Close
 • Ana
 • /
 • Oyun
 • /
 • Assassin's Creed'in bilimi: Gizli bıçaklar, uçan makineler, genetik anılar ve daha fazlası

Assassin's Creed'in bilimi: Gizli bıçaklar, uçan makineler, genetik anılar ve daha fazlası

Assassin's Creed, video oyunları dünyasından bir yıl boyunca uzaklaştıktan sonra, bu Ekim ayında eve dönüyor. Origins, seriye, serinin en iyi mekaniklerinden bazılarını 2017 için yepyeni bir görünümle bir araya getiren yumuşak bir yeniden başlatma sunacak. Bu nedenle, sizi bir başka kapüşonlu stabberlik turu havasına sokmak için, Assassin / Templar savaşının tarihi ve gerçek dünyadaki yeniliklerin şimdiye kadar serinin teknolojisine nasıl ilham verdiğini keşfetti ...


 • Mass Effect bilimi: Alcubierre sürücüleri, FTL yolculuğu, kitle etkisi alanları, torpor habitatları, Fermi Paradoksu ve daha fazlası

Gizli bıçak

Gizli bıçak, Assassin's Creed ile beyaz davlumbazlar ve şüpheli gizli dinleme görevleri kadar eşanlamlı hale geldi. Tasarım, seri boyunca birden fazla varyasyona sahipti (temel bir deri kayış tasarımı ve bir çelik bıçak kullanan ilk versiyonlar ve ayrıca bıçağın uzayıp geri çekilebilmesi için orta parmağınızı kesme ihtiyacı).

Seri ayrıca Shao Jun'un Gizli Ayak Kılıcı (Assassin's Creed Chronicles: Çin), Ratonhnhaké'nin Pivot Kılıcı: ton (Assassin's Creed III), Trident Blade of Arbaaz Mir (Assassin's Creed) dahil olmak üzere birkaç tuhaf güncellemenin tanıtımını da gördü. Chronicles: Hindistan). Aynı zamanda gerçek silah üreticileri arasında popüler bir tasarım haline geldi - Hidden Blade'i nasıl çalıştırdığını görmek için YouTuber colinfurze'nin videosuna bakın (endişelenmeyin, orta parmağını tutar).


Bugünün en iyi Assassin's Creed: Origins fırsatları 748 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Assassin's Creed: Origins Amazon Prime £ 13.99 £ 9,79 İndirimli Fiyatı Görüntüle Assassin's Creed: Origins PC CDKeys /assassins-creed-origins-pc-uplay-cd-key /assassins-creed-origins-pc-uplay-cd-key /assassins-creed-origins-pc-uplay-cd-keyAssassin's Creed Origins PS4 ... 365games.co.uk £ 16,29 ASSASSIN'S CREED ORIGINS Humble Mağazasını Görüntüle49,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

İlginç bir şekilde, gerçek hayatta kullanılan benzer cihazların çok az kaydı var. Göründükleri kadar dramatik ve belirgin bir şekilde kötü görünse de, uzun, geri çekilebilir bir bıçağa sahip olmanın pratikliği pek çok suikastçıya uymazdı - ya a) tek kullanımlık olmadıkları için, b) bıçaklar ve bıçaklar çoğu zaman kırılır ve c) çok az kişi ister pahalı bir cinayet silahıyla yakalanmak için.

 • Prey bilimi: robo-roaches, floresan kediler, zihin kontrolü ve daha fazlası

Leonardo da Vinci'nin uçan makinesi


Çoğu hayran için, AC'nin ikinci gezisi bugüne kadarki en iyi giriş olmaya devam ediyor. Sadece baygınlık yaratan kahraman Ezio Auditore da Firenze'ye sahip olduğu için değil, aynı zamanda bir Leonardo da Vinci ve onun inanılmaz uçan makinesine sahip olduğu için. Tamam, insanlık tarihindeki en büyük ileri görüşlü zihinlerden birini, James Bond filmlerinden Q'nun Rönesans eşdeğerine indirgemek biraz aşağılayıcıydı, ancak geliştirici Ubisoft Montreal'e, oyun içi araçlar için adamın gerçek hayat tasarımlarını dahil etme şansı verdi. .

