Close

Bu yeni Google Haritalar özelliği, bir daha kaybolmanıza engel olacak

Google Haritalar, Live View özelliğinde yapılan bazı yararlı güncellemeler sayesinde, gezinmenize yardımcı olmak konusunda artık daha da iyi.


2019'da beta olarak piyasaya sürülen Live View, akıllı telefonunuzun kamerasıyla görülen görünümün üzerinde ayrıntılı yürüyüş yol tariflerini gösteren bir Google Haritalar işlevidir. Artık Google, Live View'a yerel işletmeler, mağazalar ve restoranlar hakkındaki bilgileri görmeyi kolaylaştıran birkaç özellik daha ekledi.

Mayıs ayının başlarında Google'ın I/O geliştirici konferanslarında duyurulan özellik, işletme adlarını ve açılış ve kapanış saatleri gibi bilgileri artırılmış gerçeklikte gösteriyor.

Google incelemeleri de gösterilir ve nereye gideceğinize karar vermenize yardımcı olur. Bu, özellikle kafe ve restoran adları, açılış saatleri ve Canlı Görünüm ortamında incelemelerin göründüğü, yabancı bir şehirde ilk kez gezinirken yararlı olabilir. Bu özellik ayrıca, ziyaretçiler tarafından yüklenen son fotoğraflarla birlikte işletmelerin o anda ne kadar meşgul olduğunu da gösteriyor.

Ek olarak, Google Haritalar'ın Canlı Görünüm özelliği, karmaşık kavşaklarda yürüyerek gezinmenize yardımcı olacak şekilde güncellendi. Bu, uygulamanın, örneğin bir yaya geçidine gitmeden önce bir caddede kısa bir yoldan gitmeniz gerektiğinde olduğu gibi, daha kesin yürüme yol tarifleri gösterdiği anlamına gelir.


Google Haritalar'ın Canlı Görünüm işlevi, seyahat ederken (hepimizin yakında tekrar yapmayı dört gözle beklediğimiz bir şey) artık oteliniz gibi önemli yerlere göre nerede olduğunuzu da gösterebilir, böylece dönüş yolunuzu daha kolay bulabilirsiniz. Google, daha ayrıntılı sokak haritalarının 2021'in sonuna kadar 50 şehre daha geleceğini söylüyor.

Bugünün en iyi araba fırsatları: TomTom Go Premium X SatNav... TomTom Go Premium Amazon £300 GörüntüleTüm fiyatları görNextbase 622GW Araç Kamerası Nextbase 622GW Basitçe 249,99 £ Olun GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin Dash Cam 66W... Garmin Dash Cam 66W Amazon £199,99 £139,97 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin Dash Cam Mini... Garmin Dash Cam Mini Amazon £99,99 £69,97 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?