Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Sony Walkman bir kez daha küllerinden doğuyor

Sony Walkman bir kez daha küllerinden doğuyor

Sony'nin ikonik Walkman markası, ölümden dönmeye devam eden dayanıklı bir canavardır. Kasetlerin ölümünden kurtulan ve kendisini bir MP3 çalar olarak yeniden keşfeden akıllı telefonlar, bağımsız taşınabilir medya oynatıcıları yok etme tehdidinde bulununca yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.


O zamandan beri Sony Walkman gibi saf MP3 çalarlar yaşam desteği açıp kapatıyor ve bazen dünyaya hala var olduğunu hatırlatmak için dönüyor.

Sony,Sony Walkman NWZ-A15CES 2015'te bizi gerçekten ilgilendiren, Sony'nin de duyurduğu premium Walkman NW-ZX2 oldu.

Bu bir medya oynatıcı canavarı, 128GB dahili depolama, daha fazla melodiyi sığdırmanız için bir microSD yuvası ve canlı bir dokunmatik ekran ile birlikte gelir.

Walkman NW-ZX2'nin yüksek çözünürlüklü ses çalma yeteneği sayesinde tüm bu depolama alanı iyi bir şekilde kullanılacak. Kayıpsız müzik dinlemek isteyen bir ses cihazı meraklısıysanız, fiyatı görene kadar Walkman NW-ZX2'yi kontrol etmek isteyebilirsiniz ...


Walkman NW-ZX2, 1.200 $ (yaklaşık 793 £) karşılığında satışa sunulacak. Walkman NW-ZX2 harika bir medya oynatıcı olabilir, ancak neredeyse yeni bir Macbook veya ikinci el bir arabanın maliyetine değer mi?

Sony'nin biraz çılgınca davrandığı ve rüzgara dikkat etmesini seviyoruz. Bazen bazı harika ürünler ortaya çıkar. Ancak Walkman NW-ZX2'nin yüksek fiyatı biraz fazla olabilir.

Ölümden dönen teknoloji

Sony Walkman, öldüğüne dair söylentilerin büyük ölçüde abartıldığını kanıtlayan tek teknoloji parçası değil. İşte diğer bazı mezardan kaçanlar.


Nokia

Bir zamanlar bir cep telefonu devi olan Finlandiyalı şirketin cep telefonu işi, 2014 yılında Microsoft tarafından satın alındı. Microsoft, Nokia markasını amiral gemisi Lumia akıllı telefonlarından tereddütsüz bir şekilde çıkarana kadar işler bir süre iyi görünüyordu.

Birçoğumuz bunun Nokia'dan en son duyduğumuz şey olabileceğini düşündük, ancak CES 2015'te bütçe internet telefonu Nokia 215'i duyurmak için ortaya çıktı.


Sanal gerçeklik

1990'larda sanal gerçeklik, eğlencede bir sonraki büyük şey olarak büyülüyordu. Bununla birlikte, Nintendo'nun baş ağrısına neden olan Virtual Boy gibi bir dizi başarısız VR cihazından sonra, sanal gerçekliğin modası geçti.

Son teknolojik gelişmeler sayesinde inanılmaz sanal gerçeklik deneyimleri vaat eden Oculus Rift ile bunların hepsi değişti. Sony, Samsung ve diğer teknoloji devleri de sanal gerçeklik yutturmaca trenine katıldı.