Close
  • Ana
  • /
  • Oyuncaklar
  • /
  • Karşılaştırılan en büyük Lego setleri: En iyi değer hangisi?

Karşılaştırılan en büyük Lego setleri: En iyi değer hangisi?

söz konusu olduğundaen iyi Lego setleri, daha büyük olanın daha iyi olduğunu inkar etmek zor. Bazen birkaç fit uzunluğa ulaşan en büyük setlerle, kuşkusuz daha büyük her zaman daha fazla değildir.pratik, ama eğlenceli ve tatmin edici bir proje olarak, ne kadar çok parça olursa, bir setin o kadar zevkli olduğunu inkar etmek zor.

Ancak sizi saatlerce meşgul edecek bir şeye gitmeyi planlıyorsanız - en büyük ve en karmaşık setler 10 saatten fazla bina eğlencesi sağlayabilir, şüphesiz - seçenekler nelerdir ve terimler açısından nasıl karşılaştırılır? nihai sonuçların?

En büyük ve en karmaşık Lego setlerinden bazıları, sevilen filmlerin inanılmaz derecede doğru versiyonlarını oluşturmak içindir, bazıları ise daha sanatsaldır veya popüler kültürün yanı sıra Lego Creator Expert ünlü bina serisinden birkaç güzel seçenek de dahil olmak üzere gerçek dünyaya dayanmaktadır. Lego Star Wars ve Lego Harry Potter gibi favorilerin yanı sıra klasik Lego Technic serisi. (Unutmayın, aynı zamanda kılavuzlarımız da var.en iyi Lego Star Wars setleriveen iyi Lego Technic setleri.)

Öyleyse, bugün mevcut olan en büyük Lego setlerinin nasıl karşılaştırıldığına bakalım, çünkü ne tür bir şey için gittiğinize bağlı olarak boyut ve fiyatta büyük farklılıklar vardır.


En Büyük Lego Setleri: Lego Sanat Dünya Haritası

Lego Sanat Dünya Haritası

(İmaj kredisi: Lego Grubu)

Bu, devasa 11.695 element içeren parça sayısı bakımından gezegendeki en büyük yeni settir. Ayrıca son boyutu açısından da oldukça büyük, 104 cm (40,5 inç) genişliğe ve 65 cm (25,5 inç) yüksekliğe ulaşıyor.


Bu parçalar çoğunlukla küçük 1x1 noktalardan oluşur ve genel olarak bir dünya haritası için gereken ayrıntıları oluşturmasını sağlar, ancak bu kadar çok parçayla gelmesinin bir nedeni de esnekliktir - temel yapım talimatları, farklı renklerde okyanus tabanının derinliği. Ama bunu takip etmenize gerek yok! Kara bölümlerinin ötesinde, Lego sizi okyanuslarda vahşileşmeye, harika desenler veya almak istediğiniz herhangi bir yaklaşım yaratmaya teşvik ediyor.

Haritayı ayrı bölümlerde oluşturuyorsunuz, bu da onu daha yönetilebilir hale getirmeye yardımcı oluyor. Ancak bu aynı zamanda, nihai sonucun Avrupa'nın merkezde olduğu olağan dünya haritası tasarımı olmak zorunda olmadığı anlamına da gelir - tercihinize bağlı olarak, ortasına farklı alanlar koyabilirsiniz. Ayrıca haritaya, nerede olduğunuzu gösteren Lego tarafından yapılmış iğneler de ekleyebilirsiniz.


Bu, herhangi bir Lego setinin en fazla parçasına sahiptir ve kesinlikle karmaşıktır, ancak tam olarak tercih ettiğiniz gibi olabilecek en karmaşık yapı değildir. Aynı zamanda en yaratıcı özgürlüğü sunan büyük Lego setidir. Oh, ayrıca, küçük parçaları ve lisanslanacak büyük isim eksikliği sayesinde, eşdeğer setlerin çoğundan çok daha ucuz.

Lego Sanat Dünya Haritası 1 Haziran'da piyasaya sürülecek ve fiyatı 229,99 £/249.99$/399.99 AU$ olacak.

En büyük Lego setleri: Lego Creator Expert Colosseum

Lego Kolezyum

(İmaj kredisi: Lego Grubu)

Lego Dünya Haritası gelmeden önce, bu, herhangi bir Lego setinde en fazla parçaya sahip olma unvanını taşıyordu. Ve nedenini görebilirsiniz - bu sadece karmaşık ve eski bir yapının hassas bir yeniden yaratılması.


