Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Yeni iPad Pro, hak ettiğimiz yeni nesil MacBook Pro'nun ipuçlarını veriyor

Yeni iPad Pro, hak ettiğimiz yeni nesil MacBook Pro'nun ipuçlarını veriyor

ArasındaApple'ın 'Spring Loaded' duyurularışirketin M1 işlemcisini çok etkileyici olmaktan aktif olarak radikal hale getiren iki üründü. BirincisiiMac 24 inç (M1, 2021), ki bu aslında yeni çip etrafında tasarlanan ilk Mac. Ve ikincisi,iPad Pro (2021), bu da M1'in masaüstü düzeyindeki gücü temelde herhangi bir form faktörüne getirebileceğini gösteriyor.

İlk üç M1 Mac biraz hayal kırıklığı yaratacak kadar muhafazakardı.MacBook Air (M1, 2020),MacBook Pro 13 inç (M1, 2020)ve Mac Mini'nin hepsi aynı tasarımdı. Saf güç ve pil ömrü, Apple'ın yeni çipinin görünüşte gerçek ürün tasarımında herhangi bir ileri atılımı mümkün kılmadığı gerçeğini belgeledi.

Ama şimdi Apple'ın elini hemen abartmak istemediğini görüyoruz. Yeni iMac neredeyse inanılmayacak kadar ince, çünkü temelde tamamı ekran üstte ve bilgisayar bölümünün tamamı çenesinin içinde. Bir fırın saatinin işlem gücüne sahip olmasını istemediğiniz sürece, Intel yongaları ile bu mümkün değildi.

Ancak burada en radikal olan M1 ürünü iMac değil. Hayır, bu iPad Pro 2021 çünkü karşılaştırıldığında iMac'in yapısını oldukça basit gösteriyor.


iMac, 11,5 mm kalınlığıyla hayranlık uyandırıyor, ancak iPad Pro neredeyseyarımyani sadece 6,4 mm kalınlığında. Ama aynı işlemciyi içeriyor! En üst seviye ile kabaca eşdeğer düzeyde performans gösteren aynı işlemci16 inç Intel MacBook Pro. Şimdi, iMac ile karşılaştırıldığında uzun süreli hardcore kullanım için bazı termal sınırlamalara sahip olmasını bekliyorum, ancak yine de uzaktan aynı tür form faktöründe başka herhangi bir şeyi Speak N Spell'e benzetiyor.

Ancak bu gövde aynı zamanda tüm gün dayanan bir pile, 5G bağlantısına, profesyonel düzeyde depolamaya VE günümüzün herhangi bir tüketici cihazındaki en etkileyici ekranlardan birine de sığar.


Apple iPad Pro 2021

iPad Pro'nun Mini-LED ekranı, Apple ve tüketici tabletleri için bir ilktir.


(Resim kredisi: Elma)

12.9 inç iPad Pro'daki Mini LED ekranda 10.000 küçük LED ve ultra hassas kontrast kontrolü için 2.500'den fazla yerel karartma bölgesi bulunur. Karşılaştırma için,Samsung'un QN95A'sıTV, 2021'in amiral gemisi 4K TV'sidir ve Mini LED'ler kullanır, ancak yaklaşık 800 karartma bölgesine sahiptir. Oh, ve zirvede iPad Pro'dan yalnızca %20 daha parlak. Ve biz sadece o TV'yi hak edilmiş bir övgü dolu incelemeye sahibiz, çünkü bu olağanüstü. Ve iPad Pro'nun ekranı daha da göz kamaştırıcı olabilir!

Şimdi Apple'ın tüm bunlar düşünülerek tasarlanmış bir MacBook Pro ile neler yapabileceğini bir düşünün. Mevcut MacBook Pro 16 inç, 16 mm kalınlığında – bu çok fazla alan demek…

Aynı tür profesyonel düzeyde HDR parlaklığına sahip bir 4K Mini LED ekran mı? Tamamen mümkün, teknolojik olarak. 5G'nin bir MacBook Pro'da ilk kez bir seçenek olmasını beklemeliyiz, şimdi iPad Pro bu kapıyı açtı mı?

M1, 6,4 mm'lik bir kasada fansız çalışabiliyorsa, fanlı daha kalın bir kasada güçlendirilmiş bir versiyonun neler başarabileceğini hayal edin? Cehennem, Apple muhtemelen temelde iki M1'i birbirine bantlayabilir ve performans piramidinin tepesine sadece kaba kuvvet uygulayabilir.


Apple bu boyutta bir kasada nasıl bir pil ömrü elde edebilir? Ne tür bir hoparlör teknolojisi?

iPad Pro, profesyonel bir Apple makinesinin en küçük alanda ne olabileceğini gösteriyor – bir MacBook Pro'nun manevra alanıyla neler yapabileceğini bize göstermesini sabırsızlıkla bekliyorum.