Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Zindeliğin geleceği: teknoloji, performansı artırmamıza ve iyileşmeye yardımcı olmamıza nasıl yardımcı olabilir?

Zindeliğin geleceği: teknoloji, performansı artırmamıza ve iyileşmeye yardımcı olmamıza nasıl yardımcı olabilir?

Eski bilimkurgu filmlerini yeniden izlemek, insanların 'gelecekte' çalıştıklarını nasıl hayal ettiklerini görmek her zaman eğlencelidir. Bu filmlerdeki kurgusal karakterler, fütüristik, baskılı ayakkabılarla egzersiz yapıyor, konsantrasyonu artıran teknoloji giyiyor ve DNA'larına göre uyarlanmış içecekler içiyor. Ama ya size tüm bunların aslında şu anda biz ölümlüler için zaten mevcut olduğunu söylesem? Geleceğe Hoşgeldiniz!


Bu doğru, giyebilirsinkoşu ayakkabısı3D baskılı orta tabanlara sahip olanlar, 'akış durumu indükleyen' satın alınkulaklıkve tüketmekprotein tozubu kelimenin tam anlamıyla sizin DNA'nıza uyarlanmıştır. Bu teknolojilerin hiçbiri, belki de kulaklıklar dışında, mutlaka yeni-yeni değildir, ancak daha önce yalnızca birkaç seçilmiş üst düzey sporcuya sunulduğundan, biz tüketiciler için kesinlikle yenidirler.

Bununla birlikte, 2021'de - en azından kısmen Covid-19 salgını ve ardından gelen kilitlenme sayesinde - birçok gelişmiş fitness teknolojisi son tüketiciler için hazır hale geldi. Artık insanlar sağlıklarıyla daha fazla ilgilendikleri ve her zamankinden daha aktif olmaya çalıştıkları için, şirketler pedalı metale itti ve kendimizin daha iyi bir versiyonu olmamızı sağlamak için yenilikçi fitness ürünleri ve hizmetleri üretmeye başladı.

Bu ürünler tam olarak nedir ve nasıl çalışırlar? Hadi keşfedelim.

Adidas 4DFWD kafes yapısı


adidas 4D FWD koşu ayakkabısı, orta tabanda 3D baskılı kafes yapısı kullanır

(İmaj kredisi: Gelecek)

“4D ile ilk defa böyle bir şey yaptık”

NSadidas 4FWDgerçekten fütüristik bir koşu ayakkabısı. Sadece bu kadar akıcı bir şekilde ilerlemenize izin verdiği için değil, aynı zamanda tasarlanma ve üretilme şekli nedeniyle. adidas Geleceğin Ayakkabı İnovasyonu Kıdemli Direktörü Bob Kirk'ün açıkladığı gibi: '[bu proje için] yeni malzemeler yaratmak, baskıyı doğrulamak ve farklı boyutlara sınıflandırmak, geleneksel ayakkabı yaklaşımından çok farklı bir süreçtir.”


adidas 4DFWD'nin koşu ayakkabısının kuşkusuz en önemli parçası olan orta tabanı, 3D baskılı 'kafes' yapısından yapılmıştır. Beş milyon farklı kafes varyasyonu ve bir algoritma yardımıyla eleme gerektiren mükemmel kafes yapısını bulmak. 'Algoritmamız, olası beş milyon varyasyondan yaklaşık on bine kadar filtre uyguladı. Ardından, bu on bin seçeneğin daha ayrıntılı bir simülasyonunu yaptık ve sonunda, gerçekten yazdırdığımız ve sporcularla test ettiğimiz yirmi beş farklı, son derece uygulanabilir varyasyona ulaştık” diyor Bob.

Bu kurcalamanın sonucu, müşteri beklentilerini aşan ve koşu ayakkabısı tasarımı için yepyeni bir yol açan bir üründür. Bob, adidas Running'in geleceğini nasıl hayal ettiği sorulduğunda, 'Bu, gerçekten koşmayı daha erişilebilir kılmakla ilgili' diye yanıtlıyor, 'Gezegeni daha fazla çalıştırmak ve oraya ulaşmak için bu engellerin bazılarını aşmak bizim devam eden tutkumuz. ”


IRIS İyi Dinleyin

Hareket Tasarımcısı Nik Hill, beyaz IRIS Flow kulaklık takıyor

(İmaj kredisi: IRIS)

İki saatlik aktif dinlemeyi günlük rutininizin bir parçası haline getirin

IRIS, dinleme eylemini pasif bir etkinlikten aktif bir ilişkiye dönüştürme tutkusundan doğdu. IRIS'in kurucuları Jacobi Anstruther-Gough-Calthorpe ve Tom Darnell'in tanımladığı gibi, şirketin kulaklıkları,İRİS Akışı, “beyne gönderilen faz bilgisini bölen ve artıran tescilli bir algoritma kullanır.” Bu algoritma, frontal korteks aktivasyonunu artırarak, duyduğunuz seslerin daha fazla farkında olmanızı sağlar.

