Close
  • Ana
  • /
  • Internet
  • /
  • Bu Linksys Wi-Fi 6E ağ yönlendiricileri, ev kablosuz kapsama alanının babasıdır

Bu Linksys Wi-Fi 6E ağ yönlendiricileri, ev kablosuz kapsama alanının babasıdır

İlk olarak şu tarihte duyuruldu:CES 2021, Linksys Atlas Max 6E ve Hydra Pro 6E ilkağ Wi-Fi6E ürünleri ve bugün itibariyle nihayet satın alabilirsiniz. Wi-Fi 6E'nin piyasaya sürülmesi, yepyeni bir 6GHz bandını kullanıma sunduğu için kablosuz ağlarda önemli bir yükseltmedir. Önceki nesiller 2,4 GHz ve 5 GHz bantları (Wi-Fi 6 dahil) kullanıyordu, ancak Wi-Fi 6E size üçüncü bir seçenek sunuyor.

6GHz bandı, 1Gbps'nin üzerinde (teorik olarak 9.6Gbps kadar yüksek) daha hızlı bağlantı hızları sağlar. Daha geniş kanal, son derece düşük gecikme ve daha az sinyal paraziti anlamına gelir. Wi-Fi 6E, evinizin internet bağlantınıza bağlanmaya çalıştığı düzinelerce cihaz için çok daha fazla kapasite sağlar, bu da daha az görüntülü arama veya ara belleğe alma anlamına gelmez.

Cihazlarınıza bağlantı sağlayan düşük kaliteli bir yönlendiriciniz varsa, hızlı bir internet bağlantısına sahip olmanın bir anlamı yoktur. Sadece bir darboğaz haline gelecek. Aynı şekilde, internetiniz ve cihazlarınız buna uygun değilse süper hızlı bir yönlendiriciye sahip olmanın bir anlamı yoktur. Hızınız olsa bile, telefonunuzun ve dizüstü bilgisayarınızın bu 6 GHz bandını da kullanabilmesi gerekir, aksi takdirde bir Wi-Fi 6 yönlendirici satın alabilirsiniz. Neyse ki, bu hafta başlarında duyurulan en son Samsung Galaxy Books gibi yeni akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar Wi-Fi 6E'yi destekliyor.

Linksys Wi-Fi 6E ağ yönlendiricileri


Linksys Atlas Max 6E

(Resim kredisi: Linksys)

Atlas Max 6E (8400AXE),Linksys Velopyönlendirici ailesi. Bu üçlü bant, Velop AX ile benzer bir temiz kule tasarımına sahiptir ve tüm evinizi kaplayacak üçlü bir set halinde gelir. Bu, 9000 fit kareye kadar bir alanı ve 8,4 Gbps'ye kadar hızlarla 195'in üzerinde cihazı kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, akıllı TV'lere, konsollara ve diğer sabit cihazlara takılı bağlantılara arka tarafında 5Gbps WAN bağlantı noktası bulunur.


İkinci seçenek, ağ ağının bir parçası olarak da kullanılabilen bağımsız bir Wi-Fi 6E yönlendirici olan Linksys Hydra Pro 6E'dir (AXE6600). 6,6 Gbps'ye varan hızlar ve 2700 sq ft kapsama alanıyla 55'ten fazla cihazdan herhangi bir zamanda yoğun internet trafiğini işlemek için 4 kat kanala sahiptir. Bir ağ oluşturmak için Linksys Intelligent Mesh ürünlerinden herhangi biri ile kolayca eşleştirilebilir, Atlas Max ve Velop Wi-Fi 6 modelleri dahil.

Yeni yönlendiriciler şu anda Linksys ABD web sitesinde satışta. Linksys Hydra Pro 6E'nin fiyatı 499,99 ABD Doları, Linksys Atlas Max 6E ise üçlü paket için 1199.99 ABD Doları'dır. İngiltere ve Avustralya fiyatları henüz onaylanmadı.


Linksys Wi-Fi 6E ağ yönlendiricileri

Linksys Hydra Pro 6E

(Resim kredisi: Linksys)