9.000'den fazla parçaya sahip olan Colosseum setinin, kemerleri ve koridorlarından zeminin altındaki gizli alanlara kadar ikonik arenanın bugün nasıl göründüğünü yansıtmasını sağlıyor.

Bu gerçek bir sergi parçası, ancak 59 cm (23,5 inç) genişliğinde, 52 cm (20,5 inç) derinliğinde ve 27 cm (10,5 inç) yüksekliğinde, en büyük Lego setlerinin çoğunun yaptığı kadar yer kaplamaz. onu gösteriyor. Bu, gerçek yer hakkında her türlü güzel bilgiyi ve fotoğrafı sunan sehpa kitabı kullanım kılavuzu ile çok fazla 'Yetişkinler için Lego'dur. Bu devasa setler için de fiyatlandırma söz konusu olduğunda orta seviye hakkında.

Bugünün en iyi Lego Colosseum 10276 fırsatlarıKolezyum LEGO 549,99 $ Görünümİndirimli Fiyat LEGO Creator Expert 10276... Amazon 749 $ 707,64 $ Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

En büyük Lego setleri: Lego Star Wars Millennium Falcon

Lego Millenium Falcon

(İmaj kredisi: Lego Grubu)

Kolezyum ve Dünya Haritası ortaya çıkmadan önce,Bugün nasılsın7.500'ün üzerinde parça sayısı ile en fazla parçaya sahip set oldu. Ayrıca inşa edildiğinde oldukça büyüktür, 84 cm (33 inç) uzunluğunda, 56 cm (22 inç) genişliğinde ve 21 cm (8 inç) yüksekliğindedir.

Ve sadecebakmakişte! Star Wars hayranları için daha güzel bir manzara yok. Bu, birlikte gelen Lego minifigürleriyle aynı ölçekte etkili bir şekilde Falcon'un bir rekreasyonudur ve bu nedenle Falcon'un içindeki tüm odalar da yeniden yaratılmıştır ve hepsi doğru görünüyor ve hissettiriyor. Dört kişilik kokpite, topçu istasyonuna, sanal satranç masasına ve oturma alanına sahiptir ve her ikisini de yeniden yaratmak için figürler ve uzaylılar ile birlikte gelir.imparatorlukveyaSon Jedi.

Lego yapımının büyük çocuk tarafını kucaklamaktan hoşlananlar için başka hiçbir set bunu yenemez. Bununla birlikte, başka hiçbir set fiyat açısından onu geçemez - bu, buradaki tüm seçeneklerin en pahalısıdır.

Günümüzün en iyi LEGO Star Wars Millennium Falcon Ultimate Collectors Sürümü, 255 Amazon müşteri incelemesi fırsatı sunuyor ☆☆☆☆☆ LEGO Star Wars Ultimate... Amazon Prime 799,99 $ GörüntüleLEGO Star Wars Binyıl... Walmart $ 940.89 Görünümİndirimli Fiyat LEGO Star Wars Millennium... Amazon Prime 1.180 $ 1.074,58 $ Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

En büyük Lego setleri: Lego Harry Potter Hogwart'ın Şatosu

Lego Hogwart

(İmaj kredisi: Lego Grubu)
Bugünün en iyi Lego Hogwarts Kalesi fırsatlarıHogwarts'ın Şatosu LEGO 399,99 $ GörünümBenzerlerini Görüntüle Amazon US Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bu modelin mükemmelliği, Millennium Falcon gibi, ölçeklendirmek için yapılmış olmasıdır. Ancak minifigürler için değil – 27 ikonik karakterle birlikte gelen daha nadir Lego mikrofigürleri için.

Kalenin görünümü, kısmen inşasında kullanılan 6.000'den fazla tuğla sayesinde, filmlerden inanılmaz bir doğrulukla yeniden yaratıldı! Ancak, burada gördüğünüz sadece dış görünüm değil – diğer tarafta, o mikrofigürleri pozlamanız için filmlerdeki görünümleriyle iç mekanlarla dolu. Büyük salon, hareketli merdivenler, odalar ve sınıflar da buna dahildir. daha fazla.

