Close
  • Ana
  • /
  • Oyuncaklar
  • /
  • Ride New York incelemesi için bilet: mevcut en ucuz masa oyunlarından biri

Ride New York incelemesi için bilet: mevcut en ucuz masa oyunlarından biri

Ticket to Ride New York, dünyanın en popüler masa oyunlarından birinin daha kısa ve daha keskin bir versiyonudur. Orijinal Ticket to Ride yaklaşık yirmi yıldır piyasada ve serinin hayranları için yeni mekanikler ekleyen ve ilginç şekillerde karıştıran çok sayıda varyant versiyon üretti…Ticket to Ride'ın hangi sürümünü satın alırsınız' rehberlik etmek.

Ancak New York'a Binmek Bileti hiçbir şey eklemez. Aslında, şeyleri uzaklaştırır. Oyunun daha küçük bir versiyonu, daha kısa bir versiyonu ve çok daha ucuz bir versiyonu. Yine de bunu oyunun ruhunu gerçekten korurken yapıyor, bu yüzden oyun listemizde en üst sıralarda yer alıyor.en ucuz masa oyunları- ve listemizde yüksek bir yer tutar.en iyi tahta oyunlarıetraflı.

Size daha büyük oyunların neler olabileceğine dair gerçekten bir fikir veren ucuz ve hızlı oyunlarla masa oyunlarıyla uğraşmak istiyorsanız, bu ideal. Ya da mükemmel bir küçük aile oyunudur ya da cidden iyi bir hediyedir.

New York


(İmaj kredisi: Gelecek)

Ride New York Bileti: Fiyat ve kimin için

Bileti 20£/20$'ın altında bir fiyata bulabilirsiniz ve tam fiyat perakendeciye göre değişir. Bahsettiğim gibi, bunun neden bu kadar zorlayıcı bir satın alma olduğunun büyük bir kısmı fiyattır, ancak bu sadece maliyetin düşük olması değil - gerçekten güzel yapılmış bir paket, bu da onu mükemmel bir değer gibi hissettiriyor. pazarlık kutusu.

Ticket to Ride New York, sekiz yaş ve üstü çocuklar (resmi olarak - daha küçük çocuklar alabilir) ve yetişkinler tarafından mutlu bir şekilde oynanabilmesi anlamında oldukça klasik bir aile oyunudur ve herkes aynı derecede eğlenir. Bunun dışında.


Kısa uzunluğu bazı çocuklar için büyük bir avantaj olabilir, çünkü 20 dakikada oynar (ilk oyununuzu öğretmek için zaman dahil değildir), bu nedenle biraz zaman ayırmanız gerekiyorsa birkaç tur oynayabilir ve kimin kazandığını takip edebilirsiniz. her seferinde – ama çocuklar bir süre sonra başka bir şey yapmak isterse, huzursuz olduklarında uzun bir oyunun ortasında kalmazsınız.

Yetişkinlere gelince, oyun nasıl çalıştığını bildiğiniz zaman şaşırtıcı derecede rekabetçi hale gelebilir, ancak kesinlikle hiçbir zaman hissetmek zorunda değildir.Anlam. 2-4 kişiyle öldürmek için biraz zamanınız varsa, o zamana uygun olduğu kadar çok oyun oynayabilirsiniz ve çok fazla tekrarlanmış hissetmezsiniz.


New York

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ride New York Bileti: Nasıl oynanır?

Ticket to Ride New York, orijinal oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana oyunların kullandığı temel Ticket to Ride formülünü takip ediyor: Kazanmak için ihtiyacınız olan puanları kazanabilmeniz için bir tahta boyunca rotaları kendinize aitmiş gibi talep etmeniz gerekiyor.

Bu oyunun durumunda, tahta New York'un küçük bir rekreasyonudur ve hepinizin plastik taksi parçaları havuzu vardır. Tahta ünlü New York lokasyonlarıyla dolu ve bunlar birbirine renkli çizgilerle bağlı.

