Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Dev bir şemsiye gibi açılan bu çadır bu yaz gördüğüm en havalı çadır.

Dev bir şemsiye gibi açılan bu çadır bu yaz gördüğüm en havalı çadır.

İskandinav çadır markası Robens, bu tip tipi çadırları Instagramcıların ve göz kamaştırıcıların gözdesi yapıyor, ancak teknik kumaşları ve özellikleri ile bugünün çadırlarında bulacağınız özelliklerle uyumlu.en iyi çadırlar. Bunun gibi tip-tarzı çadırların sorunlarından biri, daha kapalı hissedebilmeleridir, çünkü estetiği bozmadan şeffaf pencereler ve ekstra yan kapılar gibi şeyler eklemek kolay değildir.


Robens, Chinook Ursa S çadırı için bu sorunu çözmek için gerçekten akıllı bir yenilik buldu: tüm ön kısım yukarı kaldırılarak dev bir güneşlenme sundurma oluşturuyor. Ve masif dediğimde, çadırın yarısından fazlası gibi. Açıldığında dev bir şemsiyeye benziyor. Model 2021 için yenidir ve En İyi Çadır/Tente için 2021 UK Outdoor Industry Award ödülünü almıştır.

'Açık' modda, dev üç kutuplu ön gölgelik, temiz havanın ve çevredeki manzaranın keyfini çıkarmak ve çadırın dışındaki kampçılarla sosyalleşmek için tamamen açılmış bir alan sunar. Biraz bugünkü gibien iyi plaj çadırları, hala güneşten ve çiseleyen yağmurdan korunuyorsunuz. Daha sonra hava dönerse, A-çerçeve kapısı olan geleneksel bir tipe geri dönebilirsiniz. Bu öyle bir dönüşüm ki, neredeyse aynı çadıra benziyor.

Robens Chinook Ursa S Tipi

(İmaj kredisi: Oase Outdoors ApS)

Henüz bir tane deneyemedim, ancak mekanizma kulağa çok basit geliyor. Çadır tasarımına düzgün bir şekilde katlanmış uzatma panellerini ortaya çıkarmak için kapının her iki yanında duvarda uzanan iki fermuarı çözersiniz ve A-çerçevesi gölgeliği sabitlemek için destek direklerine gizlenir. Ayrıca, etkileyici bir şekilde çok yönlü tasarım gibi şeyler ekleyerek çok yönlülük seviyelerini daha da artırabilirsiniz, gittiğiniz seyahat türüne bağlı olarak bir dizi isteğe bağlı ekstra (iç çadır, rahat zemin kaplaması, ayak izi).


Robens Chinook Ursa S, 6 kişiye kadar uyuyor ve fiyatı 919,99 £'dan başlıyor. Adına ödüller de veren daha büyük Chinook Ursa'ya dayanıyor.Daha fazlasını öğrenin veya Robens'te bir tane satın alın.