Teknolojinin, daha hızlı iyileşmenize ve görevlere daha etkili bir şekilde odaklanmanıza yardımcı olmak da dahil olmak üzere çeşitli kullanımları vardır. Jacobi ve Tom'a göre, “IRIS Flow kulaklıkları, Red Bull Racing Honda tarafından Formula 1'de pit/sürücü iletişimi için zaten kullanılıyor ve sürücüler de simülatörlerde kullanıyor.” Görünüşe göre Maldivler'deki bazı oteller de rahatlamaya yardımcı olmak için sağlık alanlarında IRIS Flow'u kullanıyor.


Yine de IRIS, yalnızca Flow kulaklıklardan daha fazlasıdır. Teorik olarak, algoritma müzik dinlemek, podcast'ler, film izlemek, oyun oynamak ve hatta meditasyon dahil olmak üzere herhangi bir cihazda ve herhangi bir amaç için kullanılabilir. “Sağlıklı kalmak için nasıl 10.000 adım yürümeniz ve günde beş öğün yemeniz gerektiğini biliyor musunuz?” diye soruyor Tom, “Bu listeye iki saat aktif dinlemeyi eklemek istiyoruz.”

Günlük aktivitelerinizi planlarken işitmeyi dikkate almak kesinlikle cazip bir kavramdır ve ses kirliliğinin sağlığımız üzerindeki etkisinin ne kadar önemli olduğunu düşünürsek, IRIS veya benzeri teknolojilerin çok yakında popüler hale gelmemesi bizi şaşırtacaktır.

NGX Kişisel Beslenme

NGX ile kendi kişiselleştirilmiş yemek sallamanızı yapın

(Resim kredisi: NGX)

En iyi sonuçlar için kişiselleştirilmiş beslenme

Bazı besinleri nasıl metabolize ettiğinizi bilmek neredeyse imkansız, en azından çok yakın zamana kadar öyleydi. GirmekNGX'in BodyFuel'i, beslenme konusunda tahmin yürütmeyi ortadan kaldırmayı ve size genetik yapınıza göre uyarlanmış mikro ve makro besinleri sağlamayı amaçlayan kişiselleştirilmiş bir yemek içeceği.

NSNGX DNA testiMetabolik performansı etkilediği kanıtlanmış tüm DNA segmentlerine bakar ve metabolik sisteminizin güçlü ve zayıf yönlerine dayalı bir ek oluşturur. Takviyenize ince ayar yaparak, daha iyi performans gösterebilir ve vücudunuza tam da bunu yapmak için ihtiyaç duyduğu besin maddelerini tam olarak sağlayacağınız için daha hızlı iyileşebilirsiniz. Daha da iyisi, bir porsiyon BodyFuel (yaklaşık 400 kcal) kabaca 2,50 sterline mal olur, bu da DNA'nıza göre hazırlanmış bir takviye için hiçbir şekilde pahalı değildir.

Fitness seviyenizi geliştirmek için teknolojiye mi ihtiyacınız var?

Zindelik seviyelerini iyileştirmek ve en yüksek performansa ulaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı: şu anda elimizde bulunan tüm araçlar, takviyeler ve donanımlar sayesinde ilerlemenizi daha hassas bir şekilde takip edebilir, daha verimli bir şekilde toparlanabilir ve vücudunuzun ihtiyaçlarını nispeten kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Daha sağlıklı hissetmek ve/veya daha iyi bir şekle girmek için bunlardan herhangi birine ihtiyacınız var mı? Muhtemelen değil. Hiçbir şey sıkı çalışmanın yerini alamaz ve bu yardımcıları kullansanız bile, kas inşa etmek ve kilo vermek için spor salonuna sert bir şekilde gitmeniz gerekecek. Bununla birlikte, doğru araçları kullanmak, ne olursa olsun, fitness hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Bugünün en iyi Spor Salonu ve Fitness fırsatları Gaiam Kids Yoga Minderinde İndirimli Fiyat Tasarrufu... Gaiam Yoga Minderi Amazon $14.97 $12.72 GörüntüleTüm fiyatları görAnlaşma 16 Ağustos Pazartesi sona eriyor CAP Barbell Coated Hex... CAP Barbell Coated Hex Dumbbells Amazon $14,99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Sunny Health & Fitness... Sunny Health & Fitness SF-B1002 Belt Macy's $541 $323,99 GörünümTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Bowflex - VeloCore Bisiklet (16'... Bowflex Velocore Best Buy $1,999,99 $1,699.99 GörüntüleTüm fiyatları görNordicTrack Ticari 1750 NordicTrack Ticari 1750 Amazon $1,998 GörünümTüm fiyatları görFiziksel Egzersiz Bantları için İndirimli Fiyat Egzersiz Bantları... Atemi Direnç Bantları Amazon $4.95 $3.95 GörünümTüm fiyatları gör SKLZ Çekirdek Tekerlekler Dinamik... SKLZ Çekirdek Tekerlekler Ab Rulo Walmart 51.72 dolar Görünüm Tüm fiyatları görSAWANS Egzersiz Engelleme... SAWANS direnç bantları Amazon $9.99 GörüntüleTüm fiyatları gör Mükemmel Fitness Ab Carver... Mükemmel Fitness Ab Carver Pro DICK'S Spor Malzemeleri 39,99 $ Görünüm Tüm fiyatları gör Yaşam Hattı Güç Tekerleği... LIFELINE Güç Tekerleği Walmart 49,99 $ Görünüm Tüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz