Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Thermomix TM6 incelemesi: her şeyi yap yemek pişirme mutfak robotu, birlikte olması eğlenceli olan robot şef dostunuzdur

Thermomix TM6 incelemesi: her şeyi yap yemek pişirme mutfak robotu, birlikte olması eğlenceli olan robot şef dostunuzdur

Aylar önce size Thermomix TM6'dan bahsetmiştik gibi geliyor -ve çünkü öyleydi!Ancak şimdi nihayet İngiltere'de piyasaya sürüldü ve bir süre önce birini kullanabilecek kadar tesadüfen buldum. Ve size söyleyeyim: bu bomba. Bu anlık pot şeylerinden biri gibi,Ninja Foodibu haftayı ele aldık - ancak son derece lüks,Yıldız Savaşlarıgelecekten sürüm.


Diğer 20 mutfak aletinin işini yaptığını iddia eden çok işlevli bir cihaz, BBC'nin kesinlikle dayanılmaz olduğu gibi TV pişirme programlarında kullanılan Termomiksleri göreceksiniz.Harika İngiliz Menüsü. Bu şefler onları bir tür robot şef olarak kullanıyor, et parçalarını doğrarken ve korkunç derecede garip 'şaka' yaparken soslar ve benzerlerini hazırlıyorlar. Ciddi bir kit parçası ve buna göre 1.099 £ olarak fiyatlandırıldı. Oh, ve sadece bir tane satın alamazsınız, size gösterilmesi için bir randevu almanız gerekir. Tamam.

• Thermomix TM6'yı görüntülemek için randevu alın

Thermomix TM6: nedir?

TM6, yemek yapan bir mutfak robotu veya yemeklerinizi hazırlayan ve aynı zamanda pişiren bir Instant Pot olarak tanımlanabilir. Çok sayıda ataşman, her gün her şeyi yapmanıza izin verir: sebzeleri buharda pişirmek, soğan doğramak, su kaynatmak, hamur yapmak, şekerleme yapmak, sous vide pişirme ve fermente yoğurt gibi daha gelişmiş şeyler.

Bu amaçla çeşitli çırpma teli tipi ataşmanlar, buharlı sepet ataşmanları ve bazı parçalar o kadar ezoterik ki size hala ne olduklarını söyleyemem, ancak sistemin özü üç şeydir.


1. Ana kase / pişirme kabı, tartı seti ve fırın / ocak hibrid olarak ikiye katlanır. Malzemeleri yüklemeye (her biri arasındaki ölçekleri sıfırlayarak) ve bunları işlemeye ve pişirmeye devam edebilirsiniz. Buoldukça dahi.

2. Ana doğrama ataşmanı inanılmaz derecede yüksek hassasiyetli bir karıştırıcıdır. Bu nedenle, yiyeceği kelimenin tam anlamıyla posaya indirgeyebilir, ancak düşük hız ayarlarında malzemeleri doğrayabilir veya hatta karıştırabilir. Budahi.


3. Yıllık 39 £ 'a abone olmanız gereken Cookidoo, TM6'daki geniş dokunmatik ekranla senkronize olan 40.000 tarif içeren çevrimiçi bir veritabanıdır. Buzdolabında ne olduğuna göre tarifler önerebilir (örneğin 'kuzu' yazın ve neyi sevdiğinizi görün). Bir kez seçtikten sonra, sizi gerçekten aptalca kanıtlayacağım bir şekilde ekranda adım adım yönlendirir. Cidden, erkek arkadaşım bile kullanabilir ve o tam bir aptal. Butam ve mutlak dahi.

Thermomix TM6: İyi mi?

Thermomix TM6 incelemesi


Thermomix TM6'nın beyinleri suya dayanıklı, una dayanıklı 6x8 inç dokunmatik ekrandır

TM6 herhangi bir iyi mi? Evet öyle. Cehennem, evet. Cookidoo ile yaptığımız her şey pratik olarak iyi sonuçlandı. Gerçekten iyi. Nasıl pişirileceğine dair kabaca bir fikriniz varsa, doğaçlama yapmak ve kendi yemeklerinizi hazırlamak da kolaydır. Mükemmel hamur işleri, mükemmel çorbalar ve güveçler yapar ve onu kullanarak harika bir tuzlu karamel bile yaptık.

Elbette, karamel yapmak o kadar da zor değil ama genellikle kurnaz ve potansiyel olarak oldukça tehlikelidir. Bununla, malzemelerinizi hemen hemen doldurursunuz, sonra tenis oynarsınız, sonra şekerleme tarzı lezzetli tatlı atıştırmalıklara geri dönersiniz.

TM6 ile ilgili tek bir sorun var ve bu, doğrayıcısının açıkça ince doğrama için daha uygun olmasıdır. Bir balık yahnisi sonuç olarak neredeyse dokusuz kaldı, ancak yine de çok lezzetliydi. Ancak, et, balık ve sebzeleri manuel olarak doğrayabilir ve ardından doğrayıcıyı karıştırma işlevinde kullanabilirsiniz. Ayrıca, pratik yaparak, daha ince bir kesim elde etmek için doğrayıcıyı düşük hız ayarlarında nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.


Hassas ısıtma, sous vide pişirme için onu etkili kılar, eğer hala bunun içindeyseniz ve bu, maksimum ısı için modern bir fırın veya indüksiyonlu ocakla kıyaslanamasa da, eti ve diğer malzemeleri kızartabilir ve yeterince hızlı pişirebilir. her şey hesaba katılırsa.

Sos yapmak kesinlikle harikadır ve Thermomix TM6 hamur işleri ve hamurlar söz konusu olduğunda da önemli bir dönüş yapar.

Thermomix TM6: erken karar

Thermomix TM6 incelemesi

Şaşırtıcı bir şekilde, TÜM çıkarılabilir parçalar bulaşık makinesinde yıkanabilir

Açıkçası, geleceğin 20'si 1 arada bir robot şefi, bir binden fazla maliyeti olan bir niş tekliftir. Bu tür bir şeyimkesinlikle memnunumdenemek için gönderilecek, ancak bir tanesine kendim atacağımdan emin değilim.

Bununla birlikte, Thermomix TM6, her şeyin iyi düşünülmüş ve kusursuz bir şekilde inşa edilmiş hissettiği kesinlikle mükemmel bir üründür. Montajı ve demontajı kolaydır, temiz tutulması çok kolaydır ve çoğu şeyi güzelce pişirir. Kabul etmek gerekir ki, daha ağır malzemeleri karıştırırken biraz sallanıyor, ancak asla endişelenmeyince tezgahtan fırlayacak.

Belki yaz aylarında TM6 daha az kullanılıyor çünkü en uygun olduğu yemekler 'doyurucu' kategoride - çorbalar, güveçler, yavaş kızartmalar, vb. - ama inanılmaz derecede çok yönlü ve Cookidoo tarif sistemi çok akıllı.

Thermomix TM6 yemek yapmayı ağrısız hale getirir, size buzdolabınızda kalan her şeyi kullanmanın lezzetli yollarını söyler ve isterseniz tüm gün sos yapmak ve soğan doğramak gibi yorucu işleri sizin için halleder. İnsanlar Instant Pots hakkında biraz rahatsız olurlarsa, bunun hayranlarının daha çok Şeytan Çıkarma Pazar günü bir Evanjelik kilisesindeki cemaat gibi olduğunu hayal ederim. Thermomix TM6 kesinlikle herkes için değil, ancak hayatınızı değiştirebilecek olağanüstü bir mutfak ürünüdür.

• Thermomix TM6 1.099 £. Bugün birini görmek için randevu alın!