Close
  • Ana
  • /
  • Fırsatlar
  • /
  • Karşılaştırılan üç geniş bant fırsatı: mobil, ev, 5G ve daha fazlası

Karşılaştırılan üç geniş bant fırsatı: mobil, ev, 5G ve daha fazlası

Üç geniş bant anlaşması, normal genişbantın popülerliğine oldukça ilginç bir alternatiftir. Tamamen SIM kartlar ve 4G ağlar dışında çalıştıkları gerçeğine rağmen, bazı geniş bant rekabet hızları üretebilirler.


Sözleşmelerin esnekliği, uygun fiyatlandırma veya bunları evinizin içinde kolaylıkla hareket ettirme yeteneği nedeniyle, Üç geniş bant anlaşmasının belirli bir cazibesi vardır.

Bunlardan muhtemelen en ilginç olanı Üç adet 5G geniş bant planı veyaÜç mobil seçenek. 5G olanlar, yaygın olarak bulunmasa da, size tamamen yeni bir hız ve gecikme alanına erişim sağlar ve size normal 4G'den daha pahalıya mal olmaz.

Ve Üç Mobil geniş bant anlaşmalarıyla ilgilenenler için kullandıkça öde seçenekleri, ucuz planlar ve daha fazlası var. Gerçekten, Üç farklı planlarında oldukça özelleştirilebilir.

Elbette, Üç geniş bant, düzenli olarak elde ettiğiniz güvenilirlikten yoksundur.geniş bant anlaşmaları4G / 5G hava dalgaları üzerinde çalıştığınızı düşünürsek, ancak esnek veya kurulumu kolay bir şey istiyorsanız, oldukça faydalıdırlar.


Üç 4G ev geniş bant:

Üç genişbant anlaşmasına yatırım yapmayı düşünenler için,4G ev geniş bantbariz bir seçim olacaktır. Güçlü, uygun fiyatlı, taşınabilir ve Three ile sınırsız veri sınırı geliyor.

4G ev geniş bant planları, bir SIM kartı bir yönlendiriciye takarak çalışır ve telefonunuzun internet paylaşımı moduna aldığınız zamanki gibi çalışır. Bu, geleneksel geniş bantta yaptığınız gibi kablolar yerine hava dalgaları aracılığıyla bağlandığınız anlamına gelir.

Üç tanesi şu anda iki farklı 4G ev geniş bant planına, daha güçlü ve etkileyici bir yönlendiriciye ve daha küçük, daha ucuz bir seçeneğe sahip:


4G Hub
Three, bir dizi farklı türde yönlendirici sağlarken, artık ev geniş bant için bir tane var - 4G Hub. Bu yönlendirici, işleri basit tutarak 64 cihazın bağlanmasına ve internet erişimini kullanmasına izin verir. Kurulum gerektirmez ve 24 aylık, 12 aylık veya 1 aylık bir sözleşme ile gelebilir.

Üç Mobil geniş bant:

Huawei E5573bs-322
Ne düşündüğünüzü biliyoruz ... akılda kalıcı isim değil mi ?! Eh, Huawei E5573bs-322, Three'nin en ucuz yönlendiricisidir, fiyatları ayda 9 £ veya PAYG'ye giderseniz 39.99 £ 'dan başlayan fiyatlarla. Bu seçeneğin gerçekten uğraştığı yer, özelleştirme seçenekleridir. Verileri, fiyatları, sözleşme uzunluğunu ve bunun bir sözleşme veya PAYG olup olmadığını seçebilirsiniz. Yukarıdakiler kadar güçlü olmayacak, ancak daha ucuz ve çok daha taşınabilir.


Üç adet 5G geniş bant:

Three'nin 5G hızları aldığı bir alanda yaşayacak kadar şanslıysanız, bu yükseltilmiş hızlara erişmek için Three'nin ev geniş bant yönlendiricilerini kullanabilirsiniz. Ancak bu, şimdilik erişimi olan az sayıda konumla biraz sınırlıdır.

Bu konumlar şunlardır: Aberdeen Abingdon-on-Thames, Aldershot, Aldridge, Balloch, Barrow-in-Furness, Basildon, Bath, Bedford, Birkenhead, Birmingham, Blackpool, Borehamwood, Bradford, Brighton, Brookmans Park, Cannock, Cardiff, Caerdydd, Chatham, Clayton-le-Woods, Coventry, Crawley, Cullingworth, Derby, Doncaster, Dundee, Glasgow, Gorebridge, Greys, Grimsby, Guildford, Heanor, Huddersfield, Inchinnan, Ipswich, Leeds, Leicester, Liverpool, Londra, Manchester, Nottingham, Plymouth, Reading ve Sheffield.

