Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild incelemesi

The Legend of Zelda: Breath of the Wild incelemesi

The Legend of Zelda: Breath of the Wild fantastik bir video oyunudur. Gerçekten de, tüm niyet ve amaçlar için oyun mükemmel. Açık dünya macerası, sıkı ve mekanik olarak kaygan dövüşün sarhoş edici bir karışımını ve şimdiye kadar birkaç oyunun yönettiği bir şeyi, harika bir gerçek zaman ve mekan duygusu sunar. Geçmişteki Zelda Efsanesi oyunlarından onlarca yıllık en iyi parçaların birleşimidir ve eğer varsaNintendo Anahtarı- veya hatta birWii U- GEREKLİ bir satın alma işlemidir.

Ama siz ve video oyunlarını yarı yarıya anlayan herkes bunu zaten biliyordu değil mi? Neden olduğuna dair önemli nedenler.

Günün en iyi The Legend of Zelda: Breath of the Wild fırsatları 310 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat The Legend of Zelda: Breath ... Amazon $ 59.99 $ 39.99 Zelda Efsanesini Görüntüle: Nefes ... Walmart59,88 ABD doları GörünümThe Legend of Zelda: Breath ... En İyi 59,99 $ Satın Al İndirimli Fiyatı Görüntüle Zelda Efsanesi - Nefes ... CDKeys80,98 ABD doları 70,19 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz
  • Koleksiyonlarını oluşturmak isteyen Nintendo Switch koleksiyoncuları bu başlıkları isteyecek

İncelemeye tam olarak girmeden önce, neden The Legend of Zelda: Breath of the Wild'ın epik lansman fragmanına bir göz atmıyorsunuz, çünkü sadece sahneyi kurmayı ve oyunun konusu ve karakterlerine temel bir giriş sağlamayı başaramıyor, aynı zamanda oyunun temel güçlü yönlerinden birini, devasa ve güzel bir şekilde hayata geçirilmiş açık dünyasını gösterir.

Keşif ve macera


Gerçekten de, her şeyden önce Zelda Efsanesi: Vahşi Nefesin sunduğu bir şeyi söylerseniz, bu onun harikulade ve geniş kapsamlı açık dünyasıdır. Geçmiş The Legend of Zelda oyunları her zaman bir dereceye kadar açık bir dünyaya sahipti, oyuncular genellikle oyunun ilerleyen zindanlarının kilidini açmak ve daha sonra oyuna devam eden zindanlara ulaşmak için merkezi bir harita dünya merkezi kullanıyor, ancak burada 2017'de bu, Nintendo tarafından iyi ve gerçekten dönüştürüldü.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild haritasının boyutuyla ilgili bir fikir istiyorsanız, The Witcher 3: Wild Hunt ve daha az The Legend of Zelda: Twilight Princess gibi daha fazla oyun düşünün. Breath of the Wild'da uyanan dünya Bağlantısı sadece BÜYÜK, neredeyse her yönden sergilenen sonsuz görünüme sahip. Karlı tundralar ve buzlu zirveler yemyeşil orman ormanlarına, rüzgârlı çalılıklara, acımasız derecede sıcak ve çorak çöllere ve hatta dünyanın ucunda, tropikal okyanuslarla kaplı plajlara yol açarak manzara da değişir ve çarpıcı biçimde değişir.


Söylemeye gerek yok, The Legend of Zelda: Breath of the Wild'da yaya olarak yola çıkarsanız, haritanın bir tarafına diğerinden ulaşmayı bırakın, herhangi bir yere varmanız bile UZUN bir zaman alır. Bu nedenle Nintendo, oyuncuya maceralarına yardımcı olmak için çok akıllıca iki inanılmaz kullanışlı araç, bir planör ve - bir kez doğada yakalanıp evcilleştirildiğinde - bir at veriyor. Bunları, Link'in neredeyse her yüzeye, hatta dikey uçurumlara bile tırmanma becerisiyle (dayanıklılığa dayandığı için buna daha sonra değineceğiz) ve The Legend of Zelda: Breath of the Wild, bir yer gördüğünüz ve neredeyse sihirli bir şekilde anlarla doludur. , ilk bakışta ne kadar erişilmez görünürse görünsün, oraya gidebilirsiniz. Kendi başlarına benzersiz zorluklar olan ve programcılar tarafından sıkı bir şekilde yönlendirilmeyen Breath of the Wild'da Hyrule'un en yüksek dağlarına tırmanmanızı engelleyen görünmez engeller yoktur. Yeteneğiniz izin verdiği sürece, istediğiniz yere gidebilirsiniz ve bu inanılmaz derecede güçlendiricidir.

Savaş ve karakterler


Ve The Legend of Zelda: Breath of the Wild'da hayatta kalmak için beceriye ihtiyacınız olacak. Oyun hiçbir şekilde inanılmaz derecede zor ya da haksız değildir, aslında savaş mekaniği tipik olarak Zelda sıkı ve rafine edilmiştir, ancak alışmanız gereken şey Link'in neredeyse tüm vuruşlardan büyük hasar almasıdır. İlk başta, paslı savunmalarınızdan sürünen bir düşmanın garip darbesiyle, sert görünebilir, ancak oyunun savaşının ritmine girdiğinizde ve en önemlisi, aniden silahlarınızı ve eşyalarınızı doğru şekilde kullanmaya başladığınızda, aniden hepsi inanılmaz derecede adil ve dengeli görünüyor.

Silahların çok çeşitli türleri, tarzları ve gücü vardır, ancak hemen hemen her silah kullanıldıkça bozunabilir. The Legend of Zelda: Ocarina of Time'dan Dev Bıçağını Düşünün, belli bir miktar darbeden sonra kırılır ve tam güç kullanımı için tekrar onarılması gerekir. Bu nedenle, silah ve envanter yönetimi (herhangi bir zamanda yalnızca belirli miktarda silah, kalkan ve yay tutabilirsiniz; ancak bu yükseltilebilir ve genişletilebilir) The Legend of Zelda: Breath of the Wild's savaşında başarılı olmak için çok önemlidir. Düşmanlara onların zayıflıklarını belirleyip sonra onları sömürerek tepki vermeniz gerektiği için.

Silahlar, düşmanları yenerek elde edilebilir - birini düşürürseniz, silahını düşürmeye zorlarsanız, onları şansı elde etmeden önce bile alabilirsiniz, onları silahsızlandırabilirsiniz - oyun dünyasında bulunan, tüccarlar aracılığıyla edinilen NPC'lerden alınan veya zor patronları ve zindanları yenerek yetenekli. Silahlar elde taşınabilir (kılıçlar, mızraklar ve baltalar gibi), menzilli (yaylar gibi) veya her ikisi de olabilir, çoğu silah alternatif bir saldırı olarak Link tarafından doğrudan atılabilir. Açıkçası, bir bumerang kullanmadığınız sürece, o zaman gidip, eğer fırlatılırsa söz konusu silahı geri almanız gerekir.

Doğal olarak, The Legend of Zelda: Breath of the Wild's iteration of Hyrule, benzersiz ve çoğu zaman keşfetmeniz için çılgın karakterlerle dolu, uzun süreli hayranlar için de geçmiş başlıklara birçok selam dahil. Suda yaşayan Zora, kaya düşkünü Goron ve sinsi, kumda yaşayan Gerudo gibi temel ırklar, aynı zamanda kendine özgü habitatları ve kültürleri de var.


Mekanik ve büyü

Mekanik olarak The Legend of Zelda: Breath of the Wild - devasa açık dünyaya rağmen - geçmiş Zelda oyunlarına oldukça benziyor. Oyunun İlahi Canavarları biçiminde fethedilmesi gereken ve oyunun büyük kötülerini yenmesine yardımcı olmak için Link'e yeni güçler, silahlar ve eşyalar sağlayan (eski güzel Ganon tekrar geri döner) çekirdek - hikaye ilerleyen - 'zindanlar' vardır. İstenirse isteğe bağlı olarak alınabilecek iyi hazırlanmış yan görevler, koleksiyon parçaları ve bulmacalardan oluşan bir damperli kamyon yükü.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild, oyuna iki yeni-ish mekaniği getiriyor: türbeler ve Şiha Kuleleri. Shiekah Kuleleri, Hyrule'un çeşitli arazileri boyunca noktalı olan ve Link tarafından tırmanıldığında ve tepeye monte edilmiş bir kaide ile etkinleştirildiğinde, oyuncunun haritasında bölgeyi aydınlatan ve aydınlatan büyük, tırmanılabilir kulelerdir. Tamirci, Assassin's Creed serisindeki tırmanma senkronizasyon noktalarının yaptığı gibi çalışır, hatta bir kez etkinleştirildiğinde oyuncuya 360 derecelik bir kaydırma atışı uygulandığı ölçüde bile.

Diğer, daha önemli giriş, oyun dünyasındaki 100 tapınaktır. Bunlar mikro zindanlar gibi davranırlar, genellikle tamamlanması sadece 5-15 dakika sürer ve oyuncuyu fizik tarzı bulmacalardan dışarıda ve dışarıda dövüşe kadar çeşitli zorluklarla görevlendirir. Bu türbeleri başarıyla tamamlayan oyuncu, dördü toplandığında Link'in sağlık çubuğunda fazladan bir kalp veya dayanıklılık çubuğunda ekstra bir bölüm karşılığında takas edilebilen bir ruh küresi ile ödüllendirilir.

