Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Bu gizli Google Chrome numarası, birden çok tarayıcı sekmesini yönetmeyi çok kolaylaştırır

Bu gizli Google Chrome numarası, birden çok tarayıcı sekmesini yönetmeyi çok kolaylaştırır

Google Chrome kurumsal bir mayın tarlası olabilir: birden fazla cihazın şifresini yönetmek,Chrome için iCloud Şifrelerive sürekli hıçkırıklar olmadan sorunsuz bir tarama deneyimine sahip olmak.


Çoğumuz, dijital düğmeler denizinde tamamen kaybolan yüzlerce sekme, web sayfası ve uzantıyla uğraşıyoruz. Bu tanıdık geliyorsa, Google Chrome'un gizli sekme kaydırma işleviyle şansınız yaver gidebilir.

Safari ve Firefox tarayıcılarının aksine, Google Chrome'un sekme şeridi hiçbir zaman kaydırılabilir olmadı; bunun yerine, Google Chrome, tek tek favori simgeler aralarındaki tek ayırt edici özellik olana kadar sekmelerin boyutunu küçültmeye devam eder. Gün geçtikçe ve sekme hacmimiz büyüdükçe bu durum daha da kötüleşiyor.

En cerrahi gözleri bile zorlar: Bir anda ayırt edilmesi imkansız olan ve hatta Google Chrome'un dış kenar boşluklarında kaybolan simgeler. Bu, genellikle yalnızca birçok etkin sekmeyi değil, bunları yönetmek için birkaç ekranı da gerektiren, evde çalışmanın kilitlenmesi açısından bir sorundur.

Ancak bu şık Google Chrome özelliği, işlevsellikteki bu gecikmeyi düzeltir. Kullanıcıların - Firefox'un yaptığı gibi - sekme şeridini kaydırılabilir hale getirmek için gizli bir bayrağı etkinleştirmesine olanak tanır. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere, sekme işlevine yönelik önceki tweaks üzerine kuruludur.Sekme Kısıtlamabu, Chrome'un hızını, belleğini ve genel tarama becerisini geliştirir.


İyi haber şu ki, Google Chrome'un herhangi bir özel beta sürümü gerektirmez veya daha geniş bir güncellemenin parçası olarak gelir, bunun yerine Chrome'un genel sürümünde bulunur, ancak varsayılan olarak devre dışı bırakılır. Açmak oldukça basittir ve bu adımları izleyerek elde edilebilir.

Google Chrome Kaydırılabilir TabStrip'i Etkinleştir

Bilgisayarınızda Google Chrome'u açın. 'chrome://flags' penceresine gidin.Bunu takiben, 'Kaydırılabilir TabStrip' için arama yapın, Kaydırılabilir TabStrip seçeneğinin yanında bir açılır menü açmalıdır.


İşlevi etkinleştirmek için açın. Google Chrome'da 'Kaydırılabilir TabStrip' Düğmelerini de etkinleştirirseniz, sekmeler arasında gezinmek için fare tekerleğinizi kullanmanıza izin vererek işlevi daha da özelleştirmenize ve ayrıca kaydırmak için sekme şeridinde görünen ok düğmelerini kullanmanıza olanak tanır.

Son olarak, değiştirilen ayarları hazırlamak ve uygulamak için Google Chrome'u yeniden başlatın.


Sekme Kaydırma

Ve aynen böyle: kaydırılabilir bir ütopyanın kilidi açıldı. Belirli sayıda sekmeye bastığınızda, Google Chrome bunları otomatik olarak kaydırılabilir olacak şekilde dönüştürmeden önce ekstra kapasite sağlamak için genişliklerini küçültür.

Şu anda Windows ve macOS'ta çalışıyor. Yanlış sekmelerde yanlış yerleştirilmiş tıklama riskini azaltarak güvenliği artırmaya yardımcı olur. Google Chrome son zamanlarda kullanmış olsa daşifre güvenlik düzeltmeleri, hiçbir tarayıcı, belirli bir kimlik avı saldırısına veya kötü amaçlı yükleri kamufle etmeye yardımcı olan kaotik bir arayüze karşı bağışık değildir.

Kaydırılabilir özellik üzerinde uçmalıdırApple Macbook Air (M1, 2020); Garip bir şekilde, Chrome OS'de çalıştığı onaylanmadı, bu nedenle yeni bir Chromebook'un cazibesinden uzak durmak isteyebilirsiniz.en iyi Chromebookşimdilik rehber.

Pingtwitter söz konusu olduğunda, Google Chrome'da kullanıcı deneyimini artıran her haber iyi haberdir. Sekmelerinizi düzenli bir biçimde tutamıyorsanız, bunu açmanızı kesinlikle tavsiye ederiz - yaşamlarımızı yönetmek için dijitale artan güvenimizle söylemek yapmaktan çok daha kolay.


Günümüzün en iyi Chromebook Dizüstü Bilgisayar fırsatlarıHP Chromebook 14 Intel... Walmart 149,99 $ Görünümİndirimli Fiyat HP - 14' Chromebook - Intel... En İyi Satın Al 279 $ 159 $ Acer Chromebook'u Görüntüle Spin 311... Amazon 205,99 $ Önerilen Satıcıyı Görüntüle HP Chromebook - 14a-na0010nr HP (ABD) 229,99 $ Daha Fazla Fırsat Göster 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için her gün

Kaynak:XDA Geliştiricileri