Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Yeni Apple iMac, Jason Statham olabilmem için ihtiyacım olan muhteşem modern bilgisayar

Yeni Apple iMac, Jason Statham olabilmem için ihtiyacım olan muhteşem modern bilgisayar

Son birkaç yılda, muhtemelen bir daha asla masaüstü almayacağıma karar verdim. Sonra aniden bir yıl boyunca evden çalışmaya başladım ve bu sadece bu kararı pekiştirdi. Dizüstü bilgisayarımda yaşıyorum ve bu harika! Ama sonra. Sonra yeni gördümiMac (2021).


Aslında önce Jason Statham'ın evini gördüm. Birkaç hafta önceydi. içinde bir parça varMimari ÖzetMalibu sahil evi hakkında ve bu hoş bir nötr tonlu tasarım. Çok rahatlatıcı, çok rahat. Jason Statham ile hemen ilişkilendirmediğim şeyler, ama onu çok iyi tanımıyorum, kuşkusuz.

En önemlisi, yukarıda bağlantılı makalede çalışma alanının bir resmi var ve bu sadece bir iMac açık olan yüzer tarzda bir masa ve birkaç seçim süslemesi. Hem fiziksel hem de zihinsel karmaşadan arınmış, çalışmak için harika bir alana benziyor. Sadece masanın üstündeki dolapların çeşitli kablolarla, yarı kullanılmış defterlerle ve çalışma alanımı kirleten bardak temizleme bezleriyle dolu olduğunu varsayabilirim.

Jason Statham gibi yaşamak istiyorum. Evinin geri kalanının veya manzarasının olmamasının üstesinden gelebilirim ama o basit masayı ve tek başına hepsi bir arada bilgisayarı gördüm ve 'Ah… Bunu başarabilirim' diye düşündüm.

Ama artık masaüstü bilgisayarlara ihtiyacım olmadığına çoktan karar vermiştim. Ciddi PC oyunları yapmıyorum ve çalışmasını sağlamakla ilgili çeşitli ritüellere sabrım yok, bu yüzden bu yakın zamanda değişmeyecek.


Veen iyi dizüstü bilgisayarlarArtık bir bilgisayarda yapmam muhtemel olan her şey için fazlasıyla yeterli güce sahip olmak. cehennem,MacBook Air (M1, 2020)muhtemelen kullanmayı umduğum kadar performans sunuyor. Ve iş için çok seyahat ediyorum - en azından 2020'den önce yaptım ve yemin ederim bir gün tekrar gideceğim - bu yüzden çalıştığım her yerde kullandığım bir 'kurallı' bilgisayara sahip olmak çok mantıklı. Bu yüzden bir daha masaüstüyle uğraşma fikrinden vazgeçtim – evde bir ekranım olacak ve sadece yerleştirme ve yerleştirme işini yapacağım.

Jason Statham, güzel, temiz masasına bir dizüstü bilgisayar yerleştirip çıkarabilir mi? Gereken ekstra kabloları tolere eder mi? Sanırım bunun cevabını benim gibi biliyorsun ve ikimize de sert, biraz Birleşik Krallık aksanıyla iletildi.


Ama sorun değildi çünkü eski iMac'i istemiyordum. Büyük, gürültülü ve sıkıcı. Tamamen pratik açıdan, yalnızca dizüstü bilgisayar kalma planı açık.

Apple iMac 2021 masada


Bakın bu masanın kaç ayağı var! Statham'ın masasının hiç ayağı yok. Aksi takdirde, elbette, kabaca bunun için gideceğim şey bu.

(Resim kredisi: Elma)

Ama şimdi Malibu saptırmamızı bitirdik ve yeni iMac'in gelişine geri döndük. Ne güzel bir yağsız endüstriyel tasarım parçası. Ne kadar çekici bir renk yelpazesi. Harika bir ekrana sahip olacağını ve fevkalade hızlı olacağını ve genel olarak kullanımın tam bir zevk olacağını biliyorum.

Bilgisayar sadece bir araç değil, evimde bir nesne. Statham bunu biliyor ve ben de öğrenmeliyim. Dizüstü bilgisayarımı ekranıma yerleştirdiğimde, pirinç çivilere inme eylemi. Çok işlevsel ve iş benzeri bir ortam. Bir ucunda benimle birlikte bir dizi birbirine bağlı ekipman.

Ya da iMac'in şık monolitinin başına oturabilirim, bu onu her gördüğümde beni gülümsetecek çünkü dürüst olmak gerekirse, bunun eğlenceli bir renk yelpazesinde muhteşem bir tasarım olduğunu düşünüyorum (muhtemelen benim için yeşil, ama beni ikna edebilirsiniz). mavi veya pembe). Ve bu iMac'i içinde bulundurarak daha çok keyif aldığım bir çalışma ortamı yaratabilirim.


Tüm bunların herhangi bir pratik ihtiyaçtan çok karantina ateşi ile ilgili olması mümkündür ve size yalan söyleyip muhtemelen durumun böyle olduğunu inkar etmeyeceğim. Ama kafamda tıpkı Statham'ınki gibi bir masada otururken bu vizyon var ve üzerinde bu yeni iMac'lerden biri var. Ve asla bir Malibu sahil evim ya da sadece motosikletler, sörf tahtaları ve dalış kıyafetleriyle dolu bir garajım olmayacak… ama benabiliral bunu. Yani muhtemelen yapacağım.