Close
  • Ana
  • /
  • Beslenme
  • /
  • Kilo vermeyi kolaylaştırmanın bir yolu var ve bu partnerinizi içeriyor (hayır, bu seks değil)

Kilo vermeyi kolaylaştırmanın bir yolu var ve bu partnerinizi içeriyor (hayır, bu seks değil)

Kilo vermek kendi başına kolay değildir. Ancak arkadaşlarınızdan - ya da daha büyük olasılıkla eşinizden - küçük bir yardımla, çünkü çoğu arkadaş değilosize - kilo vermek ve onu uzak tutmak daha kolay hale getirilebilir.


•Hızlı kilo vermek için en iyi egzersiz türü, araştırmaya göre

Hayır, odeğilÇok fazla çok şiddetli seks yapmayı içerir - ancak bu aynı zamanda kalori yakmanıza ve genellikle daha iyi hissetmenize yardımcı olur, bu yüzden sizi durdurmamıza izin vermeyin. Ancak kilo verme yolculuğunuza yardımcı olmaktan mutluluk duyan önemli bir başka veya yakın arkadaşınız varsa,Avrupa Kardiyoloji Kongresi 2020'de sunulan araştırma, 'kilo kaybı en başarılıdır ... partnerler diyet çabasına katıldığında.'

Her şey karşılıklı destek ve sağlıklı beslenme ile ilgili. Çünkü arkadaşlar bunun içindir.

Ortaklar katıldığında kilo kaybı daha olasıdır


(Resim kredisi: Getty Images)

Bu araştırma aslında kalp krizi geçirenler üzerinde yürütüldü, bu nedenle istenen sonuç, eski kotlarınızı hala giymek istemekten daha ciddiydi. Toplam 824 hasta, olağan bakımın yanı sıra yaşam tarzı programlarını içeren 'müdahale grubuna' veya 'kontrol grubuna' rastgele atandı: sadece olağan bakımı alan kişiler. Müdahale grubundaki kişiler - toplam 411 kişi - ihtiyaç ve tercihlerine bağlı olarak kilo verme, fiziksel aktivite ve sigarayı bırakma için üç yaşam tarzı programına yönlendirildi.

Müdahale grubundaki hastaların partnerleri programlara ücretsiz olarak katılabilirdi ve hemşireler de onları katılmaya teşvik etti, bu nedenle partnerler üzerinde katılmaları için biraz sosyal baskı vardı. Ortakların yaklaşık yarısı (% 48) yaşam tarzı müdahalelerine katıldı, ancak 'partner katılımının' bu programlara en az bir kez katılmak olarak tanımlandığından bahsetmeye değer.


Fitbit Aria Air Smart Banyo Baskülü - Beyaz |Amazon'da 49,99 £ karşılığında satın alın
Fitbit Aria Air kullanarak kilonuzdaki ve BMI'deki değişiklikleri izleyin. Tüm veriler, anlaşılması kolay grafikler kullanarak tüm vücut ölçümlerinizi daha fazla analiz edebileceğiniz Fitbit Uygulamasına geri gönderilir. Fitbit Aria Air, üç adet üçlü A pille çalışır ve ağırlığı 180 kiloya kadar (yaklaşık 28,5 taş) ölçer.

Sonuçlar kendileri için konuşur: 'Partner olmayanlara kıyasla, katılımcı bir partneri olan hastaların üç alandan (kilo kaybı, egzersiz, sigarayı bırakma) en az birinde iyileşme olasılığı iki kattan fazlaydı (olasılık oranı 2.45). bir yıl.' Üç gruptan en önemli sonuçlar 'kilo kaybı' alt grubunda gözlendi: 'Katılımcı partneri olan hastalar, partneri olmayan hastalara kıyasla kilo vermede en başarılıydı (olasılık oranı 2.71).'

Çalışmanın yazarı Bayan Lotte Verweij, “Çiftlerin genellikle benzer yaşam tarzları vardır ve sadece bir kişi çaba gösterdiğinde alışkanlıkları değiştirmek zordur. Market alışverişi gibi pratik konular devreye giriyor, aynı zamanda destekleyici bir ortağın motivasyonu korumaya yardımcı olabileceği psikolojik zorluklar da devreye giriyor. & Rdquo;

Buradaki ana paket, diyetin biyolojik yanı kadar sosyal yönünü de dikkate almaktır. Özel bir diyete girmek çoğu zaman insanların farklı zamanlarda farklı yiyecekler yiyeceği anlamına gelir ve bunların tümü çevrelerindeki diğer kişileri etkileyebilir. Destekleyici bir eş ve sosyal çevre, daha sağlıklı, daha dengeli bir yaşam tarzına daha yumuşak bir geçişle sonuçlanabilir.