Tahtanın yanında, üzerlerinde farklı renklerde bir kart destesi vardır ve masadaki herkesin görebileceği beş açık karttan oluşan bir 'pazar yeri' vardır. Her biriniz bu kartlardan oluşan bir eliniz olacak ve bunlar temel olarak rotalarınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz kaynaklar.


Sıra size geldiğinde üç şeyden birini yapabilirsiniz: masadaki seçeneklerden elinize renkli kartlar çekin; veya elinizdeki kartları kullanarak iki konum arasında bir rota talep edin ve taksilerinizi tahtaya yerleştirin; veya puanlarınızı gerçekten artırmanıza yardımcı olabilecek yeni 'Hedef' kartları çekebilirsiniz.

Tahtada bir rota talep etmek istiyorsanız, elinizde doğru sayıda eşleşen renkli karta sahip olmanız gerekir - bu nedenle üç kırmızı çizgili bir rota için üç kırmızı kart gerekir. Bir rota talep ederseniz ve taksilerinizi oraya yerleştirirseniz, o kadar – rota sizindir ve sizden başka kimse sizi oradan itemez. Bazı durumlarda, yerler arasında iki farklı renk vardır, yani iki kişi oraya gidebilir. Bazı durumlarda yoktur – eğer kaçırırsanız, o zaman zor.

New York

(İmaj kredisi: Gelecek)

Hangi yolları talep edeceğinizi nasıl seçersiniz? 'Hedef' kartlarının devreye girdiği yer burasıdır - oyunun başında herkese, tahtada iki konum gösteren en az bir Hedef kartı verilir. Bu iki konum arasında sürekli bir vergi yolu oluşturursanız, karttaki puan sayısını alırsınız. Başarısız olursan, senkaybetmekbu kadar puan. Hedef kartlar oyununuzu kesinlikle yapacak veya bozacaktır.

Hedef kartların eğlenceli yanı, ödüle karşı bir risk sunmalarıdır. Hangi Hedef kartlarını saklamak istediğinizi seçeceksiniz ve karttaki konumlar ne kadar uzaktaysa, o kadar fazla puan verirler… ancak elde etmek çok daha zor olacaktır.

Belirtildiği gibi, oyun sırasında kazanmak için hayati önem taşıyan daha fazla Hedef kartı çekebilirsiniz - en iyi durum senaryosu, taksilerinizle halihazırda bağlamış olduğunuz iki konumun bir kart tasvirini çizmenizdir, bu da ücretsiz puan anlamına gelir. En kötü durum senaryosu, gerçekten uzun bir rotaya sahip bir kart almanızdır, çünkü diğer insanlar tüm bağlantı yollarını zaten kullanmıştır.

Ayrıca, bir rotayı her talep ettiğinizde tam anlamıyla puan alırsınız (ancak daha fazla kart gerektiren rotalar daha fazla puan sağlar) ve tahtada, Hedef kartınızda olup olmadığına bakılmaksızın, bunları birbirine bağlamanız için size puan veren 'turist' konumları vardır. ya da değil. Hedef kartların oyununuzu kazandığından veya bozduğundan bahsetmiştim, ancak sizi mutlaka kazanan yapmazlar - tüm bu diğer puan kaynakları gerçekten kimin bir numara olduğunu belirlemek için toplanır.

New York

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu, puan kazanmanın birçok yolu olduğu anlamına gelir; bu, çocukların en iyi stratejileri bulmakta zorlanabileceği, ancak oynamak asla zor veya kafa karıştırıcı değildir, çünkü her turda yalnızca bir şey yapabilirsiniz ve sık sık yapmanız gereken şeyi yapabilirsiniz. oldukça açık ve kolay geliyor: Yeterli kartınız varsa, bir rota talep edin; yeterli kartınız yoksa kartları alın; Hedef kartlarınızı tamamladıysanız, yenilerini alın. Kolay.

