Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Nvidia Shield tabletinizin alev alma ihtimali var

Nvidia Shield tabletinizin alev alma ihtimali var

Nvidia Shield tablet, kelimenin tam anlamıyla, piyasadaki en sıcak avuç içi oyun konsolu olabilecek bir oyun güç merkezidir.

Bunun nedeni, Android oyun listesinin alev alma eğiliminde olmasıdır. Nvidia'ya göre, belirli bir pil türü ile ilgili ciddi bir sorun var, bu da oyun tahtasının bir 'yangın tehlikesi' olduğu anlamına geliyor.

Nvidia, Temmuz 2014 ile Temmuz 2015 arasında satılan her Shield tableti hatırlıyor. Tablet ilk olarak 29 Temmuz 2014'te piyasaya sürüldüğü için, büyük olasılıkla büyük bir kısmı etkilenecek.

Nvidia, 'Nvidia, bu tabletlerdeki pilin aşırı ısınarak yangın tehlikesi oluşturabileceğini belirledi' dedi. Devam ediyor: 'Nvidia, müşterilerden değişim cihazı için talepte bulunmalarını istiyor.'


Saatli bir bomba üzerinde oyun oynuyor olabileceğinizden şüpheleniyorsanız, yapmanız gerekenler burada. Öncelikle, Nvidia verilerinizi yedeklemenizi önerir, böylece her şey güvenli ve sağlam olur. İsteyeceğin son şey, saatler süren zor kazanılmış ilerlemeyi kaybetmektir.

Ardından, ironik bir şekilde, potansiyel olarak tehlikeli listeyi açmanız ve 1 Temmuz 2015 veya daha yeni bir tarihli en son yazılımı güncellemeniz ve ardından Ayarlar'da 'Tablet hakkında' bölümüne gitmeniz gerekir.


'Durum' a dokunun ve 'Pil' kategorisini kontrol edin. B01 yazıyorsa, güvendesiniz ve sağlamsınız. Ancak, Y01 yazıyorsa, bir yangın söndürücü alıp vedalaşsanız iyi olur - değiştirilmesi gerekir.

Geri çağırma uygulamasını başlatmak için sadece Y01 seçeneğini seçmeniz gerekir. Sonra gitmelisinNvidia'nın web sitesi, iletişim bilgilerinizi ve değişim için değerlendirilecek model seri numarasını girdiğiniz yer. Her şey kontrol edilirse, yeni bir Kalkanın kapınıza gelmesi çok uzun sürmemelidir.


Nvidia Shield tabletiniz veya başka bir teknoloji ile aşırı ısınma sorunları yaşadınız mı? Hikayenizi yorumlarda veya şurada paylaşın: www.facebook.com/Pingtwittermag