha uzun süre dayanmasını sağlar. Bonus.

Ayrıca viski içeren çok sayıda kokteyl, özellikle de burbon var. Bunlar harika olabilir, ancak eski moda veya Manhattan yapmak için en iyi tek maltımızı kullanırsanız, bizniyetseni bulursan öldüreceğiz.

Noel ve sonrası için satın alınabilecek en iyi viski

En iyi viski

1. Highland Park 18 Yaşındaki Viski

En iyi 'yaygın' tek malt

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Özel günler Menşei: İskoçya Tür:: Tek Malt Sunum önerisi: buzlu
Satın alma nedenleri
+ Ödüllü + Tatlı tatlar
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Pahalı Amazon 216 Amazon müşteri incelemesine göz atın

Elbette, İskoç dünyasında daha belirsiz lezzetler var, ancak bu ödül yüklü, özel gün viskisini yenmek zor.

Akşam yemeğini yudumlamaktan ziyade içecek dolabının tadını çıkarmak için bir tane olan bu nispeten pahalı şişe, 18 yıldır yaşlandırılmıştır ve Highland dumanının ticari marka notlarıyla dolu gövdeli ama tatlı bir lezzet sunar. Bal ve şekerleme zenginlik katar ve ince çiçeksi ve baharatlı unsurlarla bu olgunlaşmış viski, lüks olduğu kadar pürüzsüzdür.

En iyi viski

2. Johnnie Walker Yeşil Etiket

En iyi harmanlanmış Scotch (ve dayanıklı havaalanı gümrüksüz uzun ömürlü)

Teknik Özellikler
Menşei: İskoçya Tür: Harmanlanmış Malt Sunum önerisi: Doğrudan
Satın alma nedenleri
+ Sıcak, dumanlı tat + Garantili bir zevk
Kaçınılması gereken nedenler
- Uzmanları memnun edecek kimse yok, belki BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI Amazon'a bakın

İş sınıfı gezginleri arasında hiç popüler olmayan Johnnie Walker'ın Yeşil Etiketi, hafif dumanlı bir burnu ve haşlanmış meyvelere, kuruyemişlere ve yumuşak baharatlara yol açan bir palete sahiptir.

Bay Walker'ın bu kadar popüler olması sürpriz değil. Dumanlı alt tonlarına rağmen, meşe tadı ezici değildir, bu nedenle hemen hemen her şeyle (veya hiçbir şeyle) eşleşir. Bu harmanlanmış maltın orta gövdeli yapısı, sofistike görünmeden palet üzerinde naziktir. Bu yüzden defalarca ödüllendiriyor. Orta sınıf fiyat etiketi ve geniş bulunabilirliği, hediyelik alışveriş yapanlar da dahil olmak üzere oldukça çekici.

En iyi viski

3. Hibiki Japanese Harmony Viski

En iyi Japon viskisi

Teknik Özellikler
Menşei: Japonya Tür: Harmanlanmış Malt ve Tahıl Servis önerisi: Su ile
Satın alma nedenleri
+ Daha tatlı tat + Damakta hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI ağır bir sıklet değil Amazon'a bakın

Bazıları Japon viskilerini İskoç viskilerine göre derecelendirir, ancak İskoçlara arkadaş kalmak istiyorsanız bunu söylemeyin.

Bazı Japon dramları dumanlı, yoğun, küçük parti mükemmelliği ile ticaret yapar, ancak bu daha kolay çaba, hafif ısınma titreşimleri yaratan beyaz çikolata notalarıyla, bal-tatlı ve portakaldan esinlenmiş bir tat için geçerlidir.

24 yüzlü şişesiyle - görünüşe göre Japon mevsimlerine bir selam - bu, pudinglerle bile iyi bir uyum sağlayabilen daha kaliteli bir viski.

En iyi viski

4. Talisker Fırtına Adaları Tekli Malt Viski

En iyi orta fiyatlı tek malt Scotch, yumruk atıyor

Teknik Özellikler
Menşei: İskoçya Tür:: Malt Sunum önerisi: Biraz su ile
Satın alma nedenleri
+ Tam aromalı + Tuzlu, tatlı ve dumanlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Renk eklendi, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol et

Talisker, bu İskoç viskisinin lezzetini artırdı ve çok katmanlı bir lezzet hissinden biraz eksik yarattı.

