Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • Bronz Rado Captain Cook, zamanla renk değiştiren bir saattir.

Bronz Rado Captain Cook, zamanla renk değiştiren bir saattir.

Lüks İsviçre saatleri söz konusu olduğunda, bileğinizde gerçekten benzersiz bir şey olduğunu bilmek büyük bir sorun olabilir - özellikle de bu türünün tek örneği görünüm zaman içinde kademeli olarak değiştiğinde.

Çok ince bir altın tabakasıyla kaplanmış bronz bir kasa sayesinde Kaptan Cook by Rado'nun yaptığı tam olarak budur.

Patinaj burada anahtardır. Rado, Kaptan Cook'un kasasını üç mikronluk bir altın tabakasıyla kaplıyor. Bu, saati satılana kadar korur ve bronz saat alıcılarının beklediği kademeli yaşlanma sürecini durdurur. Düzenli olarak alınıp giyildiğinde, altın kaplama yavaş yavaş kaybolur ve aşağıdaki bronz kasayı ortaya çıkarır.

Bu daha sonra yavaşça yaşlanmaya başlar ve kullanıcının yaşam tarzına, suya maruz kalmasına ve yaşadıkları yerin iklimine bağlı olarak değişen benzersiz bir patina geliştirir.


Zamanla, bronz çağlar benzersiz bir patine oluşturmaya başlar ve sonunda Rado Captain Cook'un her örneğini farklı gösterir.


(Resim kredisi: Rado)

Bronz 42mm kasayı tamamlayan yeşil güneş ışını kadranı ve uyumlu seramik bezel, altın saat ibreleri ve saat imleri ve saat üç konumunda kırmızı rakamlarla beyaz tarih komplikasyonu.

Saat, kutu şeklinde safir kristal, cilalı bronz vidalı kurma kolu, fırçalanmış bronz pimli tokalı yeşil deri kayış ve titanyum kasa arkası ile tamamlandı.


(Resim kredisi: Rado)

Rado Captain Cook, 25 taşlı bir ETA C07 otomatik mekanik mekanizma ve 80 saate kadar etkileyici bir güç rezervi ile güçlendirilmiştir. Saat 300 metreye kadar suya dayanıklıdır, ancak alıcılara uzun süre suya maruz kalmanın bronzun yeşilimsi bir görünüm kazanmasına neden olabileceği, bu nedenle daha sonra kurutulması gerektiği hatırlatılır.

Rado Captain Cook Bronze'u şimdi Goldsmiths'ten 2.415 £ karşılığında satın alınAnlaşmayı Görüntüle