Böyle bir araç, da Vinci'nin en ünlü tasarımlarından biriydi - İtalyan yazarın bir adama uçuş gücü verebileceğine inandığı ahşap bir yapı. 1485 civarında, da Vinci havacılığa takıntılı hale geldi ve uçan makineler için sayısız şema ve plan üretti (Ezio'nun ACII'de kullandığı araca ilham veren mekanik bir kanat dahil).


Bugünün en iyi Assassin's Creed: Unity, 808 Amazon müşteri yorumu ile indirimli fiyat Assassin's Creed Unity PC CDKeys /assassin-s-creed-unity-pc-cd-key-uplay /assassin-s-creed-unity-pc-cd-key-uplay /assassin-s-creed-unity-pc-cd-key-uplayAssassin's Creed: Unity: 7 Amazon Prime 7,74 £ Assassins Creed Unity'yi (PS4) Görüntüle Amazon Prime £ 14,99 Assassin's Creed Unity PS4'ü Görüntüleyin ... 365games.co.uk £ 16,49 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz En iyi fiyatlar

Bu kanat, hafif ama sağlam bir zar oluşturmak için ham ipekle kaplı çamdan yapılmış çerçeve kullanan 33 fit uzunluğunda kanat açıklığına sahip bir makine olan en ünlü uçan makine tasarımı olan 'ornitopter'in bir parçasını oluşturdu. Da Vinci'nin gerçek planlarına göre, pilot yüzüstü yatacak (tıpkı bir el kanadı gibi) ve kanatları çalıştırmak için bir krank sistemi kullanacaktı. Böyle bir tasarımın 15. yüzyılda her mantıksal olarak denendiğini gösteren hiçbir tarihsel kanıt yok, ancak İtalyan'ın neredeyse kesin olarak uygulanabilir bir konsept öneren ilk Avrupalı ​​olduğunu kanıtlıyor.

 • Transformers bilimi: ikonik robotların arkasındaki gerçek teknoloji

İp dartı

İp dartlar yıllardır serinin temelini oluşturuyor, ancak en iyi gezintilerini Connor Kenway, diğer adıyla Ratonhnhaké olarak Assassin's Creed III'te yaptılar: ton onları düşmanlarını atlarından çekmek ve muhafızları kanlı pinatalar gibi dallara bağlamak için kullandı. Ve tahmin edebileceğiniz gibi, bu ölümcül mermiler kurgusal bir yaratım değil - yüzyıllardır kullanılan gerçek hayattaki bir araçtır.

Shéng biāo (Japon kültüründe Jōhyō olarak da bilinir) ilk olarak Çin'de Tang Hanedanlığı'na (MS 618-907) kadar kaydedildi ve genellikle bir ip veya zincire bağlı kısa bir bıçak veya kancadan oluşuyordu. . Bu ipin / zincirin uzunluğu tamamen merminin ağırlığına (ve kullanıcının gücüne) bağlıydı ve kayıtlı versiyonları 3 ila 5 metre arasında değişiyordu.


Bugünün en iyi Assassin's Creed 4: Black Flag fırsatları 1 Amazon müşteri incelemesi Ubisoft Assassin's Creed IV ... Amazon Prime £ 26,33 Assassin's Creed Playstation'ı Görüntüleyin ... Amazon Prime £ 32,34 Assassin's Creed III'ü Görüntüleyin ... Amazon Prime £ 37,75 Assassin's Creed 4'ü Görüntüleyin Black Flag ... Amazon £ 43,98 Göster Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Eski tarihin en eşsiz silahlarından biridir ve kullanıcının sicim atmasını (ipi sarmasını), ip dartını atmasını ve geri almasını gerektirir. Rakipleri orta menzilden kesmek, uzaktan düşmanlara vurmak ve onları ileri fırlatmak ve savaş sırasında onları bağlamak için kullanılıyordu.