Ancak buradaki iyi haber, Three'nin tüm ev geniş bant planlarının hem 4G hem de 5G uyumlu olmasıdır. Bu, hangi hızlara erişirseniz erişin tek bir fiyat ödediğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, bir 5G alanını sevmeseniz bile, bir ev geniş bant planı almak, sıra boyunca 5G geniş bant hızlarına sahip olmanıza neden olabilir.

5G'nin ne kadar daha hızlı olacağı açısından, şu anda mevcut olan daha hızlı normal geniş bant planlarından bazılarını aşma, saniyeler içinde indirme yapma, birden fazla kişiden HD akışına izin verme ve video görüşmeleri veya diğer bağlı faaliyetlerde asla sorun yaşamama yeteneğine sahiptir.

Yalnızca üç SIM fırsatları + yönlendirici kombinasyonu:

Üçlü ev geniş bant kurulumu elde etmenin en karmaşık, ancak muhtemelen en ucuz yolu, yalnızca Üç SIM'e yatırım yapmaktır. Bunu yaptıktan sonra, içine koymak için bir yönlendirici satın alın ve işte yukarıdaki seçeneklerin kendi kişiselleştirilmiş sürümüne sahip olursunuz.

Bu biraz daha karmaşık olsa da, tam fiyatınızı, sözleşme uzunluğunuzu ve veri sınırınızı seçmenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun yönlendirici türüne karar vermenize olanak tanır.

Bu, herhangi bir SIM ve yönlendirici kombinasyonuyla çalışabilir, bu nedenleYalnızca SIM anlaşmalarıveWi-Fi yönlendiricikullanılabilir kombinasyonları görmek veya aşağıdaki Üçün en iyi SIM'lerini görmek için kılavuzlar.

Üç geniş bant ne kadar hızlı?

Bir SIM kart aracılığıyla bir ağın sinyalinde çalışan Üç nedeniyle, tam bir hız sınırını belirlemek zordur. Sinyalin zayıf olduğu bir bölgede yaşamadığınız sürece, fiberle eşleşebileceği bir bölgede olması muhtemeldir. Birkaç cihaz bağlıyken, SD akış etkinliklerini gerçekleştirebilmeyi ve evden kolaylıkla çalışabilmeyi bekleyin.

Başka hangi ağlar geniş bant sunar?

Ana ağların dördü de geniş bant sunar. Hem O2 hem de Üç, mobil geniş bant dünyasına düşürülürken, EE ve Vodafone her şeyden biraz sunuyor:

- Vodafone:
Geleneksel geniş bant kurulumunu yapabiliyorsanız,Vodafone'un Superfast planlarıaslında en iyi seçeneklerinizden biri olacak. Fiber internet için en ucuz fiyatlardan bazılarını sunar.

Daha taşınabilir bir şey tercih ederseniz, Vodafone ayrıca dongle'lar ve taşınabilir yönlendiriciler gibi mobil geniş bant planları sunar.

- EE:
Vodafone gibi, EE de internet söz konusu olduğunda çok çeşitli seçeneklere sahiptir. AlabilirsinizEE'nin düzenli elyaf planları200Mb + aralığına kadar tüm hızlar dahil.

EE'de ayrıcaen iyi 4G ev geniş bantlarından bazılarıvemobil geniş bant planları.

- O2:
Gerçekçi olarak, O2 internet planları söz konusu olduğunda dört ağdan en zayıf olanıdır. En özelleştirilebilir ancak daha pahalı seçeneklerden biridir ve nadiren sınırsız veri sunar.

Mevcut geniş bantımı Üç ile değiştirmeli miyim?

Bu, bir internet planından gerçekte neye ihtiyacınız olduğuna büyük ölçüde bağlı olacaktır. Güvenilirlik ve yüksek hızlara ihtiyacınız varsa, Three'nin geniş bant planları sizin için doğru olmayabilir.

Bununla birlikte, geçici olarak bir şeye ihtiyacınız varsa veya daha ucuz faturalar almaya ve taşınabilir bir şey almaya odaklanmışsanız, o zaman Üç iyi bir yol olabilir.