Close
  • Ana
  • /
  • Özellik
  • /
  • Mass Effect bilimi: Alcubierre sürücüleri, FTL yolculuğu, kitle etkisi alanları, torpor habitatları, Fermi Paradoksu ve daha fazlası

Mass Effect bilimi: Alcubierre sürücüleri, FTL yolculuğu, kitle etkisi alanları, torpor habitatları, Fermi Paradoksu ve daha fazlası

Galaksiler arası uzayın soğuk derinliklerinde 600 yıllık bir yolculuk bir haftadan daha kısa bir sürede tamamlanacak.Kitle Etkisi: AndromedaPathfinder ekibi hedeflerine ulaşacak ve donmuş kolonicilerle dolu bir gemi, yeni bir yuva bulmaya hazırlanmak için keşfedilmemiş bir galaksiye gelecek. Ama onların misyonunu kendi evrenimizde kopyalayabilir miyiz? Ve oraya vardığımızda ne bulacağız?


Bugünün en iyi kitle etkisi andromeda fırsatları Amazon'a göz atın
  • Mass Effect: Andromeda'nın mega önizlemesi: tüm yeni teknoloji, silahlar, karakterler, araçlar, bilgiler ve daha fazlası dahil

Gerçek Andromeda

Gezegenimiz, Güneş'in yörüngesinde dönen sekizden biridir. Yıldızımız olarak bilinen bir gaz parmağında oturuyorOrion Mahmuz,bu geniş sarmaldaki bir girdaptır100 milyarSamanyolu galaksisini oluşturan yıldızlar.

Galaksimiz de tahmin edilenlerden biri2 trilyon galaksigözlemlenebilir evrende. Ve 2,5 milyon ışıkyılı uzaklıkta bulunan Andromeda galaksisi, yakın uzaydaki kendi galaksimizin en yakın kopyası.

(Resim kredisi: NASA / JPL-Caltech)

Samanyolu gibi Andromeda da spiral şeklindedir, ancak iki kat daha geniştir ve bir trilyondan fazla yıldız içerir. NASA tarafından çekilen yukarıdaki görüntüGalaxy Evolution Explorerkaranlık toz ve gaz şeritleriyle karışmış parlak genç yıldızların halkalarını gösterir.


Mass Effect: Andromeda'da Pathfinder ekibi, bu sistemleri yaşanabilir dünyalar için aramakla görevlendirildi.

Hafif seyahatten daha hızlı

Gemileri Ark Hyperion, sadece 634 yılda Andromeda'ya ulaşmak için evrenin hız sınırını aştı. Saniyede 299,792,458 metre hızla hareket eden ışığın aynı yolculuğu yapması 2,5 milyon yıl sürecektir.


(Resim kredisi: Bioware)

Einstein bunu açıkladıenerji ve kütle birbirine bağlıdır. Bir nesne ne kadar hızlı hareket ederse, o kadar çok kütlesi vardır ve daha da hızlı gitmesi için daha fazla enerji eklemeniz gerekir. Kütlesi olmayan ışık, bir boşlukta neredeyse engelsiz bir şekilde hareket edebilir, ancak kütle ile hiçbir şey (küçük bir elektron bile) hızına yaklaşabilmelidir.


Mass Effect'in cevabı? Kütle etki alanları.

İçlerindeki nesnelerin kütlesine müdahale ederek bu problemin üstesinden gelirler. Sandığın kütlesini düşürmek, daha hızlı hareket etmesine izin vermeli venegatif kütleuzay zamanının kendisini bükerek geminin evrensel hız sınırını aşmasını sağlayabilir.

Teorik fizikçi Dr Michio Kaku ile yapılan bu röportaj daha fazlasını açıklıyor.

Bu varsayıma benzer bir fikirAlcubierre sürücüsü,teorik fizikçi Miguel Alcubierre tarafından önerildi. Bir tane inşa etmek mümkün olsaydı, ışıktan hızlı seyahate izin verirdi.Bir uzay aracının önünde uzay zamanı sıkıştırmak ve arkasında genişletmek. Ancak Alcubierre'ye göre, ihtiyacınız olacakegzotik maddeBunun olmasını sağlamak.


Mass Effect evreninde, bu egzotik madde sıfır element şeklinde gelir.

& ldquo; 'eezo' olarak da bilinen element sıfır olarak bilinen nadir malzeme, elektrik akımına maruz kaldığında içindeki tüm nesnelerin kütlesini yükselten veya düşüren bir alan oluşturur. Bu 'kitlesel etki', silah ve imalattan ışıktan daha hızlı seyahat sağlamaya kadar modern teknolojinin temelini oluşturur. '

Andromeda Girişimi, Arks ve Nexus Bri

Maalesef bizim için eezo evrenimizde var gibi görünmüyor, bu yüzden uzay aracımız hala hız sınırıyla mücadele ediyor. 'İçin mevcut rekor sahibiGüneş Sistemindeki en hızlı uzay aracı1976'da 68.600 m / s'ye ulaşan Helios 2'dir. Ve bir sonrakiYuri Milner & rsquo; ın yıldızlararası nano-zanaat.

Güneş yelkenleri ile çalışan ve lazerlerle fırlatılan yelkenlerin ışık hızının 1 / 20'sine ulaşmaları umuluyor. Dezavantajı - neredeyse bir Nintendo Switch kartuşu boyutundadır, bu nedenle yanlarında herhangi bir yolcu götürmezler.

Yolculukta hayatta kalmak

Andromeda'ya gidebileceğimizi varsayarsak, bir sonraki zorluk mürettebatı hayatta tutmak olacaktır.Uzay tehlikeli bir yer; mineraller kemiklerden dışarı sızar, kas israfı olur ve insanlar minimum düzeyde sürekli yiyecek, su ve sıcaklık gerektirir.

Binlerce sömürgecinin olduğu çok kuşaklı bir görev için, aynı zamanda gemide siyaset, üreme ve orijinal mürettebatın çocuklarının Andromeda'ya ulaştıklarında bir gezegen bile görmeyecekleri gerçeği olacaktı.

Mass Effect'in çözümü, Ark'ın sakinlerini kriyo uykusuna sokmaktır ve Ryder'ın aşağıdaki videodan uyanmasını izleyebilirsiniz (dikkat edin, bu oyunun ilk 12 dakikasını gösterir).

Bir kez daha, muhtemelen zamanın hızına müdahale ederek bunu gerçekleştiren kitle etkisi alanlarıdır. Ama onlarsız bileplanlar devam ediyorkendi astronotlarımız için benzer bir şey yaratmak.

NASA, SpaceWorks'ü (çok) erken geliştirmeleriyle destekliyor. spaceworkseng.com/2016-iac/Astronotları uyuşukluk durumunda uzun süreli hipotermiye neden olarak sürdürmek ve desteklemek için tasarlanıyor. Buradaki fikir, metabolizmayı yavaşlatmak, yiyecek ve su ihtiyacını azaltmak, yerçekiminde yaşamanın neden olduğu hasarı geciktirmek ve ekipleri uzayda yolculuk ederken teneke kutuda yaşamanın monotonluğundan kurtarmaktır.

(Resim kredisi: J. Bradford)

Ve uzayda bir süre hayatta kalmamız gerekirse, NASA ayrıca& lsquo; uzay yavrusu & rsquo; DeneyUluslararası Uzay İstasyonunda yeniden üretime ne olduğunu öğrenmek için. Ve onlar & rsquo;biraz marul yetiştirmeyi başardıçok.

Gezegen avı

Pathfinder ekibi Andromeda'ya vardığında işleri yeni bir ev bulmaktır. Kendi galaksimiz tahmini bir17 milyar Dünya büyüklüğünde gezegenve evden daha küçük veya daha büyük olan çok daha fazlası. Andromeda'yı bu mesafeden görmek zor olsa da,diğer galaksilerden gezegenlerdaha önce görüldü.

Oyunda ekip, gelecek vaat eden yedi 'altın dünya' içeren Helius kümesine odaklanacak. bir şekilde görev Dünya'dan ayrılmadan önce tespit edildi. Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, vardıklarında gezegenler beklendiği gibi görünmüyor.

Gerçekte, Dünya'nın gerçek ikizini aramakzaten devam ediyor,arama eve çok daha yakın olsa da neler olup bittiğini görmenin daha kolay olduğu yer. YediTRAPPIST-1 yıldızının yörüngesinde yakın zamanda keşfedildi, 39,5 ışık yılı uzaklıkta ve hepsinin yüzeyinde yaşam için temel bir bileşen olan sıvı su olabilir.

Uzaylı karşılaşmalar

Sonunda nihai soruya geliyoruz. Ryder ve arkadaşları Andromeda'larında kesinlikle uzaylılarla karşılaşacaklar, ancak aynı şeyin bize de olma ihtimali nedir?


GöreDrake Denklemi- Samanyolu'ndaki iletişimsel uygarlıkların sayısını tahmin etmek için kullanılır - büyük bir şansımız var ki, yalnız değiliz. Ama bildiğimiz kadarıyla hayat sadece Dünya'da var.

Dışarıda zeki uzaylılar varsa, neden onları görmedik?

(Resim kredisi: Electronic Arts)

Mass Effect evreninde, uzay yolculuğu yapan türler galaksiyi yerleşim yerleri ve teknoloji olarak kapladı.

Dışarıda, çoğu Güneş'ten daha yaşlı olan milyarlarca yıldız var. Bunlardan bazıları yaşanabilir gezegenler tarafından yörüngede dönüyor ve eğer Dünya'da yaşam geliştiyse, neden bazılarında da evrimleşmesin? Ve eğer öyle olsaydı, elbette bu gezegenlerden bazıları etraflarındaki evreni keşfetmeye çalışan zeki türlere ev sahipliği yapacaktı.

Samanyolu o kadar büyük değil, gerçekten. Ve bir tür yıldızlararası yolculukta ustalaştıktan sonra, galaksinin köşelerine yayılmaları uzun sürmemelidir. Ve eğer bu olmuş olsaydı, onları buradan görebilirdik.

Bu www.seti.org/seti-institute/project/details/fermi-paradox

Bunun hakkında 1996 tarihli bir konuşmada konuşmak'Evrendeki Yaşam'Profesör Stephen Hawking, yaşamın ortaya çıkmasının ne kadar kolay olduğu konusunda yanılmamızın mümkün olduğunu savundu. Evrimsel açıdan zekanın değeri hakkında çok fazla varsayımda bulunabileceğimizi - örneğin, bakteriler bizden çok sonra hayatta kalacaktır. Ya da iç karartıcı bir şekilde, bu akıllı yaşam, bir galaksiye yayılma şansı bulamadan kaçınılmaz olarak kendisini yok eder.

Yine de tercih ettiği seçenek, yeterince dikkatli bakmamış olmamız.

Neyse ki bizim için mecbur değiliz. En azından şimdilik. Kitle Etkisi: Andromeda önümüzdeki hafta çıkacak ve keşfedilmeyi bekleyen koca bir uzaylı yaşamıyla dolu bir galaksi var.

Bugünün en iyi kitle etkisi andromeda fırsatları Amazon'a göz atın
  • Patlayıcı yeni Mass Effect: Andromeda fragmanı CES 2017'de düştü