 • Uzaylı Bilimi: Mutabakat: Gerçek dünyadaki xenomorphs ile tanışın

Bilek tabancası / Phantom Blade

Assassin's Creed dünyasında, mistik Cennet Elmaları (kayıp ama hiper gelişmiş bir medeniyetten gelen eserler), Assassinlere ve Tapınakçılara gerçek dünyadaki keşiflerin yüzyıllar ötesinde bir teknoloji sağlıyor. Bu yüzden, AC halkı için, bileğe takılan bir silah veya mermi fırlatıcı konsepti, Rönesans İtalya'sı kadar erken ortaya çıktı.

Gerçekte, herhangi bir silahı bileğinize gizlemek, gezinmek için bir dizi teknik sorun ortaya çıkarır, bu nedenle, 18. yüzyılın sonuna kadar, birinin elinde gizlenecek kadar küçük silahları görmeye başladık. Genellikle 'avuç içi tabancası' olarak bilinen Derringer, ilklerden biriydi ve küçük .40 kartuşları ateşledi.

Modeller genellikle yaklaşık 5 inç uzunluğundaydı ve küçük namlu boyutları nedeniyle, kötü bir çürükten başka bir şeye neden olmayı ummak için söz konusu silahı doğrudan birinin yüzüne doğrultmanız gerekir. Her bir mermi saniyede yaklaşık 425 fit hızla hareket ederdi (aynı döneme ait normal boyutlu bir tabanca, iki katı hızda bir top atardı).

Bugünün en iyi Assassin's Creed 3 fiyatları 466 Amazon müşteri yorumu Assassin's Creed III ... Amazon Prime £ 18,48 Assassins Creed 3-Nla Amazon £ 19,30 Assassin's Creed III'ü Görüntüle Amazon £ 20 View Assassin's Creed III 3 ... Amazon Prime £ 28,72 Göster Göster Daha Fazla Fırsat En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

İkinci Dünya Savaşı sırasında Özel Harekat İdaresi İstasyon IX'un İngiliz ajanları tarafından kullanılan bastırılmış Welrod tabancasının değiştirilmiş bir versiyonu ile 20. yüzyılda kol silahları ortaya çıkmaya başladı. Çatışma sırasında .32 ACP ve 9 × 19 mm mühimmat kullanan İngiliz ajanları tarafından başka bir versiyon da kullanılıyordu. Yine, bu, herhangi bir menzil ile kullanılabilecek bir şeyden ziyade, yakın mesafeli bir silahtı.

 • Sizi daha akıllı hale getirecek 10 harika teknoloji ve bilim podcast'i

Grappling kanca fırlatıcı

Mütevazı çengel, çok eski zamanlardan beri popüler kültürün bir parçasıydı, ancak Assassin's Creed Syndicate'ta Evie ve Jacob Frye için tasarlanan bileğe takılan Halat Fırlatıcı ile Assassin's Creed sözlüğüne 19. yüzyıla kadar girmedi.

Kendi zaman çizelgemizde, güçlü imparatorluğun düşman gemilerini emniyete almak ve gemiye binmek için 'corvus' adı verilen çivili bir kalasın yanında bir ip uzunluğunda basit bir kanca kullandığı Romalılar kadar erken kaydedildi. Deniz savaşı ile olan bu bağ, gemi arma teçhizatını yakalamak ve iki gemiyi daha yakına çekmek için kullanılan pençelerle (veya bazen bilindiği gibi 'şanslarla'), bir mürettebatın diğerine binebilmesi için yüzyıllar boyunca devam edecekti.

Kancalı kanca, ninja ve sıradan askerler tarafından kullanılan 'kaginawa' ('kagi', kanca olarak çevrilir, 'nawa') olarak bilinen bir tasarımla, samurayların altın çağında Doğu'da antik tarihte ortaya çıktı. bir kalenin veya yerleşim yerinin kenarına tırmanmak için kuşatma silahı.

Bugünün en iyi Assassin's Creed: Rogue fiyatları 379 Amazon müşteri yorumu Assassin's Creed Rogue (PS3) Amazon Prime £ 13,95 İndirimli Fiyatı Görüntüle Assassin's Creed Rogue ... Amazon £ 17,42 £ 14,91 Assassin's Creed Rogue'u Görüntüle ... Amazon £ 14,96 Assassin's Creed Rogue'u görüntüleyin. .. 365games.co.uk £ 15,49 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

20. yüzyıl öncesi tasarımlar, kancayı çalıştırmak için el gücüne dayanıyordu, ancak sonraki sürümlerde bir tüpte bulunan dikkatlice sarılmış bir halat kullanıldı. Basınçlı hava daha sonra tüpün içinden ateşlenerek parazitleri ve gevşetici ipi hedefine fırlatır. Günümüzün modern savaşında, kıskaç kancaları hala çalışıyor, ancak çoğunlukla savaş mühendisleri tarafından tel mayınlarını uzaktan tetiklemek için kullanılıyorlar.

 • EVE: Online'da savaşlar arasında modern bilime yardımcı olun

anime

Animus, bir kişinin genetik anıları keşfetmesini ve onlarla tam vücut VR deneyimi gibi etkileşime girmesini sağlayan kurgusal bir makine olan Assassin's Creed evreninin kalbinde yer alan bir teknolojidir. Tüm serinin kibirini yönlendiren McGuffin'dir, ancak bu tür bir teknoloji gerçek hayatta gerçekten kopyalanabilir mi?

Genomumuz gerçekten modern insana yolculuğumuzu belgeleyen bir bilgi arşivi içeriyor, ancak Assassin's Creed açıklaması kadar derin veya kapsamlı değil. Aslında, genetik yapımızın çoğunu primatlarla paylaşıyoruz, ancak 'epigenetik' alanındaki son gelişmeler (genetik değişimin çevresel deneyim yoluyla gerçekleştiği yer). Bu alan henüz başlangıç ​​aşamasındadır, ancak araştırmalar DNA'mızın diyetten ailenizin ne kadar zengin veya fakir olduğuna kadar her şeyin izlerini barındırdığını gösteriyor.

Berkeley Üniversitesi'nde, gerçek anıların görsel temsillerini oluşturmak için kan akışı ve sinirsel aktiviteyi kullanmaya odaklanan araştırmalar da var. McGill Üniversitesi'nden moleküler biyolog Sebastian Alvarado'ya göre2012'de Kotaku için konu hakkında bir makale yazdı, testler oldukça etkileyici sonuçlar verdi - ancak Animus'un Full HD daldırma uygulamasından kesinlikle çok uzaktayız.

Sanal ve artırılmış gerçeklikteki gelişmeler kesinlikle bizi Animus hayalini gerçekleştirmeye daha da yaklaştırdı. Tesla'nın Pioneer kıyafeti (tüm vücutta duyusal geri bildirim oluşturmak için uyanma gibi bir dalgıç giysisi kullanan) gibi tam vücut donanımları veyaTeslasuit haptik sistemibilim adamlarının simülasyon kavramını alıp onu görüntü ve sesin ötesine geçen bir deneyime dönüştürmesini sağlıyor.

Assassin teknolojisiyle ilgili tüm bu konuşmalar sizi biraz tarihi bir parkur havasına soktuysa, 27 Ekim 2017'de Xbox One, PS4 ve PC için Assassin's Creed Origins'i sipariş edebilirsiniz.

 • Neden kontrol edilmiyor ...Jurassic Lark: Steven Spielberg'in filmlerinde çok yanlış anladığı teknoloji ve bilim