Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Bu nedenle Noel için Nintendo Switch satın almamalısınız

Bu nedenle Noel için Nintendo Switch satın almamalısınız

Şu anda piyasada ucuza isenizNintendo AnahtarıNoel için anlaşma o zaman, ne yazık ki, beğenilen teknoloji ve oyun muhabiri Yuji Nakamura tarafından henüz gün ışığına çıkan önemli bir bilgiyi düşünmek isteyebilirsiniz.


Bunun nedeni, prestijli ABD haber sitesi için yazan NakamuraBloomberg, Kyoto merkezli oyun üreticisi için oldukça lanetleyici bazı finansal bilgileri açıkladı ve firmanın iki yıllık Nintendo Switch satış hedeflerini kaçıracağı bildirildi, bu da hisselerinin Ocak 2018'den bu yana yaklaşık yüzde 33 düşmesine neden oldu.

Bunun sebebi nedir? Nakamura, Los Angeles'taki William O'Neil & Co.'da bir analist olan Cornelio Ash'in raporunda şöyle diyor:

& ldquo; Tüm büyük konsolların harika bir ikinci yıla ihtiyacı var ve Nintendo Switch için bir tane vermedi. Yatırımcılar beş yıl içinde 90 milyon adet satabileceklerini düşündüler. Ancak bu yıldan sonra, bu 'neredeyse imkansız görünüyor.'

Nintendo Switch Süper Mario Odyssey


'Oh-a hayır!'

Gerçekten de, şaşırtıcı derecede şaşırtıcı oyunların satışta olduğu o muhteşem ilk yılSüper Mario OdysseyveZelda Efsanesi: Vahşi NefesHer nota başlığından mükemmel puanlar aldı, şimdi çok çok uzak görünüyor ve nispeten kısır bir ikinci yıl görünüşte tüm bu olumlu ivmeyi yavaşlatıyor.


İlginç bir şekilde Nakamura, özellikle Switch ve Joy-Cons'ları kullanan karton oyuncak eklentisinin Nintendo Labo'daki düşük satışların yılın en büyük hayal kırıklığı olduğunu vurguluyor. Nakamura, 'Satışlar zorlandı' diyor.

Nintendo Switch anlaşması ucuz


Görünüşe göre Nintendo Labo'nun zayıf satışları, Switch'in zayıf 2018'ine büyük ölçüde katkıda bulundu.

Potansiyel Nintendo Switch alıcıları için bu zayıf performansın sonucu? Nakamura, efsanevi video oyun endüstrisi analisti Michael Pachter'dan yanıt için alıntı yapıyor:

2018 bir gerçeklik kontrolüydü ve yüksek beklentileri Dünya'ya geri getirdi. Switch harika, ancak yine de öncelikle elde taşınır ve çok pahalıdır. Fiyat 200 doların altına düşmedikçe satışların arttığını görmüyorum. '

Pachter'ın yorumları doğru çıkarsa ve böyle bir geçmişi varsa, Nintendo'nun Mart ayına kadar 38 milyon adetlik sevkiyat hedefine ulaşmak için yapacağı Nintendo Switch'teki fiyatları kısa bir süre sonra düşüreceği görülüyor. şu anda sadece 35 milyon olarak gösteriliyor.


Nakamura'nın belirttiği gibi, ABD'de 200 doların altına bir fiyat düşüşü, mevcut perakende fiyatından kaba bir yüzde 33 indirim olacaktır.

Nintendo Switch anlaşma ucuz anahtarı

Çok yakında Nintendo Switch'te yüzde 33 civarında bir fiyat indirimi görebiliriz gibi görünüyor.

Şimdi, şu anda Nintendo Switch269,99 £ karşılığında İngiltere'de GAME'de perakendekendi başına, bu yüzden Pachter'ın yüzde 33 indirimini uygularsak, bu Switch'in 180,89 sterline perakende satış yapacağı, 89 sterlinlik bir fiyat düşüşü anlamına gelir.

Sonuç? Noel sonrasına kadar bir Nintendo Switch satın almak için ateş yakmaya değer olabilir, çünkü o zaman Black Friday'in en iyilerini bile geride bırakan bir anlaşma yapma potansiyeline sahip olabilirsiniz, bu da Switch'in yalnızca £ 249.99'a kadar düştüğünü gördü.

Doğal olarak, Nintendo, Nintendo 3DS ve 2DS pazarlarını değer kaybetme korkusuyla Nintendo Switch için fiyatlandırma planına da devam edebilir.

Ancak, bir söylentilerleNintendo Anahtarı 2Ash, geç saatlerde 'Geçiş heyecanı hızla azaldı' ve 'önemli bir değişiklik veya yeni bir şey olmadıkça, Geçiş hikayesi tükenmemişse' fiyat düşüşünün gerçekleşmesi daha muhtemel görünüyor. değil.

  • Microsoft, PS5'i yumruklayan süper silahla Xbox Two'ya silah veriyor

Üzerinden:Gamesindustry.biz