Ve bizim görüşümüze göre, Link'in ne kadar süre tırmanabileceğini ve planörüyle ne kadar uçabileceğini belirlediği için, tartışmalı bir şekilde ilk önce iyileştirilmesi gereken dayanıklılık çubuğudur. O kadar önemli gelmiyor, değil mi? Yanlış! Bu incelemenin başında da bahsettiğimiz gibi, keşif, bu oyunda ilerlemenin büyük ölçüde anahtarıdır - sonuçta, size bir tabakta teslim edilmek yerine Link'in Usta Kılıcını bulmanız gerekir ve keşif, tırmanarak ve uçan. Gerçekten de, genişletilmiş büyük bir dayanıklılık çubuğuyla Link, Sheikah Towers'a daha kolay tırmanabilir, böylece haritanın ilgi çekici yerlerini daha fazla açığa çıkarabilir veya saldırmak ve günü kazanmak için iyi bir yer için dünyanın en zorlu konumlarını araştırarak kilometrelerce yol kat edebilir.

Denemeler ve titanlar

Oyundaki 100 tapınak, yanal düşüncenin kısa uygulamaları ve kontrol ustalığı için inşa edilirken, Link'in Stasis gibi çeşitli güçleriyle (belirli nesnelerdeki zamanın akışını durdurma yeteneği; yukarıdaki resimde taş topun durdurulmasına bakın) , oyunun The Legend of Zelda'nın geleneksel uzun biçimli zindanlarına daha fazla geri kaydığı yer, oyunun olay örgüsüne duyarlı İlahi Canavarlar, bir zamanlar Ganon'u yenmek için yaratılmış olan dev titan benzeri makineler, şimdi onun tarafından ele geçirildi ve neden oluyor Hyrule'un çeşitli bölgelerinde kaos.

Bu İlahi Canavarlar mekanik olarak üç aşamaya ayrılır; ilk aşama canavara ulaşmanın ilk aşaması, bir dizi terminali etkinleştirerek içerideki kontrolünü geri almanın ikinci aşaması ve Link'in karşı karşıya gelmek zorunda olduğu son aşama. bir patron karakteri. Her İlahi Canavar farklı olsa da, oyuncuyu her seferinde canavarı Ganon'un kontrolünden kurtarmak ve ilerlemek için hareket, mücadele ve zihinsel zorlukların üstesinden gelmek üzere görevlendiren bu temel yapı geçerlidir. İlahi Canavar serbest bırakıldıktan sonra, yalnızca Link'e oyuncuya Ganon'u en iyi şekilde yardım edebilecek yeni güçler ve eşyalar kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda İlahi Canavarın kendisi de son mücadeleye gücünü katarak oyunun sonunu kolaylaştırır.

İlginç bir şekilde, Pingtwitter bunu denememiş olsa da, Nintendo'ya göre oyuncu, herhangi bir İlahi Canavar'ı serbest bırakmadan ve hatta oyun dünyasını gerçekten keşfetmeden ve güçlenmeden teknik olarak istedikleri zaman Ganon'la yüzleşebilir. Oyuncuların büyük çoğunluğu bunu asla denemeyecek olsa da, The Legend of Zelda: Breath of the Wild'ın bu şekilde programlanmış olması gerçekten harika, çünkü oyuncuya oyunu kendi yöntemleriyle oynaması için daha da büyük bir güç veriyor - şüphesiz Zelda hızlı koşu topluluğu kesinlikle buna bayılacak.

Nitekim bu özellik, The Legend of Zelda: Breath of the Wild'ın önemli güçlerinden bir diğerini vurguluyor - oyuncu sadece Nintendo tarafından belirlenen zorlukları üstlenmekle kalmıyor, aynı zamanda kendileri için anında meydan okumalar yaratmakta özgür. Örneğin, bir yol bir Şeyh Kulesi'ne çıkarken, oraya ulaşmak için üstesinden gelinmesi gereken bir dizi düşmanın sıralandığı bir yol olabilirken, belki oyuncu manzaranın bazı kısımlarını, aşçılık ustalığını kullanabilir ( yiyecek ve stat-parlatma iksirleri oluşturmak için) ve herhangi bir çatışma olmadan zirveye ulaşmak için belirli öğeler.

  • Tüm zamanların en çok satan 10 video oyun konsolu

Efsane ve efsane

Sanatsal olarak, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, yalnızca eski oyunlarla tutarlı değil, aynı zamanda kesinlikle büyüleyici. Hyrule dünyası, oyunun parlak hücre gölgeli grafikleri, canlı karakteri, konumu ve nesne tasarımlarının yanı sıra mükemmel bir yer hissi yaratan güzel müzik notaları ve ortam sesi efektleriyle hiç bu kadar iyi gerçekleştirilmemişti. Rüzgar estiğinde otlar hışırdar ve esintide sallanırken, yağmur ve aydınlatma manzarayı süpürürken ve Link her şeyi ıslatan sağanak yağmur tarafından dönüştürüldüğünde ve güneş Hyrule Kalesi'nin üzerine yükselip Studio Ghibli tarzı flora ve faunayı aydınlattığında, görünümler sadece nefes kesici.

Bu harika oyun içi yer duygusu, oyun içi zaman konusunda da çok net bir fikirle birleşiyor. Çeşitli NPC'ler, oyunu oynadıkları süre boyunca oyuncuya oyunun hikayesini tanıtır, 100 yıl önce başlayan ve üzüntü ve pişmanlıkla bağlanan destansı bir hikayeyi yeniden anlatır. Bu hikaye, oyuncunun şu anda üstlendiği olaylara gerçek bir ağırlık katıyor ve bazen tonu gerçekten olgunlaşıyor. Gözyaşları dökülür, belirsizlik açığa çıkarılır ve Link'in renkli ve canlı dünyasındaki maceralarına rağmen, bu son-zar-atışı karanlığında hüküm sürer: The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Gerçekten de oyun, canlandırdığınız masalın sadece sonsuz olmadığını, yin ile yang, ışık ile karanlık ve iyi ile kötü arasındaki hiç bitmeyen akışın bir parçası olduğunu, ancak gerçekten efsanevi olduğunu iletmeyi başarıyor. Kral Arthur'un kılıcı taştan çekmesi efsaneye dönüştüğü gibi, Zamanın Kahramanı'nın eylemleri de oldu ve olacak.

Kılıç ve taş

Uzun bir yoldan bizi finale ve bu oyunun The Legend of Zelda oyunlarının panteonunda nerede yer aldığına dair çok önemli bir soruyu getiren şey. Vahşetin Nefesi kendi başına bir efsane mi oldu?

Birçok oyuncu için, birinin oynadığı bir serideki ilk oyunun çoğu zaman en sevdikleri olması nedeniyle, çocukluğun altın günlerine sarılmış bir fenomen ve şimdi, daha basit, daha masum zamanlar için büyük nostaljiler olduğunu düşünüyoruz. The Legend of Zelda: Breath of the Wild'ı inanılmaz derecede eğlenceli, etkileyici ve oynanabilir bir oyun olarak bulduklarında, The Legend of Zelda: Ocarina of Time gibi klasiklerin çağrısı çok fazla kanıtlayacak ve Breath of the Wild ilk üç listeye girse de en üst noktayı almayın.

Bununla birlikte, en objektif bakış açısıyla, burada Pingtwitter Towers'ta toplanabilir ve bize güvenebiliriz, biçimlendirici yıllarınız boyunca The Legend of Zelda: A Link to the Past gibi başlıklar oynadığınızda, bu inanılmaz derecede zor bir şeydir. - The Legend of Zelda: Breath of the Wild'ın oldukça açık bir şekilde şimdiye kadar yapılmış en iyi The Legend of Zelda oyunu olduğunu hissediyoruz. Ve dahası, Vahşetin Nefesi'nin Hyrule, Zelda ve Link'in harika dünyasına ilk baskınları olacak insanlar için kesinlikle akıllarını uçuracak.

Bugünün en iyi nintendo switch fırsatları 390 Amazon müşteri yorumu Nintendo Switch with Neon ... Amazon Prime 299 $ Gri Nintendo Switch'i Görüntüleyin ... Amazon Prime $ 299,99 Nintendo Switch Hayvanını Görüntüleyin ... Odak Kamerası399 ABD doları GörünümNintendo Switch Hayvan ... QVC508,76 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

The Legend of Zelda: Breath of the Wild artık hemdüzenliveözel sayıaçıkNintendo Anahtarıyanı sıraWii U. Her sürüm hakkında daha fazla bilgi için göz atınNintendo'nun resmi web sitesi.

Genişletilmiş resim galerisi

Resim 1/10

Resim 2/10

Resim 3/10

Resim 4/10

Resim 5/10

Resim 6/10

Resim 7/10

Resim 8/10

Resim 9/10

Resim 10/10

Bunu beğendin mi?