Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Bu iPhone kılıfı, akıllı telefonunuzu bir Polaroid'e dönüştürür

Bu iPhone kılıfı, akıllı telefonunuzu bir Polaroid'e dönüştürür

Kameralı telefonlar sayesinde artık her zamankinden daha fazla fotoğraf çekiyoruz, bu harika, ancak bu resimleri çektikten sonra çoğu, yanlışlıkla silinene kadar film rulonuzda veya bulutta yaşayacak.


Bu, akıllı telefonunuzu anlık bir kameraya dönüştüren yeni bir aksesuar olan Prynt.

Bu ne?

Prynt, fotoğrafları doğrudan telefonunuzdan yazdırmanıza olanak tanıyan bir çinko yazıcı içeren bir akıllı telefon kılıfıdır.

Eğlence burada bitmiyor, ancak resim basıldıktan sonra benzersiz bir QR kodu (bir çeşit) haline geliyor ve Prynt uygulamasından tarandığında, resim çekilmeden önce olanların kısa bir videosunu oynatacak.

İşte bunu biraz daha iyi açıklayan bir video:


O nasıl çalışır?

Tek yapmanız gereken akıllı telefonunuzu kasaya yerleştirmek ve deklanşöre / güç düğmesine basmak. Prynt uygulaması otomatik olarak açılarak akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak fotoğraf çekmenize olanak tanır.

Memnun olduğunuz bir görsele sahip olduğunuzda, onu yazdırmayı seçebilirsiniz. Lazere tepki veren çinko kağıt kullanarak yazdırmak saniyeler sürer (böylece mürekkep dahil değildir).


Uygulama bir resim çekerken, aynı zamanda Prynt'in sunucularına kaydedilen videoyu da çekiyor. Bu video, Prynt uygulamasında görüntüyü taradığınızda oynatılır. Bu, Pokemon Go gibi bir artırılmış gerçeklik biçimidir, ancak Harry Potter benzeri bir 'hareketli resim' efekti yaratır. Bu çok güzel.

Amaç ne?

Prynt, tıpkı eski Polaroidler gibi fiziksel anılar yaratır, ancak üzerine bir dijital geliştirme katmanı eklemek için en son teknolojiyi kullanır.


Bir fotoğraf çektiğiniz ve herkesle paylaştığınız Instagram'ın aksine, Prynt çok daha kişisel bir paylaşım deneyimi.

O nasıl çalışır?

Prynt çantasını birkaç hafta kullandık ve çok eğlenceli. Partilerde ve etkinliklerde herkes onu sever.

Çıktıdaki görüntü kalitesi harika değil ve açıkçası günlük bir durum olarak kullanılamayacak kadar tıknaz (amaçlanan kullanım bu değil).


Nereden temin edebilirim?

Başlangıçta Prynt, Kickstarter'da finanse edildi, ancak şimdi onu Urban Outfitters, ASOS veya Menkind'den satın alabilirsiniz.

Telefon kılıfı için 140 sterlin ve bir paket kağıt doldurma için 19,99 sterlin.

Bunu beğendin mi?

Bunlaren iyi kameralarve bulabilirsinen iyi aynasız kameralarburaya.