Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • ABD yasağı duraklatıldığı için TikTok ve WeChat hiçbir yere gitmiyor

ABD yasağı duraklatıldığı için TikTok ve WeChat hiçbir yere gitmiyor

Uygulamalar artık ülkede yakın bir yasakla karşı karşıya olmadığı için ABD'deki TikTok ve WeChat kullanıcıları için iyi bir hafta. Trump yönetimi, ulusal güvenlik endişelerini öne sürerek ABD vatandaşları için her iki uygulamaya da erişimi kesmek için hamleler yapıyordu, ancak Biden yönetimi durumu yeniden değerlendirmek için duraklamaya baskı yapıyor.

Bu haftanın başlarında, Adalet Bakanlığı avukatları, TikTok'un olduğu kadar bir tehdit olup olmadığını ölçmek için durumun gözden geçirildiğini doğruladığında, TikTok yasağı girişimi ve uygulamanın bir ABD şirketine zorla satışı üzerindeki baskı kaldırıldı. olmak için yapılmıştır.

ABD'li perakendeci Walmart ve yazılım şirketi Oracle, TikTok'u Pekin merkezli sahibi ByteDance'den satın almak için bir araya gelmeyi düşünüyorlardı, ancak bu durma noktasına geldi. Şimdi, sadece birkaç gün sonra, WeChat de muhtemelen bir erteleme alıyor.

Her iki uygulama da iddia edildiği kadar tehlike oluşturup oluşturmadıklarını görmek için inceleniyor; Trump'ın TikTok yasağı, geçen yıl bir temyiz mahkemesi tarafından engellendiğinde zaten muhalefete çarpıyordu.


Başkan Biden, erişimi azaltarak ilerlemeyi seçerse, yönetimi Yüksek Mahkemeye itiraz edebilir.

Çin uygulamalarıyla ilgili temel endişe, ABD'li kullanıcılardan ve onlar hakkında toplanan verilerin Çin hükümetine iletilebilmesidir. TikTok, bu senaryonun gerçekleşmeyeceği konusunda kararlı, ancak WeChat'in yerli Çinli kullanıcılar için sansür algoritmalarını iyileştirmeye yardımcı olmak için bu tür bilgileri zaten paylaştığı bildiriliyor.


TikTok ve WeChat'in incelemesini beklerken, kullanıcılar şimdilik içini rahat ettirebilir, ancak sorunlar henüz çözülmedi.

Kaynak:Forbes