Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • Bu Google Haritalar özelliği tam anlamıyla bir cankurtaran

Bu Google Haritalar özelliği tam anlamıyla bir cankurtaran

Google Haritalar, aşağıdakiler gibi birçok gelişmiş özelliğe sahiptir:Google Asistan Sürüş Moduvebölünmüş ekran Sokak Görünümü, ama birçokkullanışlı özellik az önce canlı ayrıntılarla vurgulandı.


Ve bu bir Google Haritalar özelliğidirhiç kimsekullanmaları gerektiğini hiç dilemeyecekler.

Çünkü son zamanlarda Reddit kullanıcısı gatorsyabir gönderi koybu, Google Haritalar'ı kullanırken, uygulamanın, Reddit gönderisine 'Google Haritalar, aktif çekim ile bildirilen bu alandan kaçınmama yardımcı oldu' başlıklı gatorsya ile aktif bir çekim olayının nerede gerçekleştiğini gösterdiğini gösterdi.

Google Haritalar güncellemesi, haritada nerede, Gatorsya'nın seyahat ettiği yerin yakınında, vurulmanın bildirildiği yeri, ortasında ünlem işareti olan dairesel kırmızı bir alanın yanında 'Austin saldırısı' listelenmiş olarak gösterdi.

Ek olarak, 'Austin'in vurulması' olayı, en son ne zaman güncellendiğine dair bir zaman damgası listeledi ve o sırada '18 Nisan 13:27 CDT CDT' olarak okundu.


Google Haritalar

Google Haritalar'da 'Austin çekimi' olayını gösteren ekran görüntüsü.


(Resim kredisi: Google | Reddit kullanıcısı gatorsya)

Google Haritalar'da uyarının nasıl ve ne zaman ortaya çıktığı hakkında başka bir bilgi gatorsya tarafından verilmedi, ancak uyarının doğru olduğunu söylemek güvenli görünüyor.kesinlikletakdir, son şey olarakherhangi biriyapmak istediği böyle bir olaya yaklaşmak.

'Austin'in vurulması', rapor edilen şeymiş gibi görünüyor.Washington post.


Google Haritalar'daki bu işlev, onunla birlikte aslında yeni değil2018'de geri döndü, ancak bunun hakkında kamu vatandaşları tarafından yayınlanan kanıtları görmemiz nadirdir.

Ve herkesin Google Haritalar'ın bu tür bir işlevsellik içermesinden memnun olduğunu söylemek güvenli olsa da, böyle bir özelliğe neden ihtiyaç duyulduğunu tam olarak ortaya koymuyor.

Google Haritalar'ın gelişmiş işlevlerinin daha gönülsüz kullanımı için GeoGuessr,harita yazılımının keşif özelliğini bir oyuna dönüştürdü. Buradaki fikir, bir dizi oyun turunda haritada bilinmeyen bir alana yerleştirilmeniz ve ardından konumunuzu belirlemenize yardımcı olacak ipuçları için sanal olarak etrafa bakmanızdır. Bir yarışmacı doğru cevabı ne kadar hızlı tahmin ederse o kadar yüksek puan alır.

Aracılığıyla:BGR