Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Ford F-150 Lightning bende bir kamyon alma isteği uyandırdı ve sizi de ikna edebilir

Ford F-150 Lightning bende bir kamyon alma isteği uyandırdı ve sizi de ikna edebilir

NSFord F-150 Yıldırım- diğer elektrikli araçların ötesinde - herkesi elektrikli otomobil kullanmaya ikna edecek modeldir. Normal bir F-150'den o kadar farklı görünmediğinden (aslında bu çekiciliğinin bir parçası), özellikle görünüşünden değil, eko duyarlılıkları ve maliyet tasarrufları sayesinde.

Dürüst olacağım, her zaman bir kamyonum olsun istemişimdir. Büyük arabaları seviyorum ve özellikle İngiltere'de büyüyen Amerikan kamyonlarının devasa boyutlarında özel bir şey var. Ancak iş darboğaza geldiğinde, bir kamyonu haklı çıkarmak zordur. Kırsalda yaşamıyorum, esnaf değilim, büyük bir açık kamyon kasasına gerçekten ihtiyacım yok ve bu araçların sunduğu çekme gücünü gerektirecek bir teknem yok. Ve o yatak için bir kapak almadığınız sürece, gerçek bir güvenli saklama alanınız yok demektir.

Bir kamyonun çevresel etkisi de var. Çünkü bir tane alacaksanız, gerçekten vites değiştirmesi için en az 5 litrelik bir motora ihtiyacınız var. Markete her götürdüğünüzde bu çok fazla gaz ve çok fazla emisyon demektir. Ancak bir elektrikli kamyonu düşündüğünüzde tüm bu argümanlar pencereden dışarı çıkıyor.

Ford F-150 Yıldırım


Ford F-150 Yıldırım Platin

(İmaj kredisi: Gelecek)

Elektrikli bir araç olarak, Ford F-150 Aydınlatma emisyon üretmez ve şarj etme maliyeti minimumdur, bu nedenle ekstra ağırlık ihmal edilebilir. Evet, elektriğinizi nereden aldığınıza bağlı ama bu başka bir tartışma.


Elektrik motorundan gelen tork ayrıca F-150 Lightning'in hızlı olduğu anlamına geliyor - 0'dan 60'a 4,4 saniyede ulaşacak, bu da takviyeli Raptor modelinden daha hızlı. Ve bağımsız arka süspansiyon ile daha iyi sürülür.

Bu depolama alanına gelince, öndeki büyük V8'in olmaması, yeni Mega Power Frunk için alan sağlıyor - elektrik prizleri ve 400 pound depolama alanı olan bir bagaj alanı. Bu, iki takım golf sopası, iyi bir hafta alışverişi veya birkaç valiz sığacak. Tamamen su geçirmez olduğu için bagaj kapağı için buzla bile doldurabilirsiniz. Kamyon kasasına sahip olmak, hacimli eşyaları taşımak için sadece bir bonus veya kilitlenebilir bir kapağa sahip, dev bir bagaj.


Ford F-150 Yıldırım

Ford F-150 Lightning'de Mega Power Frunk

(İmaj kredisi: Gelecek)

Birçok yönden, bu aile dostu bir araçtır. Süper bir kabindir, yani dört kapısı ve iki sıra koltuğu vardır ve içinde bir elektrikli araçtan bekleyeceğiniz en yeni cihazların tümüne sahiptir. 15 inç dokunmatik ekran, seçili “Mavi rotalarda” ABD genelinde, işlevselliği sürekli olarak iyileştirmek için akıllı telefon anahtar erişimi ve kablosuz güncellemeler.

Ve sonra fiyat var. Ford F-150 Lightning, bu elektrikli model için bir prim olmaktan ziyade, standart XL ve XLT Super Cab gazlı modellerin hepsinden daha düşük olan 39.974 dolardan başlıyor. Yine de, en iyi Platin modeline giderseniz, fiyat 90 bin dolara kadar fırlayabilir.


Bu nedenle, bir kamyona ihtiyacım olmasa da, kimsenin Ford F-150 Lightning gibi bir elektrikli kamyonu başka bir SUV yerine tercih etmemesi için çok az neden görebiliyorum. Bana en büyük park yerinden tasarruf edin.

Ford F-150 Yıldırım

Ford F-150 Lightning'in İçinde

(İmaj kredisi: Gelecek)