Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Mükemmel PS5 soundbar sonunda burada: Klipsch Cinema 4K 120Hz ve 8K HDMI desteği sunuyor

Mükemmel PS5 soundbar sonunda burada: Klipsch Cinema 4K 120Hz ve 8K HDMI desteği sunuyor

Saygın hi-fi şirketi Klipsch, en yeni üst düzey ses çubuklarını piyasaya sürdü ve Dolby Atmos ses ve Dolby Vision ile 4K HDMI geçişi gibi beklenen özellikler için destek içerseler de, aynı zamanda dünyada bir ilk (Pingtwitter'ün bilgisi dahilinde) aynı zamanda HDMI 2.1 geçişini de destekledikleri için onları çok ilginç kılıyor.PS5veXbox Serisi Xsahipleri.

HDMI 2.1 desteği, Değişken Yenileme Hızı ile 4K 120Hz videoyu ve hatta 8K videoyu geçebilecekleri anlamına gelir. Daha da iyisi, iki HDMI 2.1 girişi var, yani tek bir HDMI 2.1 bağlantı noktasına sahip bir TV satın aldıysanız tebrikler - artık her konsol için bir tane alabilirsiniz!

Klipsch Cinema 1200, bir ana ses çubuğu, bir subwoofer ve iki arka hoparlör içeren tam bir surround sistemdir. 1.200W'lık vaat edilen hoparlör gücü muazzam ve bu, gerçek Dolby Atmos yüksekliği de dahil olmak üzere 5.1.4 kanal üzerinden geliyor. Bu, Ağustos ayında 1.449 £ / 1.499 € karşılığında satışa sunulacak.

Klipsch Cinema 800, ana soundbar'da yedi sürücü ve ayrı bir subwoofer'dan oluşan bir 3.1 sistemidir. Konumsal ses için Dolby Atmos kodunu çözecek, ancak yükselen sürücülere sahip olmayacak. Bu da Ağustos ayında 899£/999€ fiyatla piyasaya sürülecek. İsterseniz daha sonra iki kablosuz arka hoparlör ekleyebilirsiniz.


Her iki ses çubuğu da listemize ciddi bir saldırı hedefliyor gibi görünüyor.en iyi ses çubukları– yüksek fiyatlılar, büyükler ve içlerindeki güç ve hoparlör teknolojisi miktarı, bu HDMI bağlantı noktalarından tekrar bahsetmeden bile en iyi şeyler. Akış için Wi-Fi ve Bluetooth'un yanı sıra Alexa ve Google Asistan desteği var.

Bu fiyatlar için bile mükemmel ses vermelerini bekliyorum – Klipsch boşuna uğraşmaz – ama onların ilk HDMI 2.1 soundbar'ları olmalarının gerçekten gözüme çarpan şey olduğunu söyleyeceğim.


Klipsch Cinema ses çubukları

Tıpkı evinizde olduğu gibi, gömme bir ateş özelliği üzerine duvara monte edilen Klipsch Cinema 800.


(Resim kredisi: Klipsch)

HDMI 2.1 neden önemlidir?

Ne hakkında konuştuğumdan emin değilseniz, o zaman… pekala, yeterince adil, bir sürü rastgele kelime ve sayı var.HDMI 2.1HDMI standardının en yeni versiyonudur ve çok daha fazla bağlantı bant genişliği sunarak, HDMI 2.0'ın sağladığı 60 kare/saniye yerine sadece 8K videoyu değil, aynı zamanda saniyede 120 kare hızında 4K videoyu da taşıma kapasitesine sahiptir.

PS5 ve Xbox Series X, 120 fps'de oyun oynamayı destekler veen iyi oyun TV'leriAyrıca ekranda daha yüksek kare hızını görebilmeniz için HDMI 2.1 bağlantı noktalarına da sahiptir. Xbox da desteklerDeğişken Yenileme Hızı(ve Sony, PS5'in bir gün geleceğini söylüyor), bu da oyunların daha sorunsuz çalışmasını sağlıyor - başka bir HDMI 2.1 özelliği.

Bununla birlikte, bazı TV'ler yalnızca HDMI 2.1 destekli tek bir bağlantı noktası içerir - bu, son yayınlarımızda göreceğiniz gibi 2021'de bile geçerlidir.Samsung QN85A incelemesi. Bu iki soruna yol açar: 1) bu bağlantı noktası aynı zamanda bir ses çubuğuna yüksek çözünürlüklü ses göndermek için eARC bağlantı noktasıysa, bunun yerine bir ses çubuğuna gideceği için PS5'iniz için kullanımını etkili bir şekilde kaybedersiniz; ve 2) her iki yeni nesil konsolu da almak istiyorsanız, konsolun en iyi şekilde çalışmasını sağlayan bağlantı noktasına yalnızca bir tanesi bağlanabilir.

Buradaki tek kusur, tüm bunlardan en iyi şekilde yararlanmak için, soundbar'ı bağladığınız HDMI 2.1 bağlantı noktasının aynı zamanda bir HDMI ARC veya eARC bağlantı noktası olarak da çalışması gerektiğidir, aksi takdirde ses çubuğu TV'den ses alma işini yapamaz. .


Bu, düşünülmesi gereken çok şey gibi geliyorsa, şu şekilde bakın: bunlar şu anda gezegendeki geleceğe en dayanıklı ses çubukları gibi görünüyor. Bunları şu anda sahip olduğunuz herhangi bir kurulum için kullanabilirsiniz ve gelecekte HDMI 2.1 ve oyun konsolu olan bir TV'ye bakıyorsanız, soundbar'ınızın aniden bir engel olduğunu görmeyeceksiniz.

Ses kalitesinin özellik listesi kadar çığır açıcı olup olmadığını, yakında bir incelemede öğrenmeyi hedefleyeceğiz.