Close
 • Ana
 • /
 • Antrenman Yapmak
 • /
 • Bu 10 dakikalık sağlık topu tüm vücut antrenmanı, küçük bir alanda hızlı bir şekilde yağ yakmanızı sağlar

Bu 10 dakikalık sağlık topu tüm vücut antrenmanı, küçük bir alanda hızlı bir şekilde yağ yakmanızı sağlar

Terlemeye hazır mısınız? Bu 10 dakikalık sağlık topu tam vücut antrenmanı kesinlikle kalp atış hızınızı artıracak ve vücudunuzdaki yağın erimesine yardımcı olacaktır. Tek ihtiyacın olan bir sağlık topu, kalın birYoga matıve topu fırlatmak için biraz boşluk. Bunu yapmanızı öneririzevde egzersizsağlık topunu defalarca yere çarpmanızı gerektirdiğinden, alt kattaki komşularınızın muhtemelen takdir etmeyeceği bir şey.

Bu bir yana, bunu denememeniz için gerçekten hiçbir neden yok.tüm vücut egzersizi, özellikle önceki FightCamp antrenmanlarını beğendiyseniz, bu 12 dakikalıkboks tüm vücut antrenmanıya da bu diğerip atlama tüm vücut egzersizisadece 10 dakika sürer ama 150 kalori yakar. Şimdi o TRX Slam Ball'u dolaptan çıkarmanın ve yere fırlatmaya başlamanın zamanı geldi.

Bu sağlık topu antrenmanı vücuttaki tüm büyük kas gruplarını çalıştıracak ve ayrıca size etkili bir kardiyo antrenmanı sağlayacaktır. Daha uzun bir antrenman arıyorsanız, tam diziyi istediğiniz kadar tekrarlayın, ancak birçoğunun bu antrenmanı tek seferde birden fazla yapabileceğinden şüpheliyiz. Coach PJ, bu antrenmanı haftada 2-4 kez yapmanızı önerir.

PJ ŞirdanbirDövüş KampıBoksun ilk aşkı olmadığını, ancak hayatındaki en büyük engellerden bazılarının üstesinden gelmesine yardımcı olduğunu iddia eden Kurucu Koç. Philadelphia'dan Los Angeles'a taşındıktan sonra PJ, boksör ve NASM ve TRX Sertifikalı Kişisel Antrenör olarak becerilerini daha da geliştirdi. Diğer boksörleri, UFC dövüşçülerini ve atletleri zihinsel ve fiziksel antrenman, beslenme danışmanlığı ve kendine özgü motivasyon stiliyle müşterileri güçlendirmeyi içeren bütünsel bir yaklaşım kullanarak eğitiyor.


Bu antrenmanı beğendiyseniz, buna da göz atınErkekler için 3 Dakikalık Başlangıç ​​Boks Antrenmanıveya buPJ tarafından oluşturulan 7 Günlük Yoğun Kondisyon Eğitimi Egzersiz Programı!

10 dakikalık Sağlık Topu Tüm Vücut Egzersizi: bu egzersiz nasıl yapılır

 • Bir Dakika Isınma- (Koç PJ ile birlikte takip edin)
 • Birinci Tur
 • Her egzersizin 30 saniyesi - İki Kez Tekrar Edin
 • Med Ball Squat + Basın
 • Ball Slam ile Ball Boxer's Twist ile
 • DİNLENMEK
 • İkinci kısım
 • Her egzersizin 30 saniyesi - İki Kez Tekrar Edin
 • Top Atlama Hamlesi ile
 • Med Ball Dağ Tırmanışı + Şınav
 • Top Slam + Yayılma ile
 • DİNLENMEK
 • Üçüncü Tur
 • Her egzersizin 30 saniyesi - İki Kez Tekrar Edin
 • Top Slam + Burpee ile
 • Med Topu MT Tırmanıcı Sprint
 • DİNLENMEK
 • Bir Dakika Bekleme Süresi - (Koç PJ ile birlikte takip edin)

PJ Shirdan'dan 10 dakikalık Sağlık Topu Tüm Vücut Egzersizi

10 dakikalık Sağlık Topu Tüm Vücut Egzersizi: egzersizler

Kredi: FightCamp / PJ Shirdan

Çömelme + Basın

Ayaklarınız kalça mesafesinde olacak şekilde ayakta durun ve sağlık topunu göğsünüzde tutarak vücudunuzu çömelme pozisyonuna indirin. Ayağa kalkarken, topu başınızın üzerine bastırın. Çekirdeğinizi meşgul ve ağırlığınızı topuklarınızda tutun. Squat pozisyonuna inerken nefes alın. Topu yukarıya doğru bastırırken nefes verin.


FightCamp eğitmeni PJ Shirdan

Kredi: FightCamp / PJ Shirdan

Sağlık Topu Çarpması

Ayaklarınız kalça mesafesinde ve sağlık topu göğsünüzde olacak şekilde ayakta durun, kollarınızı yukarıya doğru uzatın. Kollarınız düz olduğunda, “slam” topu hafifçe bükülmüş dizlerle yere koyun. Top sekecek ve elinizle yakalayacaksınız. Topu yere çarparken nefes verin.


FightCamp eğitmeni PJ Shirdan

Kredi: FightCamp / PJ Shirdan

Boksörün Bükümü

Dizleriniz bükülü ve sağlık topu göğsünüzde tutularak minderinizde veya yerde otururken ayaklarınızı yerden 6-8 inç kaldırın. Üst bedeninizi bir taraftan diğerine çevirirken nefes verin. Maksimum eğik aktivasyon için dönerken omzunuzun üzerinden bakın.

FightCamp eğitmeni PJ Shirdan

Kredi: FightCamp / PJ Shirdan

atlama hamlesi

Ayaklarınız bir arada ve sağlık topu göğsünüzde olacak şekilde ayakta dururken, hamle pozisyonuna inerken bir ayağınızı arkanıza doğru uzatın. Düşük pozisyondan, sağlık topunu göğse yakın tutarak bacak değiştirirken zıplayacaksınız. Bu hareketi değiştirmek için, hamleler arasındaki atlamayı ortadan kaldırın. Bu hareketi yoğunlaştırmak için daha hızlı bir hamle yapın.


FightCamp eğitmeni PJ Shirdan

Kredi: FightCamp / PJ Shirdan

MT Tırmanıcı + Push Up

Topu önünüzdeki zemine yerleştirin. Elleriniz topun üzerinde ve bacaklarınız tam arkanızda olacak şekilde tahta pozisyonuna gelin. Dizlerinizi teker teker topa doğru dört kez sürün. Dördüncü seferden sonra, üst bedeninizi yukarı doğru şınav çekerken bacaklarınız dümdüz arkanızdadır. Yukarı itmeyi gerçekleştirirken dirseklerinizi vücuda yakın tutun. Başınızı omurganızla aynı hizada tuttuğunuzdan emin olun. Bu hareketi değiştirmek için top olmadan yapın.

FightCamp eğitmeni PJ Shirdan

Kredi: FightCamp / PJ Shirdan

Sağlık Topu Çarpması + Yayılma

Ayaklarınız kalça mesafesinde ve sağlık topu göğsünüzde olacak şekilde ayakta durun, kollarınızı yukarıya doğru uzatın. Kollarınız düz olduğunda, “slam” topu hafifçe bükülmüş dizlerle yere koyun. Top sekecek ve elinizle yakalayacaksınız. Topu yakaladığınızda, eğilin ve bacaklarınızı arkanızda plank pozisyonuna getirirken topu yere koyun. Bacaklarınızı topa doğru atlayın ve hareketi tekrarlamak için ayağa kalkarken topa tutun. Bu hareketi değiştirmek için topsuz yapabilirsiniz.

FightCamp eğitmeni PJ Shirdan

Kredi: FightCamp / PJ Shirdan

Sağlık Topu Slam Burpee'leri

Ayaklarınız kalça mesafesinde ve sağlık topu göğsünüzde olacak şekilde ayakta durun, kollarınızı yukarıya doğru uzatın. Kollarınız düz olduğunda, “slam” topu hafifçe bükülmüş dizlerle yere koyun. Top sekecek ve elinizle yakalayacaksınız. Topu yakaladığınızda, eğilin ve bacaklarınızı arkanızda plank pozisyonuna getirirken topu yere koyun. Yukarı iterek aşağı indirin ve ardından ayaklarınızı ileri atlayın, topu başınızın üzerinden geçirirken patlayın.

FightCamp eğitmeni PJ Shirdan

Kredi: FightCamp / PJ Shirdan

MT Tırmanıcı Sprint

Topu önünüzdeki zemine yerleştirin. Elleriniz topun üzerinde ve bacaklarınız tam arkanızda olacak şekilde tahta pozisyonuna gelin. Alternatif bacaklar, dizlerinizi topa doğru sürün. Bu hareketi daha zor hale getirmek için, topa doğru giden dizlerin hızını artırın. Bu hareketi topsuz da yapabilirsiniz.