Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Bu renkli yeni MacBook Air tasarımı, Apple'ın yeni Mac döneminde tam olarak görmek istediğim şey.

Bu renkli yeni MacBook Air tasarımı, Apple'ın yeni Mac döneminde tam olarak görmek istediğim şey.

Apple'ın yeni nesil MacBook Air'ine sözde ilk bakış, düzenli Apple sızıntısı Jon Prosser tarafından YouTube kanalında paylaşıldı,Ön Sayfa Teknolojisigibi görünen yeni bir tasarım ve renkler ortaya koyuyorlar.KesinlikleApple'ın M1 çipinin dizüstü bilgisayarlarına vereceğini umduğum türden bir atış.

YeniiMac 24 inçbunu Apple'ın masaüstleri için yapar, ancakMacBook Air (M1, 2020)veMacBook Pro 13 inç (M1, 2020)her ikisi de önceki modellerle tamamen aynı tasarıma sahipti, bu da aralarında sıralamaya rağmen tek hayal kırıklığıydı.en iyi dizüstü bilgisayarlarYılın. Prosser'ın paylaştığı MacBook Air, ileriye doğru bir adım.

İlk olarak, sızıntıların kaynağına gelince, Prosser, bu görüntülerin (kaynağının kimliğini korumak için) paylaşmak istemediği orijinal görüntülere dayalı olarak oluşturulduğunu söylüyor. Yeni MacBook Air'in bileşenlerine ayrılmış fotoğraflarını gördüğünü ve bunları 3D sanatçılarla paylaştığını ve gördüğünüzün, onların bu bilgisayarların son sürümünü yapma çalışmaları olduğunu söylüyor. Prosser ile aynı şeyi yaptıelma hava etiketigeçen yıl ve tasarımı patlama yaptı.

MacBook Air M2


(İmaj kredisi: Jon Prosser, RenderByIan)

Yeni MacBook Air her zamankinden daha ince görünüyor - mevcut sürüm inceltilerek inceliğini aldatıyor, ancak en kalın noktasında 161 mm (0,61 inç) boyutunda. USB-C bağlantı noktasının boyutuna bağlı olarak, yeni sürüm yaklaşık bir kalınlıkta görünüyor.iPad Pro 2021alt bölüm için (64 mm/0,25 inç) ve ardından ekran için üstte 3 mm ila 5 mm daha, bu da mevcut üst panellerin eğilimi ile ilgili.

Bu, toplamda sadece 70 mm derinliğe sahip olmasını sağlar. Bu, tamamen elde başka bir şeymiş gibi hissettirecek – taşınabilirlikte büyük bir atılım. Ve M1 çipinin bu tür bir alanda çalışabileceğini biliyoruz, çünkü az önce bahsettiğimiz iPad Pro'da bu yeni MacBook Air ile aynı kalınlıkta çalışıyor.


Prosser'ın buna 'M2' MacBook Air adını verdiğini ve Apple'ın mevcut M1 yerine yeni nesil çipini orada kullanmasını beklediğini belirtmeliyiz.

İnceliğin yanı sıra, dikkat edilmesi gereken en önemli şey, yeni iMac benzeri renk yelpazesidir. Prosser, mavi versiyonun resimlerini gördüğünü ve kaynağının da yeşil gördüğünü ve renklerin yeni iMac 24 inç'in ayakları ve ön yüzleriyle aynı olmasa da çok yakın olduğunu söylüyor. Bu, biraz soluk renkler anlamına gelir – iMac'in arkasında daha koyu bir renk bulunur, ancak Prosser'ın renderinde buna dair bir işaret yoktur.


MacBook Air M2

(İmaj kredisi: Jon Prosser, RenderByIan)

Ayrıca yeni beyaz klavye ve ekranın etrafındaki beyaz çerçeve de dikkat çekici. Prosser, ekranın boyutunu bilmediğini, ancak yine yeni iMac ile eşleşen beyaz çerçeveden emin olduğunu söylüyor.

Bazı raporlar, MagSafe şarjının MacBook Air'e geri döndüğünü söyledi, ancak Prosser bunu her iki şekilde de doğrulayamadı, bu nedenle bu renderın dışında bırakıldı, ancak bu, son sürümün bir parçası olmayacağı anlamına gelmiyor.

Tasarım, hayallerimin ultra taşınabilir, fermuarlı iş makinesine benziyor - özellikle daha küçük boyut daha fazla ağırlık verebileceği anlamına geliyorsa. Apple, sihirli 1kg işaretine bile indirebilir mi? M1 MacBook Air, hareket halindeyken yapmaya meyilli olduğum her şey için yeterince güçlü, bu yüzden onu daha hafif hale getirmek ve daha da fazla hacim yaymak, benim için iyileştirmenin tek yolu hemen hemen.


Umarım fiyat aynı anda fazla yükselmez. Yeni iMac muhteşem ama ucuz değil. Bunu geçen parmaklar, mevcut MacBook Air gibi, ne zaman gelirse gelsin 999 £ / 999 $ 'dan çıkış yapabilir - ki bu hiçbir şekilde 2021'de bile garanti edilmez, yakında bırakın.