Highland Park 18-Year-Old Whiskey fikrini kalitesi için seviyorsanız, ancak biraz daha bütçe dostu bir şey istiyorsanız, gidilecek yer burasıdır. Ahşap salamura, meşe, portakal ve baharat notalarıyla, süpermarket raflarına yeni gelen bu göreceli bir yumruk atıyor.

En iyi viski

5. Woodford Rezervi

En iyi Bourbon viski

Teknik Özellikler
Menşei: ABD Türü: Karışık Bourbon Sunum önerisi: Bir kokteyl içinde
Satın alma nedenleri
+ Kalabalığı memnun eden + Fiyat için mükemmel kalite

Bu Kentucky Bourbon bir yumruk atıyor. Bakır tencere fotoğraflarında üç kat damıtılmış ve yoğun bir lezzet için yeni kömürleşmiş Amerikan meşe fıçılarda yaşlandırılmış olan bu Amerikan klasiği, akşam yemeğinden sonra, belki de şişman bir Küba purosuyla veya basmakalıp bir Amerikan şeyiyle mükemmeldir.

Uzmanlar, şekerleme, karamel ve baharatın yanında görünen tütünün ipuçlarını severler, bu da onu herhangi bir akşam yemeği partisinde mükemmel bir takip hareketi haline getirir. Bu, listemizdeki karıştırmak için en iyi viski ve eski moda için ideal bir temel.

En iyi viski

6. Ben Nevis 10 Yıllık Tek Malt Viski

Bütçeye sahip olanlar için en iyi tek malt

Teknik Özellikler
Menşei:: İskoçya Türü: Tek Malt Sunum önerisi: Bir damla su ile
Satın alma nedenleri
+ Tek bir malt için ucuz + Fiyatın önerdiğinden daha karmaşık bir lezzet
Kaçınılması gereken nedenler
-Bugün en iyi satışlar Amazon'u kontrol et

Onu harika bir bütçe satın alma yapan nedir? Bu sadece fiyat değil. Bu viski, daha pahalı bir viskinin birçok özelliğini de paylaşıyor ve dedikleri gibi, vücutta 'yıllarının ötesinde'.

Tropikal meyve kokuları, bitter çikolata, kahve ve hafif turba tonları ile bu Ben Nevis 10 Yıllık Tek Malt Viski, zengin ve yuvarlak bir tada sahiptir. Bu listedeki Scotch akranlarının karmaşıklığına veya lezzet derinliğine pek sahip değil, ancak çoğu şişenin yarı fiyatına, gerçekten yanlış gidemezsiniz.

Bu viskiyle ilgili en iyi şey, palette sağladığı nazik kuruluktur, bu yüzden viski konusunda acemi iseniz, bu çok zor olmayacak. İçmeden önce viskinin havayla karışmasına izin vermeyi unutmayın ki bundaki tatları serbest bırakın.

En iyi viski

7. Millstone Çavdar 100

En iyi Hollandalı viski. Hayır, geri dön… bu gerçekten iyi!

Teknik Özellikler
Menşei: Hollanda Tür: Çavdar Sunum önerisi: Doğrudan
Satın alma nedenleri
+ Tam, zengin ve tatlı + Yenilik değeri
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI hastalıklı görünebilir Amazon'u kontrol edin

Bu Hollandalı Çavdar, çok lezzetli ve içmesi kolay olduğu için tatlı dişe sahip viski acemileri için harikadır. Yine de uyarmalıyız, dumanlı tadım içkisinin tadını çıkaran deneyimli viski içenler bunu biraz hasta bulabilir. Tatlılığın altında vanilya ve baharat ipuçları da var, bu da onu harika bir kış ısıtıcısı veya akşam yemeği sonrası kovalayıcı yapıyor. Hollanda'dan pürüzsüz, baharatlı, kaliteli bir dram.