Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • North Face Flight Serisi Vectiv ayakkabılar: deneyimli arazi koşucuları için yenilikçi bir seçenek

North Face Flight Serisi Vectiv ayakkabılar: deneyimli arazi koşucuları için yenilikçi bir seçenek

North Face Flight Serisi Vectiv arazi koşu ayakkabısı, özellikle darbeyi azaltmak ve enerji geri dönüşünü iyileştirmek için tasarlanmış bazı yenilikçi teknolojileri bir araya getiriyor. Deneyimli uzun mesafe koşucularını hedefleyen bu ayakkabılar, markanın Vectiv ayakkabı serisinin birinci sınıf ucunda yer alır. The North Face, outdoor giyimin birçok alanında öne çıkarken, bugüne kadar günümüzün rekabet gücü ile rekabet edemedi.en iyi koşu ayakkabısı. Vectiv serisi bunu değiştirmeyi amaçlıyor.


Serinin merkezinde, tipik olarak yol koşu ayakkabılarında göreceğiniz türden karbon fiber ve kompozit plaka teknolojilerini kullanan, ancak gücünü patika koşusu ve yürüyüş kullanımı için kullanan yeni bir taban mimarisi var. Bu Vectiv taban, bir 3D karbon fiber taban plakası, orta taban külbütör geometrisi ve SurfaceCTRL tutuşunu birleştirir; birlikte enerji geri dönüşünü en üst düzeye çıkarmak için tasarlandı ve görünüşe göre yokuş aşağı tibial etkiyi yüzde 10 azaltabiliyor.

North Face, bu tasarımları kusursuz hale getirmek için iki yıllık araştırma ve geliştirme çalışmalarına ve ayrıca birçok atlet testine yatırım yaptı. Pratikte nasıl performans gösterdiklerini görmek için bir çift denedim – tam North Face Flight Series Vectiv incelemem için okumaya devam edin. Veya daha genel kullanımlı ayakkabılar arıyorsanız,en iyi koşu ayakkabılarırehberlik etmek.

North Face Flight Serisi Vectiv ayakkabılar: taban

Flight Series Vectiv koşu ayakkabısının tabanı birden fazla katmandan oluşur. Ayak altı 3D karbon fiber plaka ve külbütördür, orta taban hafif köpüklerdir ve son olarak 'SurfaceCTRL' dış taban özellikle kavrama için tasarlanmıştır. Birlikte, daha uzun süre rahatça koşabilmeniz için stabilite sunacak, sizi ileriye doğru itecek ve şoku absorbe edecekler.

Normal bir koşucuyum ama patika koşusunda oldukça yeniyim - yaşadığım yer nedeniyle yol koşusu daha uygun. North Face Flight Serisi Vectiv ayakkabılar, özellikle rocker tabanı ve karbon plakası sayesinde normal koşu ayakkabılarında koşmaktan çok farklı bir deneyim sunuyor. Bu tür bir ayakkabının arkasındaki düşünce, sizi aktif olarak ileriye doğru itmesidir - Karbon plakalar, büküldüklerinde 'geriye oturacak' şekilde tasarlanmıştır, bu da size her adımda biraz daha fazla ileri itme gücü sağlar. Orta taban şoku emer ve eşyaların rahat etmesini sağlar.


North Face Flight Serisi Vectiv incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Daha önce bu tarz koşu ayakkabısı ile koşmadım ve bu garip bir deneyim. TNF'nin vaat ettiği kadar hafif olan köpük orta taban, zemine olan darbeyi hafifletmek için iyi çalışır ve 3,5 mm çıkıntılara sahip dış taban güvenilir bir tutuş sağlarken, külbütör şeklini alışmakta zorlandım.


Bilekleriniz ve ayaklarınız, özellikle engebeli zeminlerle uğraşırken sizi sabit tutmak için çalışmalıdır (daha düz, sıkıştırılmış rotalarda daha iyi çalıştıklarını gördüm). İlgili kaslar güçlendikçe ve hislere daha çok alıştıkça bunun daha iyi olacağını düşünüyorum, ancak uzun mesafeler için en iyi seçimim olma ihtimallerinin düşük olduğunu düşünüyorum.

Sadece ben olmadığımı kontrol etmek için, düzinelerce koşu ayakkabısını test eden Pingtwitter'ün fitness editörü Matt Kollat ​​ile bu tarz ayakkabı hakkındaki düşüncelerini almak için konuştum. Bunu söylemek zorundaydı: 'Genellikle, yalnızca PB'nizi parçalamaya veya yarışmaya çalışıyorsanız, eğitim için entegre karbon plakalı ayakkabıları önermiyorum. Bunun nedeni, bu ayakkabılarla koşmak, alt bacakta daha az kullanılan bazı kaslar üzerinde çok zorlayıcı olabilir ve bu da bacak ağrısına veya gerilmesine neden olabilir. Yine de ara sıra bunları kullanmak iyidir.'


North Face Flight Serisi Vectiv incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

North Face, bu 'elit patika koşu ayakkabısı' olarak adlandırıyor ve gerçekten de çok deneyimli patika koşucuları arasında gerçekten parlıyor gibi görünüyorlar (başlık, Pau Capell'in TNF ile ortak olduğu ve onları giydiğidir.solo Tour du Mont-Blanc koşusunda). North Face'in kendi sitesinde, bu yazı yazılırken 10 tane beş yıldızlı yorum vardı. Çoğu, çekişi, verimliliği ve çok çeşitli arazilerin üstesinden gelme yeteneğini öven North Face sporcularından.

Ayrıca, her ikisi de son derece olumlu olan birkaç düzenli müşteri var ('Bu ayakkabıyla koşularım ve daha rahat, ayakları daha hafif ve daha hızlı koşuyorum. Koşu arkadaşlarım aynı kişi olduğuma inanamıyor. Tüm değiştim benim ayakkabılarım…', bir tane okur). Bu yüzden benim için olmasalar da, bu tarz ayakkabılara alışmış daha deneyimli bir arazi koşucusuysanız, kesinlikle bir göz atmaya değer.

North Face Flight Serisi Vectiv ayakkabılar: üst kısım

Kevlar ile güçlendirilmiş file saya gerçekten hafiftir ancak yine de çok sağlam ve koruyucu bir his verir. North Face, fazla kütleyi ortadan kaldıran, koşarken takılabilecek şeylerin sayısını en aza indiren ve molozları ayakkabıdan etkili bir şekilde uzak tutan dikişsiz bir çorap saya ile her şeyi hemen geri aldı. Yine de, minimalist bağcıkları etkili bir şekilde sıkmak için biraz zor buldum.


Bunları yerinde tutmaya yardımcı olmak için 3D kalıplı bir topuk sayacı var, bunun beklenmedik bir şekilde alçak olduğunu buldum (diğer incelemeleri okuyunca, bunları ne kadar rahat bulduğunuzu, ayak şeklinize bağlı olarak değişiklik gösteriyor). Şahsen ben de bunları dar ama uzun buldum - koşu ayakkabılarında genellikle bir UK10 giyiyorum ve bunlar için UK8.5'te kaldım.

Renk grupları açısından canlı, nane yeşili, floro sarısı veya - tuhaf bir tasarım kararıyla - beyaz arasında seçim yapabilirsiniz. Bunları bir tur atmak için çıkarmadan önce birkaç fotoğraf çekmeyi öngördüm; artık kesinlikle böyle görünmüyorlar.

North Face Flight Serisi Vectiv ayakkabıları: karar

North Face Flight Series Vectiv ayakkabıları, Marmite tepkilerini biraz yasadışı gibi görünüyor. Zorlu uzun mesafe koşucularından bazı parlak yorumlar olsa da - ve o kampa düşerseniz, bir göz atmaya değer olabilir - daha az deneyimli koşucular arasında yanıtlar daha fazla isabetli. Daha düz, zorlu rotalarda en iyi şekilde çalıştıklarını buldum ve rocker orta taban stilinde yeniyseniz, ayak ağrısını önlemek için başlangıçta daha kısa mesafelerle başlamak isteyebilirsiniz.

Bugünün en iyi The North Face Erkek Uçuş Serisi Vectiv Shoes fırsatları Benzerlerini Görüntüle Amazon US Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi The North Face Kadın Uçuş Serisi Vectiv Ayakkabı fırsatları Benzer Amazon US Amazon Hayır fiyat bilgisi Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz