Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Bu yeni Amazon Echo özelliği sonunda çocuklarımın Alexa'yı iyi bir şey için kullanmasını sağlayabilir

Bu yeni Amazon Echo özelliği sonunda çocuklarımın Alexa'yı iyi bir şey için kullanmasını sağlayabilir

Amazon süper sevimliEcho Dot Çocuk Sürümünihayet İngiltere'de piyasaya sürüldü ve ebeveynlere bir panda seçme veya yavruları için bir kaplan alma fırsatı verdi. GibiAmazon Fire HD Çocuk Sürümütabletler sadece çocuklara uygun durumda standart bir cihaz değildir: Alexa'da yerleşik olarak bulunan özel özelliklere sahip çocuklar için özel olarak tasarlanmıştır, ancak elbette yetişkinler de kullanabilir.


En sevdiğim özelliklerden biri eksik gibi görünse de burada beğenilecek çok şey var: Echo cihazları için yeni Okuma Yardımcısı özelliği ABD'deki Kids+ abonelerine sunuldu, ancak şu anda Birleşik Krallık'ta mevcut değil. Çocuk Sürümü bu ay daha sonra gönderilmeye başladığında bu durumun değişeceğini umuyoruz, çünkü bu oldukça önemli bir özellik.

Reading Sidekick olmasa bile, ebeveynler için hala çok şey var: Küçük çocuklar için çok sayıda harika içeriğe sahip ücretsiz bir yıl Kids+ alırsınız ve Amazon'un ebeveyn denetimleri birinci sınıftır. Amazon ayrıca, hangi çocuğun konuştuğunu anlayacak ve uygun ebeveyn denetimlerini uygulayacak Çocuklar için Ses Profilleri sunmaya başlıyor; bu, sonunda Alexa'nın her fırsatta Uçan Serseri Şarkısını çalmasını sağlayarak çocuklarımın bana işkence etmesini durdurabilir. Ayrıca Alexa'nın sorulara verdiği yanıtların yaşa uygun olacağı anlamına gelir.

Neden Reading Sidekick harika bir özellik?

Reading Sidekick, ABD'deki Kids+ abonelerine sunulan akıllı bir özelliktir. Çocuğunuz 'Alexa, hadi okuyalım' dediğinde, Alexa hangi kitabı veya e-kitabı okumak istediğini soracak ve ardından onu alıp paragrafları veya sayfaları okuyabilecek. Çocuk bir kelimeyi tökezlerse, Alexa onlara nazikçe yardım eder; Onlar ilerledikçe, Alexa onları tebrik edecek.

Bu özellik 6-9 yaş arası çocuklar içindir ve şu anda yaklaşık 700 kitabı kapsamaktadır (aynıları Kids+ aboneliğinin bir parçası olarak mevcuttur ve basılı sürümleri de mevcuttur) ve öğretmenler ve diğer eğitim uzmanlarıyla birlikte geliştirilmiştir.


Amazon, amacın ebeveynler veya velilerle geçirilen zamanın yerini almak değil, ebeveyn araç kutusuna başka bir seçenek eklemek olduğunu söylüyor: Alexa sanal bir arkadaş olabilir, yüksek sesle okuması güvenli biri olabilir - kendine güveni olmayan veya kendine güveni olmayan çocuklar için yararlı bir şey. başka bir kişiye yüksek sesle rahat okuma.

Bence Reading Sidekick harika bir fikir ve Alexa ile birlikte en küçük okumamı duymaktan mutluluk duyarım. Ama iş çocuklar için bir Amazon satın almaya gelince, aklımda biraz şüpheye düşmeden edemiyorum. Peki, iki şüphe. Birincisi, çocuklarımı bir şekilde Jeff Bezos'un veri madenlerine göndereceğim korkusu.


İkincisi, kendimi giderek Amazon'un ekosistemine kilitliyorum. Bunu ne kadar çok yaparsam, Amazon sevmediğim şeyleri yapmaya başlarsa gemiden atlamak o kadar zor, garip ve pahalı hale geliyor. Çocuklarımın davranışlarını etkileyebilirim ama Amazon'u etkileyemem: Sadece Alexa'nın en iyi davranışını sürdürmesini ummalıyım.

Bugünün en iyi Amazon Echo Dot (4. Nesil) Çocuk fırsatları AMAZON Echo Dot Kids (4.... Currys PC World 59,99 £ AMAZON Echo Dot Kids (4.... Currys PC World £ 59,99) Amazon İngiltere'yi Görüntüle Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Kontrol et Amazon En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz