Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Dünyanın ilk Tiger Lake Chromebook'u satışa çıktı ve bu bir Asus

Dünyanın ilk Tiger Lake Chromebook'u satışa çıktı ve bu bir Asus

İlk olarak bu yılki CES'te duyurulan Asus Chromebook Flip C536 (İngiltere'de CX5) bu hafta satışa çıktı. Bu, Intel'in Tiger Lake 11. nesil işlemcilerine sahip, HP'nin 11. nesil x360 14c modelini az farkla geçerek raflardaki yerini alan ilk Chromebook'tur ve büyük olasılıkla, ürünlerimiz arasında üst sıralarda yer alacaktır.en iyi Chromebook'lar.


Asus Chromebook Flip CX5/C536, adından da anlaşılacağı gibi ErgoLife menteşesi sayesinde tam 360 derece geriye yatırılabilen 15,6 inç FHD dokunmatik ekrana sahip. Bu, cihazın sadece bir dizüstü bilgisayar olarak değil, aynı zamanda sunumlar için bir çadır modunda, video izlemek için bir stant modunda veya bir tablet konumuna tamamen yaslanmış olarak kullanılmasına izin verir. Ekran ayrıca yaratıcı kullanım için bir USI standardı kalemi destekler.

Ancak şovun yıldızı, kod adı Tiger Lake olan Intel 11. nesil işlemcinin dahil edilmesi olmalı. Daha güçlü i5 veya 17 G7 sürümleri yerine yalnızca UHD grafikli i3 G4 sürümü olsa da, yine de 10. nesil modellere göre büyük bir destek. Asus web sitesi ayrıca i7 işlemcili ve Iris Xe grafikli daha güçlü bir sürümün yolda olabileceğini öne sürüyor.

Asus Chromebook Çevirme C536(Resim kredisi: Asus)

Bağlantılar için Asus Chromebook Flip CX5/C536'da WiFi 6'nın yanı sıra iki USB-C bağlantı noktası, bir USB 3.2 bağlantı noktası, 4k'ye kadar ekran için bir HDMI 2.0 bağlantı noktası, bir ses jakı ve 128 GB SSD'yi desteklemek için bir microSD yuvası bulunur. ve yerleşik 8 GB RAM. Dizüstü bilgisayar, arkadan aydınlatmalı bir klavye ile dış kısımda beyaz renkte, Harman/Kardon sesi ise tabandaki çift hoparlörden geliyor.

Bu yeni Asus Chromebook Flip CX5/C536 ile ilgili diğer harika şey fiyattır. Şu anda Best Buy'da 569$'dan (411 £/738 AU$) satılıyor. Aynı 11. nesil i3 işlemciyi kullanan HP Chromebook x360 14c, daha küçük bir 14 inç ekrana sahip ve piyasaya çıktığında hemen hemen aynı maliyete sahip – şu anda, ürün sayfası çok yakında diyor.


Bu, Chromebook'ların arkalarında gerçek bir güç kazanmaya başladıklarını gördüğümüz için heyecan verici bir zaman. Hala EVO sertifikalı i5 ve i7 işlemciler için beklerken, bu küçük Asus harika bir satın alma olmalı.

Bugünün en iyi Asus Chromebook Flip C536 fırsatları Amazon AU Benzer Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz