Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy Note 9 ekran içi parmak izi okuyucusu şu şekilde çalışacak

Samsung Galaxy Note 9 ekran içi parmak izi okuyucusu şu şekilde çalışacak

Samsung, parmak izi tarayıcıyı telefonlarının arkasından öne doğru hareket ettirerek ekranın altına yerleştirmeye çalışıyor. Demek istediğimizaltındaekran: aşağıdaki çerçeveye bir sensör yerleştirmemek, bilimi kullanarak ekranın kendisine gerçekten gömmek.


Bu, daha büyük bir batarya için yer açarken çerçeveyi olabildiğince küçük tutmasına olanak tanıyacaktı ki bu herkesin istediği şeydi. Bu yenilikçi teknolojinin,Galaxy Note 9bu yaz ya daGalaxy S10gelecek yıl.

Bizönceden rapor edildiTelefonun, parmak izinizi okuyabildiğinden emin olmak için parmağınızı ekranda kaydırmanızı nasıl isteyeceği konusunda. Şimdi, teknolojinin nasıl çalışacağına dair daha derin ayrıntılar sağlayan yeni bir patent başvurusu ortaya çıktı.

Tarafından keşfedildi91mobilYeni patent, ekran içi parmak izi okuyucunun yeterince doğal olarak ekranın alt kısmına doğru yerleştirileceğini gösteriyor.

Patent ayrıca telefonun kullanıcının parmak izini nasıl daha hızlı okuyacağını da detaylandırıyor. İşte bunu nasıl yapacağınız: çip, parmağınızın ucunu ekrana yerleştirdiğinizi algıladığında, baskının tanınmasını hızlandırmak için ekranın o alanının parlaklığı otomatik olarak 'ayarlanacaktır'. Bunun, ışığı parmak ucunuzdan yansıtacak şekilde parlaklaştıracağı veya sensörün onu daha kolay 'görebilmesi' için karartacağı anlamına mı geldiği konusunda net değiliz. Kesinlikle ikisinden biri.


Umut, bunun aynı zamanda bir ekran içi parmak izi okuyucusu kullanan Vivo X20 Plus UD üzerindeki parmak izi tanıma üzerinde bir gelişme sağlayacağıdır.TechRadar kaydettibu 'normal bir parmak izi tarayıcısından biraz daha yavaştı.' Ve hepimiz meşgul insanlarız. Parmak izlerimizin taranması için bekleyecek vaktimiz yok; yapacak işlerim var.

Samsung umuyoren azındandonanım parmak izi okuyucularının hızıyla eşleşir ve oraya bu şekilde ulaşabilir. Şimdi, bu teknolojinin hangi Samsung cep telefonundan önce geldiğini görmek için beklememiz gerekiyor ...


Potansiyel müşteri imajı kredisi: Getty