Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Bu Samsung Galaxy S10'un İKİ ekranı var - ama düşündüğünüz gibi değil

Bu Samsung Galaxy S10'un İKİ ekranı var - ama düşündüğünüz gibi değil

Tamamen tazeSamsung Galaxy S10sahip olduğu aralıkfiyatlar, resmi Paketlenmemiş etkinliğinden bir ay önce açıklandıyeni amiral gemisinin ikinci bir ekranla gelebileceği haberi ortaya çıkıyor.


Katlama tarzında ikinci bir ekrandan bahsetmiyoruzSamsung Galaxy Xdışta bir ekranı ve içeride katlanır bir ekranı olan. Hayır, bu, kimsenin geldiğini görmediği, tamamen sol alan dışı bir özellik.

Daha fazlasını okuyun: Samsung Galaxy Buds incelemesi: inanılmaz Galaxy S10 freebie, satın alınması zorunlu değil

Bu durumda, baktığımız şey, telefonun öne bakan iğne deliği kamera lensinin üzerine oturan küçük katmanlı bir ekrandır. Varsayılan durumunda, bu ikinci ekran şeffaftır, böylece özçekimler ve videolar normal olarak alınabilir, ancak daha sonra simgeleri, şekilleri, renkleri ve hatta ana ekranın daha fazlasını görüntüleyebilir, böylece iğne deliğini gizleyebilir.

Katmanlı ikinci ekran özelliği, Hollandalı teknoloji sitesi tarafından tespit edildiLetsGoDigitalve ayrıntılı olarak biryakın zamanda yayınlanan Samsung patenti16 Ocak 2019'dan itibaren 'Ekrana sahip elektronik cihaz' başlıklı. İşte, ikinci görüntüleme özelliğinin nasıl çalışacağının öngörüldüğünü gösteren, söz konusu patente eşlik eden resimlere dayanan bir resim:


Samsung Galaxy S10

Katmanlı ikinci ekranın öngörülen yeteneklerinden bazıları. Samsung Galaxy S10 bu işlevselliğe sahip olacak mı?


Yukarıdaki görüntüde görülebileceği gibi, katmanlı ikinci ekran, telefonun iğne deliği kamera merceğinin üzerindeki veya etrafındaki ekran alanının, simgeler ve emojilerden renklere ve desenlere kadar çeşitli şeyleri göstermesine ve basitçe bir Kamera merceğinin ve sensörlerin tamamen gizlenmesini sağlayacak bir özellik olan 'ekran içi optik sensörlü tam ekran akıllı telefon'.

Ve, Pingtwitter bir veya iki emojiyi (😈❤️🍎) ve belirli sistem durumlarının ve işlevlerinin görsel olarak iletilmesi fikrini sevse de, pim deliği kamerayı ve sensör dizisini tamamen gizleyebileceğimiz fikridir. en son gişe rekorları kıran film veya bizi bu patent konusunda gerçekten heyecanlandıran en yeni AAA mobil oyunu oynamak. Tüm ekran kırıcı dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırarak, tükettiğiniz medya çok daha sürükleyici olacaktır.


Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 20 Şubat 2019'da piyasaya çıktığında bu gelişmiş ikinci ekran teknolojisini görmeyi bekleyebilir miyiz?

Açıkçası, bu bilgi bir patentten geldiğinden, Samsung Galaxy S10'da yer alıp almayacağı ya da gerçekten de gün ışığını görüp göremeyeceği bilinmemektedir. Ancak, tüm sızıntıların en azından bazı Samsung Galaxy S10 modellerine işaret ettiğini düşünürsekiğne deliği ön kamera içerenve görünüşe bakılırsa sektör tasarım açısından genel olarak bu yönde değişiyor, Samsung'un ön tarafa bakan sensörlerin yanı sıra onu gizlemenin yollarını araştırması Pingtwitter'te bizim için son derece mantıklı.

Bir akıllı telefonun ideal tasarımının, bir ekrandan başka bir şey olmayan bir cihazı tutmayı gerektirdiği konusunda hemfikir olabileceğimizi düşünüyoruz, çünkü işlevsellik ve estetik açısından ahizeyi yeni bir seviyeye taşıyor ve ekran gerçekliğini artırmanıza olanak tanıyor. mülk, içerik daldırma ve cihaz güzelliği. Ve en azından kağıt üzerinde, bu patent bunu yapmanıza izin veriyor ve bunu Oppo Find X gibi cihazlarda kullanılan basit bir açılır ön kameradan çok daha yüksek teknolojiyle yapmanıza izin veriyor.


KİME5G Samsung Galaxy S10ile donatılmışultrasonik ekran içi parmak izi okuyucu, delicesine güçlüQualcomm Snapdragon 855 işlemci,veBu devrim niteliğindeki ikinci ekran teknolojisi, tüm ekran deneyimine izin veriyor mu? Bizi çimdikleyin, çünkü bu rüyaların konusu. 20 Şubat yeterince erken gelmez…

  • Onaylandı: Motorola Razr, Samsung Galaxy X'i sonlandırmak için geri dönüyor