Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Bu seçkin özellik, Nintendo Switch OLED'i değil, Steam Deck'i satın almamın nedenidir

Bu seçkin özellik, Nintendo Switch OLED'i değil, Steam Deck'i satın almamın nedenidir

NSBuhar Güverteşu anda, bence, az pişmiş olana göre birçok avantajla övünüyor gibi görünüyor.Nintendo Anahtarı OLED– ancak pek kimsenin bahsetmediği bir debriyaj gizli özelliği var. Ve el konsolu pazarı için de mutlak bir oyun değiştirici olma potansiyeline sahip bir özellik.

Bu gizli özellik? Yalnızca Steam Deck'in Windows'un tam yağlı bir kopyasının yüklü olması ve dolayısıyla Xbox Game Pass Ultimate olması.

Bu, Windows'un Steam Deck'e yüklenmesi yeteneğiydi.resmen onaylandıHem 'Steam Deck bir PC'dir, böylece üçüncü taraf yazılımları ve işletim sistemlerini kurabilirsiniz' diyen Valve'ın kendisi ve aynı zamanda kayda geçen tasarımcı Lawrence Yang tarafından:

İnsanların belirli bir yöne veya yükleyebilecekleri belirli bir yazılım setine kilitlenmesi gerektiğini düşünmüyoruz. Bir Steam Deck satın alırsanız, bu bir PC'dir. Üzerine dilediğinizi kurabilir, dilediğiniz çevre birimlerini üzerine takabilirsiniz. Belki de bunu düşünmenin daha iyi bir yolu, oyun konsolu yerine denetleyici takılı küçük bir bilgisayar olmasıdır.'


Steam Deck, Linux üzerine kurulu özel bir kullanıcı arayüzü çalıştırarak gelirken, 'küçük bir PC' olduğu için oyuncular, 'üçüncü taraf yazılım ve işletim sistemleri' dahil olmak üzere 'üzerine ne istersen yükleyebilir'. Ve işletim sistemleri de dahil olmak üzere üzerine istediğinizi yüklerseniz, bu, Windows ve Windows'un Xbox Game Pass Ultimate'ı desteklediği anlamına gelir.

Ve Steam Deck'lerine Xbox Game Pass Ultimate yüklendiğinde, oyuncular yalnızca Steam üzerinden dünyanın en iyi oyun kitaplığına sahip olmakla kalmayacak, aynı zamandaAyrıcaXbox Game Pass Ultimate tarafından sunulan harika oyun kitaplığına erişme potansiyeline sahip olacaklar.AyrıcaFIFA 21 gibi EA Play oyunlarına erişimi de içerir.


Oh, ve Steam Deck oyuncuları Windows'ta oynayacakları için,AyrıcaElde taşınan konsolda Xbox Cloud Gaming'i kullanabilecekler, bu da bulut akışının keyfini çıkarabilecekleri anlamına geliyor.

Çoğu oyuncu Steam Deck ön siparişlerini aldığındaWindows 11da çıkacak ve hakkında yazdığım gibi, yeni işletim sistemi görünüyoroyuncular için özelakılda. Windows 11 yüklü bir Steam Deck, elde tutulan en iyi oyun deneyimi olacaktır, bu nedenle aklımda ve Steam Deck'in bir yuvaya sahip olması (ayrı satılır) sayesinde, Windows 11 kuruluyken kolaycaAyrıcabir oyuncunun bilgi işlem cihazı olarak da hareket eder.


Değer açısından, Steam Deck her geçen hafta daha iyi görünüyor.

Unutmayın, Nintendo Switch OLED ve onunbir sürü eksik özellik, Anahtar Güverteniyetkablosuz kulaklıklar gibi aksesuarları destekleyecek ve klavyeler ve fareler gibi Bluetooth çevre birimleri gibi şeylerden uygun şekilde yararlanabilecek ve bu da onu genel bilgisayar ve eğlence kullanımı için çok uygun hale getirecek. Örneğin, Steam Deck Netflix'i çalıştırabilecek veDisney +, Nintendo Switch OLED (BigN aniden uygulamaları kullanıma sunmadıkça) olmaz.

Yani, bir yanda yarım on yıllık bir donanımla desteklenen bir Nintendo konsolunuz olacak.yapamamher türlü bilgi işlem/akış için kullanılabilir ve buyapmazkablosuz kulaklıkları destekler ve diğer yandan Steam Deck'e sahip olursunuz.Yapabilmekbunları yapın, aynı zamanda Xbox Game Pass Ultimate çalıştırabilen bir el konsolu sunar.

Şimdi bu çok gizli bir silah ve beni Steam Deck hakkında her zamankinden daha fazla heyecanlandırdı. Ve bu yüzden kendimi kilitledimSteam Deck ön siparişive bıraktıNintendo Switch OLED ön siparişisıkıca sanal rafta.