Hagrid'in Kulübesini, Şamarcı Söğüt'ü ve bir sürü başka ekstrayı atın ve oldukça iyi bir değer gibi hissettiren bir şeye sahip olursunuz - buradaki daha iyi fiyatlı setlerden biridir. Etkileyici görünüm ve filmi taklit eden konumların birleşimi, onu tüm aile için çok eğlenceli hale getiriyor.

En büyük Lego setleri: Lego Star Wars Imperial Star Destroyer

Lego Yıldız Yok Edici

(İmaj kredisi: Lego Grubu)

Yaklaşık 4.700 parçada, buradaki diğer birçok seçenekten daha az tuğla olabilir, ancak 'en büyük' ​​Lego seti olması açısından eşsiz. Yapıldığında, bu canavar 110 cm (43 inç) uzunluğunda, 66 cm (26 inç) genişliğinde ve 44 cm (17 inç) yüksekliğinde devasa bir canavardır.

Lego Millennium Falcon veya Lego Hogwart's Castle'ın aksine, inşa edildikten sonra bununla oynamak yok. Minifigürler için içeride bölüm yoktur. Sadece teşhir amaçlıdır, çünkü hareket etmesi oldukça hassastır ve yapı standın etrafına inşa edilmiştir. Bu süs olarak kabul edilmelidir.

Fakatnebir süs! Dev yapıyı inşa etmek, bir araya getirmek ve ardından ayrıntıları panel panel eklemek inanılmaz. Ve en iyi hilelerinden biri, açılıştan itibaren Leia'nın gemisiyle birlikte gelmesidir.Yıldız SavaşlarıBu, Star Destroyer ile ölçeklendirmek, ne kadar büyük olduğunu eve götürmek.

Tüm bu setler arasında, saklamak ve çocukları/hayvanları ona dokunmamaları konusunda ikna etmek için en çok öngörü gerektireni kolaylıkla. Aynı zamanda Millennium Falcon'un yanında en pahalı ortaktır. Ancak sonuç, inancın ötesinde etkileyici.

Bugünün en iyi Lego Imperial Star Destroyer 75252 fırsatı 95 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ LEGO Star Wars: Yeni Bir Umut... Amazon Prime 699,95 $ GörüntüleLEGO Star Wars: Yeni Bir Umut... Walmart $699.95 GörünümLEGO - Star Wars TM Imperial... En İyi Satın Al $699.99 Görüntüleİmparatorluk Yıldız Destroyeri' LEGO 699,99 $ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

En büyük Lego setleri: Lego Technic Liebherr R 9800 Ekskavatör

Lego Teknik Liebherr

(İmaj kredisi: Lego Grubu)

Bu, şu anda mevcut olan en büyük Lego Technic setidir, 4.100'den fazla parçadan yapılmıştır ve sonuç 65 cm (25 inç) uzunluğunda, 27 cm (10 inç) genişliğinde ve 36 cm (15 inç) yüksekliğindedir.

Bu aynı zamanda Lego Technic'in tüm işlevleri ve incelikleri sayesinde buradaki karmaşık ve ilgili yapıdır. Gerçekçi izlerinde ilerliyor, tabanı üzerinde dönüyor ve devasa kepçe kolu uzanıyor ve kazıyor. Hepsi, daha sonra bir uygulama kullanarak kontrol edebileceğiniz iki ayrı Bluetooth akıllı hub tarafından kontrol edilen toplam yedi motor tarafından desteklenmektedir.

Bunu gerçekleştirmek için gereken tüm mekanizmalar, onu desteklemek için gereken devasa sağlam yapı ve bunu bir canavar makinesinin doğru bir şekilde yeniden yaratılması için tasarlanmış birçok küçük ayrıntı arasında, muhtemelen en uzun ve en kapsamlı yapıdır, öyleyse ne olacak? En çok sevdiğiniz, dikkat çekici bir şeyi bir araya getirme sürecidir, bu sizin en iyi seçiminiz olabilir. Fiyatı da oldukça iyi ve düzenli olarak iyi indirimler alıyor.

Bugünün en iyi Lego Technic Liebherr R 9800 Ekskavatör fiyatı 413 Amazon müşteri yorumu ☆☆☆☆☆ LEGO Technic Liebherr R 9800... Amazon Prime $441,39 GörüntüleLEGO Technic Liebherr R 9800 ... Walmart 449,95 dolar GörünümLEGO Technic: Control+... Zavvi 449,95 Dolar Görünüm HP Envy x360-15.6' FHD Dokunmatik... Amazon Prime 799 Dolar Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz