Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • OnePlus ve Oppo birleşmesi, şirketlerin ihtiyaç duyduğu şey olabilir

OnePlus ve Oppo birleşmesi, şirketlerin ihtiyaç duyduğu şey olabilir

OnePlus CEO'su Pete Lau, OnePlus forumlarında OnePlus'ın operasyonunu Oppo'nunkiyle daha da entegre edeceğini duyurdu. Her iki şirketin de halihazırda BBK Electronics Corporation'a ait olması ve Lau'nun geçen yıl Oppo operasyonlarında bir rolü olması nedeniyle, bu esasen bir birleşmeden çok dahili bir yeniden yapılanmadır. Ancak BKK'nın üçüncü akıllı telefon markası Realme'den bahsedilmedi.


Huawei, Motorola ve Nokia gibi firmaların rekabeti ile OnePlus ve Oppo'nun birlikte çalışması mantıklı. Paylaşılan bir dizi kaynak, Ar-Ge ve üretimi daha ucuz hale getirmek ve dolayısıyla her iki markayı da daha rekabetçi kılmak zorundadır.

Bu hareketin, her iki markadan da daha az modele yol açması olası değildir - daha fazlasına yol açabilir - ancak bazı özelliklerin ikisi arasında daha kolay paylaşılmasını bekleyebiliriz. Bireysel özellikler benzersiz kalsa bile, kamera birimlerinin, ekranların ve hatta işlemcilerin seçiminin yakın bir şekilde hizalanması muhtemeldir.

Hem Oppo hem de OnePlus hızlı şarj sunarken,Xiaomi'nin Hiper Şarjışu anda çok daha hızlı süreler vaat ediyor (tam şarjla sadece 8 dakikaya kadar). Birlikte çalışarak, şirketlerin bunu yenmeye çalışacağından eminim.

Oppo ve OnePlus şu anda farklı işletim sistemleri kullanıyor ve bu da bazı senkronizasyonları da görebiliyor. Oppo'nun OnePlus'ın OxygenOS'una mı yoksa OnePlus'a mı geçeceği, Oppo'nun Android'in ColorOS yerleşimini benimseyip benimsemeyeceği belirsiz. Uluslararası olarak, yine de bir Android tabanı kullanmanın faydaları olmalı.


Bu yılın sonlarında OnePlus'tan ve 2022'nin başlarında Oppo'dan beklenen yeni premium modellerle, bu değişikliklerin markaların geleceği için ne anlama geldiğini görmek beni heyecanlandırıyor.

Günümüzün en iyi Oppo Find X3 Pro ve OnePlus 9 Pro fırsatları Sözleşme Fırsatları Sim Ücretsiz Oppo Find X3 Pro 5G (256GB... Oppo Find X3 Pro Sky Mobile36 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveri Ücretsiz peşin £46 /ay Sky'da GörüntülemeTüm fiyatları görOnePlus 9 Pro 5G 128GB OnePlus 9 Pro Üç24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBveri Ücretsiz peşin 43 £ /ay Fonehouse'da GörüntülemeTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz