Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy Note 20'nin S Pen'i oyunun kurallarını değiştiriyor - işte nedeni

Samsung Galaxy Note 20'nin S Pen'i oyunun kurallarını değiştiriyor - işte nedeni

İleSamsung Galaxy Note 20Sadece birkaç gün içinde dünya çapında mağaza raflarını vurmak üzere olan Pingtwitter, Güney Koreli telefon üreticisinin S Pen Ar-Ge başkanı Sally Jeong ile sınıfının en iyisi akıllı telefon dijital kaleminin bu yıl nasıl geliştiğini konuşmak için görüşmeye karar verdi. .


Ve basitçe söylemek gerekirse, Pingtwitter'ün hem yeni S Pen dijital kalemi hem de Note 20 serisinin kendisi için çok büyük umutları vardı.

Teknik güç merkezini içeren S20 serisinin arkasından geliyor.Galaxy S20 UltravePingtwitter Ödüllü Galaxy S20 5GAynı kalitede donanım, ekran, bağlantı ve kamera sistemi sunan, ancak aynı zamanda Samsung'un S Pen'iyle gelen bir cihazı taşıma umudu baştan çıkarıcıydı.

S Pen'in içgörülü ve ayrıntılı bir görünümü, Samsung'un dahili olarak nasıl gördüğünün yanı sıra bu yıl hangi yeni özelliklere sahip olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Pingtwitter: Sally, bizimle konuştuğun için teşekkürler. Bugüne kadar S Pen ile çıktığınız yolculuğu anlatır mısınız?

Sally Jeong:O zamanlar [ilk Note'u piyasaya sürdüğümüzde], bu geniş ekranlı radikal bir şekilde yeni bir telefon tipiydi, aslında bunun piyasada işe yarayıp yaramayacağına dair oldukça fazla iç endişe ve muhalefet vardı.


12.000'den fazla kişiyle tüketici araştırması yaptık ve tüketici araştırmasının sonuçlarına dayanarak, en üst seviyeyi Note serisi projesine devam etmeye ikna ettik ve ikna ettik.

S Pen'i veya kalemi bir telefonda kullanmak için yeni bir ekran paneli kullanmak zorunda kaldık. Ve bunu yapmak için, sadece donanım ekibi değil, aynı zamanda ara yazılım ekibi, yazılım ekibi, uygulama ekibi, sanal bir görev gücü oluşturmak için bir araya geldi.


Ve bu görev gücü 10 yılı aşkın bir süredir bu proje için çalışmaya devam ediyor. Ve bugün, temelde aynı kaderi paylaştığımızın bilincine dayanan çok güçlü bir bağımız var.

Başlangıçta, kalem sadece bir yazma ve çizim aracı olarak başladı - veya S Pen başladı. Ancak çizimi ilerletmeye devam ettik, böylece kalemi kullanarak kesip yapıştırabilirsiniz; tercüme edebilirsin; uzaktan kumanda var; Kalemi kullanarak temassız gezinme bile yapabilirsiniz.


Ve tüm bu gelişmiş teknolojiler ve özellikler, Note 20 serisinin bir parçası olarak derlendi. '

Samsung Galaxy Note 20 S Kalem

(Resim kredisi: Samsung)

Pingtwitter: Samsung'un Note ile S Pen'i ve stylus işlevselliğini dahili olarak nasıl gördüğünden biraz bahsedebilir misiniz?

SJ:Bildiğiniz gibi, piyasada birçok farklı segment var, ancak Note serisi özellikle bizim için benzersiz ve bizim için özel çünkü & ldquo; Tablet & rdquo; Not serisini kullanarak.

Yani dahili olarak, Note serisine ve S Pen'e güçlü bir bağlılığımız var. Note serisi, sadece mükemmel özelliklere ve sektördeki en iyilerden bazılarına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda tüketici geri bildirimlerine dayalı sürekli gelişim için güçlü bir dahili destek de vardır.


Pingtwitter: Lütfen S Pen'in yeni Anywhere eylemlerinden ve bunların nasıl çalıştığından bahsedin?

SJ:ÖyleydiNot 9başlangıçta S Pen için Bluetooth özelliğini kullanan. Böylece başlangıçta kalemi tıklayıp telefondaki kamerayla fotoğraf çekebileceğiniz kamera ile başladı.

Pazar tepkisi mükemmeldi. Sonra şöyle düşünmeye başladık: & ldquo; Neden kullanıcılara kalemi ve onun eylemini selfie çekmek için kullanmalarına izin vermiyor ve etkinleştirmiyoruz? Kendinizin veya diğer kişinin özçekimini yapmak isteyip istemediğinize bağlı olarak kamerayı öne mi yoksa arkaya mı bakabilirsiniz? & Rdquo;

İşte S Pen için hareket sensörünü böyle benimsedik. Telefonumuzda hareket tanıma mümkün hale geldiğinden beri, 'Neden kullanım alanlarını kameranın dışına genişletmiyoruz?' Diye düşündük.

İşte bu şekilde, Her Yerde çeşitli eylemler geliştirmeye başladık. Bir örnek, temelde bu boşlukta, havada, bir kalemle yazabileceğiniz ve temelde bu karalamayı doğrudan ekranda görebileceğiniz Ekran Yazma olabilir.

Ayrıca, telefondan uzaktayken bile kalemi kullanarak tarayıcının ekran görüntüsünü yakalayabilirsiniz. Ayrıca, hareket tanımayı kullanarak daha fazla kullanım durumunu etkinleştirmek için & ldquo; Geri & rdquo ;, & ldquo; Ana Sayfa & rdquo ;, & ldquo; Son uygulamalar & rdquo ;, & ldquo; Akıllı Seçim & rdquo; vb. Gibi başka Her Yerde eylemler de vardır.

Ekranda yazı yazmakla hareketlerinizi kullanmak arasında gidip gelmeniz gerekmediği için kusursuz bir deneyim yaşamanızı sağlar. Sorunsuz bir deneyim için hareketlerinizi tüm farklı eylem türleri için kullanabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 20

(Resim kredisi: WinFuture)

Pingtwitter: Samsung'un Note 20'nin cihazlar arası not alma işlevinin arkasındaki vizyonu neydi?

SJ:Vizyonumuzda size bir örnek vermek gerekirse, öğrenci gazeteciler veya diğer yaratıcı meslekleri olan ve hareket halindeyken not alan öğrenciler için bir senaryo olacak ve eve dönüp bu notu transfer etmeleri gerekiyor. dizüstü bilgisayarlarına veya kullandıkları diğer cihazlara mümkün olduğunca sorunsuz bir şekilde.

Öyleyse, notlarımızın Microsoft Windows programları ve uygulamaları ile otomatik olarak senkronize edilmesi bir örnek olabilir, böylece ofisinizde veya nerede olursanız olun aldığınız notları ve evinizdeki cihazları sorunsuz bir şekilde aktarabilirsiniz.

Bu, vizyonumuzdaki cihazlar arası kullanım durumlarıdır. Ve inanıyorum ki cihazlar arasında bu tür sorunsuz bir deneyim, bu kadar çok Note sadık üyesinin her zaman bir sonraki serimizi beklemesinin nedeni.

Pingtwitter: Kesinlikle donanım açısından bakarsak, bu yılki S Pen'in nasıl geliştirildiğinden bahsedebilir misiniz?

SJ:Her şeyden önce, S Pen'in basınç hassasiyeti neredeyse zirveye ulaştı, bu nedenle hiçbir insanın algılayamayacağı çok küçük bir basıncı bile gerçekten hissedebiliyor. Ayrıca, pil ömrünü ve Bluetooth özelliğini iyileştirdik - temelde düşük Bluetooth teknolojisi, böylece düşük pil ile çalışabilir.

Ayrıca, ekran yenileme hızını büyük ölçüde iyileştirdik. Yazılım iyileştirmesiyle birlikte, kalemin gecikmesini önemli ölçüde artırabildik.

İşte bunlar, S Pen'imizde bulabileceğiniz bazı donanım iyileştirmeleridir.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(Resim kredisi: Samsung)

Pingtwitter: Derin öğrenme teknolojisi, Note 20’nin S Pen’inin gelişimine nasıl rehberlik etti?

SJ:S Pen'de bulabileceğiniz derin öğrenme teknolojisinin iki ana rolü vardır. Bir numara Otomatik Düzelt özelliğindedir - çünkü hepimiz düz çizgiler halinde düzgün ve düzenli yazamayız. Çoğu insan yan yana ve düzensiz yazıyor. Otomatik Düzelt özelliği aslında dağınık notunuzu otomatik olarak ayarlayabilir. Bu yeni özelliği etkinleştirmek için dört milyondan fazla vakayla bir test yaptık.

İkincisi, kalem gecikmesini iyileştirmek için derin öğrenmeyi kullandık. Yaptığımız şey, derin öğrenme teknolojisini bir milyardan fazla koordinat öğrenmek için kullandık, böylece S Pen kullanıcıların yönünü ve modelini olabildiğince çabuk ve olabildiğince doğru bir şekilde tahmin edebilecekti.

Böylece koordinat tahmini, derin öğrenme teknolojisi kullanılarak büyük ölçüde geliştirildi. İşte bunlar yazılım geliştirmelerinden bazıları.

Ö3: Bizimle konuştuğunuz için teşekkür ederim.

SJ:Teşekkür ederim.

Note 20'nin yeni S Pen dijital kalemi hakkında daha fazla bilgi şu adreste bulunabilir:Samsung'un resmi web sitesi.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy S20 Ultra fırsatları Kilidi Açılan PlanlarHiçbir sözleşme Samsung Galaxy S20 Ultra (Taksitle 128GB) Bedavaön ödeme64,99 $ / ay SınırsızaramalarSınırsızmetinler1 GBveri Verileri: Bir seferde 1 GB kullandığınız 4G LTE verileri için ödeme yapınGörünüm-deXFINITY MobileMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Samsung Galaxy S20 Ultra (128 GB) 1.349 ABD dolarıön ödeme25 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler12 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint Mobile Hiçbir sözleşme Samsung Galaxy S20 Ultra (Taksitle 128GB) Bedavaön ödeme79,99 $ / ay SınırsızaramalarSınırsızmetinler3 GBveriGörünüm-deXFINITY MobileEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz