Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • En iyi yoga blokları 2020: Bu kullanışlı pervane ile pratiğinizden daha fazlasını alın

En iyi yoga blokları 2020: Bu kullanışlı pervane ile pratiğinizden daha fazlasını alın

Çalışmanızı bir adım öteye taşımanıza yardımcı olacak en iyi yoga bloğunu mu arıyorsunuz? Okumaya devam etmek. Yoga blokları, vücudunuzu yeni hareketlere alıştırmanın ve yeni pozlarda ustalaşmaya doğru ilerlemenin harika bir yoludur. Bir pozu mükemmelleştirmek için mücadele ediyorsanız, pozisyon alırken biraz daha fazla desteğe ihtiyacınız varsa veya gerginliklerinizi daha da derinleştirmek istiyorsanız, bir yoga bloğu sahip olmak için çok kullanışlı bir destektir.


Yoga için gerçekten ihtiyacınız olan tek şey bir paspas olsa da (en iyi yoga paspaslarıYoga bloğu veya kayış gibi ek özellikler ucuzdur ve ilerleme hızınızda büyük bir fark yaratabilir.

Yoga bloklarının hepsi kabaca aynı boyuttadır, ancak farklı renk ve malzemelerden oluşurlar, böylece sizin için en iyi olanı seçebilirsiniz. Mantar yoga blokları genellikle en pahalıdır ve dayanıklılık, stabilite ve yüksek seviyede tutuş sunar.

EVA köpüğü çok hafiftir ve genellikle mantardan daha ucuzdur. Yoga sınıfınıza gidip gelmek daha kolaydır, ancak dayanıklı veya sabit değildir. Hem EVA köpüğünün hem de mantarın çevre dostu olduğunu bilmek de kullanışlıdır, böylece suçluluk duymadan pratik yapabilirsiniz.

Yoga blokları ne için kullanılır?

en iyi yoga bloğu: Temel yoga


(Resim kredisi: Temel yoga)

Bir yoga bloğu, ekstra denge için bir yüzey sağlayan, vücudunuzu doğru hizaya getirmek için bir kılavuz görevi gören veya bir gerginliği derinleştirmek için kullanılabilen hafif bir bloktur.

Örneğin, diyelim ki ellerinizin yerde olmasını gerektiren bir denge pozundasınız, ancak tam olarak uzanamıyorsunuz; Ellerinizi dinlendirmek için bir yoga bloğu kullanabilirsiniz. Bu şekilde, sadece düşmenizi engellemek için kendinizi çarpıtmak zorunda kalmadan, vücudunuzun geri kalanını doğru duruşa getirmeye odaklanabilirsiniz. Bir dizi farklı yüzey yüksekliği için bloğu döndürün.


Benzer şekilde, kendinizi oturmuş bir duruşta yükseltmeniz gerekiyorsa, oturma kemiklerinizin altına bir tane yerleştirebilirsiniz. Daha esnekseniz, bir bölünmeyi derinleştirmek için bir ayağınızı bir bloğa yaslayabilirsiniz ya da oturarak öne doğru bir virajda daha fazla uzanmak için ayaklarınıza bir düz yerleştirebilirsiniz. Yoga öğretmeniniz, pratiğinizin bir parçası olarak bunları ne zaman ve nasıl doğru kullanacağınızı size söyleyecektir, ancak bunlar ilk göründüklerinden çok daha yararlıdır.

  • Bu 10 dakika ile başlayın,enerji artırıcı yoga sekansı
  • Şunlardan biri ile nerede olursanız olun pratik yapınen iyi yoga uygulamaları

Mirafit 2 Doğal Mantar Yoga Blok Seti


1.Mirafit 2 Doğal Mantar Yoga Bloğu Seti

Güzel değiller ama kesinlikle amaçlılar

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Çevre Dostu Malzeme: Mantar Boyut: L22cmxH14.5cmxD7cm
Satın alma nedenleri
+% 100 doğal mantar ağacı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Pürüzsüz, kaymaz yüzeyleri ile bu yoga blokları çok çeşitli zeminler için uygundur; Bu yerel spor salonunun mızrağı mı yoksa salon halınız mı. Hafif oldukları için onları sınıfa götürmek sorun olmamalı ve% 100 doğal mantar ağacından yapıldıkları için çevre dostudurlar.

H&S EVA Köpük Yoga Tuğlaları

(Resim kredisi: H&S)

2. H&S EVA Köpük Yoga Tuğlaları

Bu EVA yoga bloklarıyla esneme hareketlerinizi derinleştirin ve uzatın

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Renkli seçenek Malzeme: EVA köpük Boyut: 23x15x8cm
Satın alma nedenleri
+2 parlak renk mevcuttur + Çevre dostu köpük BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bu bloklar ucuzdur ve yine de çevre dostudur, sağlam ve çok yönlüdür. Mantardan ziyade EVA köpüğünden yapılmıştır, bu nedenle tutuşu sağlamazlar, ancak yumuşak yüzey ellerinizi, ayaklarınızı ve hatta alnınızı dinlendirecek kadar rahattır. Aralarından seçim yapabileceğiniz iki parlak, cesur renk vardır.

Manduka Cork Yoga Bloğu


3. Manduka Cork Yoga Bloğu

Önceliğiniz kalite ise, daha fazla aramanıza gerek yok

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Hafif ve sağlam Malzeme: Mantar Boyut: L23cmxH15cmxD7cm
Satın alma nedenleri
+% 100 mantar + Zehirli kimyasallar olmadan üretilmiştir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 667 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Kolay tutulan yüzeyi ve konturlu kenarları ile bu yoga bloğu, yogilerin güçlerini ve dengelerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Mantar yapısı sayesinde, kullanıcılara köpük bloklardan daha sağlam bir his verirken, bir dizi zemin tipinde kullanıma uygundur. Daha ağır bir blok arıyorsanız, bu sadece bilet, ancak sınıfa götürebileceğiniz hafif bir blok arıyorsanız, kaçının.

Yogibare Yoga Bloğu

4. Yogibare Yoga Bloğu

Ucuz ve neşeli, bu yeni başlayanlar için harika

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Yeni Başlayanlar Malzeme: EVA Köpük Boyut: L22cmxH15cmxD7cm
Satın alma nedenleri
+ Hafif ama sağlam + Sizi daha zor duruşlara sokun BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 146 Amazon müşteri incelemesine göz atın

Yeni başlıyorsanız, bir yoga bloğuna çok fazla para harcamak istemeyebilirsiniz. Pozlarda ilerlemenize yardımcı olmak için Yogibare'den gelen bu blok, vücudunuzun herhangi bir hasarı önlemek için yavaş yavaş hareketlere geçmesini sağlayacaktır. Marka, blokların vücut ağırlığınızı tutacak kadar sağlam olduğunu ve pozları ofsetten doğru şekilde yapabilmeniz için kendinizi hizalamanıza yardımcı olduğunu söylüyor.

Lotuscrafts Cork Yoga Bloğu

5. Lotuscrafts Cork Yoga Bloğu

Beş yıldızlı incelemelerin yığınlarıyla, bu yoga bloğu kesinlikle bakmaya değer

Teknik Özellikler
İçin en iyisi: Dayanıklılık Malzemesi: Mantar Boyut: L23cmxH14cmxD9cm
Satın alma nedenleri
+ Çok sağlam + Kaymaz yüzey BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 1 Amazon müşteri incelemesini kontrol edin

Kaliteli bir orta sınıf mantar yoga bloğu arıyorsanız, Lotuscrafts'tan gelen bu sadece bilet. Müşteriler, köpük bloklar gibi vermediğini söylüyorlar, bu nedenle hareketlerde ustalaştıkça bol miktarda destek sağlamalıdır. Yüzey yumuşaktır ancak bol miktarda tutuş sağlar, böylece kullanım sırasında kayma tehlikesi yaşamazsınız.