Ticket to Ride New York'ta sinir bozucu veya sınırlayıcı olabilecek tek şey sondur, çünkü dikkatli planlarınızı bitirmeden önce gerçekten size gizlice gelebilir. Oyun, biri taksi parçalarının ikisi hariç hepsini tükettiğinde sona erer ve bunun yakında gerçekleşeceğini fark etmemek çok kolaydır - zorlu bir Hedef kartını tamamlamanıza iki dönüş kalmış olabilir ve birisi oyunu hemen bitirebilir. sen önce…

Ama sonra, oyun sadece 20 dakika sürdü! Kendinizi zor durumda hissediyorsanız, 'Başka bir tur!' demek kolaydır. ve bir dahaki sefere o tatmin edici hissi yaşayın.

Tekrar oynanabilirlik açısından, Hedef kartlar, art arda birkaç kez tekrarlama hissi olmadan oynamayı mümkün kılmanın anahtarıdır, çünkü her kart seti size tahtada çözmeniz için farklı bir bulmaca verir. En verimli yol nedir ve bunu gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan renkli kartları ne kadar çabuk alabilirsiniz? Ya ihtiyacınız olan hayati rotayı başka biri alırsa – B planı nedir?

Ancak, çok fazla masa oyununuz yoksa ve gerçekten düzenli olarak tekrar tekrar oynuyorsanız, burada yeterli çeşitlilik olmadığını görebilirsiniz. Sadece birkaç değerli ve farklı oyun stili içeren bir koleksiyonun parçası olarak en iyisidir, böylece sunabileceği çeşitlilik miktarı azalmaz.

New York

(İmaj kredisi: Gelecek)

New York'a Yolculuk Bileti: Karar

Ticket to Ride New York'u seviyorum ve koleksiyonumdaki en çok oynanan oyunlardan biri, çünkü daha büyük oyunlar arasında bir damak temizleyici olarak ya da bir günün sonunda eğlenceli bir rüzgar atma yolu olarak dışarı çıkmak çok kolay aşağı.

Ama bu şekilde oynamayan, sadece kendileri için daha çok ana oyun olan eğlenceli bir oyun isteyenler için %100 tavsiye ederim, çünkü bu hızlı ve kolay bir oyun olsa da, öyle değil.hafif– yürütülecek çok sayıda strateji vardır ve bu nedenle ne zaman yaptığınızda tatmin edicidir. Beyin gücünü kullanıyormuş gibi hissettiriyor - bu sadece beyin gücüyle ilgili bir vergi değil.

Bahsettiğim gibi, her hafta tekrar tekrar oynarsanız, çeşitlilikten yoksun olduğunu görebilirsiniz, ancak diğer tüm durumlarda, para için harika bir değer.

New York'a Yolculuk Bileti: Ayrıca düşünün

Açıkçası, diğer, daha büyük, Ticket to Ride oyunları bir seçenektir - bunun sesini seviyorsanız, ancak bir saat kadar süren bir sürümü tercih ederseniz ve bu, buradaki basit stratejileri aynı oyunun daha uzun sürümlerine genişletmenize izin verir. hokkabazlık yapmak için daha fazla, sonra bizim büyük bakınBinmek için bilet rehberi.

Bununla birlikte, daha kompakt bir şey istiyorsanız (New York'a Binmek için Bilet gibi), oynaması biraz daha karmaşık, ancak bu çok daha fazla stratejik seçenek sunuyor ve yaklaşık 40 dakika sürüyor, o zaman yazımızı okuyun.ihtişam incelemesi. Bu, daha iyi madenler satın almanıza izin veren daha fazla mücevher oluşturan madenleri satın almak için mücevherleri kullanmanın çok akıllıca bir oyunudur - belirli sayıda puana ilk olmak için yarıştığınız yukarı doğru bir akıllı toplama sarmalı. Harika ve güzel poker fişleriyle birlikte geliyor.

Ticket to Ride New York iki oyuncuyla harikadır, ancak benzer bir karmaşıklık düzeyinde (ama bu daha da ustaca tasarlanmış) özel bir iki oyunculu oyun için şuraya göz atın.Jaipur incelemesi. Aynı zamanda, değerli şeyleri rakibinizden önce talep etmekle ilgilidir ve ayrıca tur başına yaklaşık 20 dakika sürer, ancak bu daha da küçüktür ve daha da ucuzdur.