Close
  • Ana
  • /
  • Tımar
  • /
  • Geleceğin diş fırçası mı? 10 saniyede dişlerinizi temizleyen bir cihaz denedim.

Geleceğin diş fırçası mı? 10 saniyede dişlerinizi temizleyen bir cihaz denedim.

Diş hekimleri bize dişlerimizi günde iki kez iki dakika fırçalamamız gerektiğini söylüyor. Eminim hepimiz bunu yapmaya can atıyoruz ama bunu gerçekten yapan var mı? Dahili zamanlayıcıları olan ve ağzınızın bir 'çeyreğinden' diğerine ne zaman geçmeniz gerektiğini söyleyen elektrikli diş fırçalarında bile, çoğu insanın ne kadar uzun süre kullandığını gösteren oldukça şok edici istatistikler var.aslındaalmak. 2 dakikaya yakın değil. İngiliz halkının dişlerinin denizaşırı ülkelerde 'mutfağımız' ve futbol hayranlarımızla hemen hemen aynı düzeyde bir üne sahip olmasına şaşmamalı.


Fransa'da yapılan Y-Brush'a girin. Açıkçası grotesk görünümlü bu cihaz, tüm dişlerinizi 10 saniyede düz bir şekilde temizlemeyi vaat ediyor. Aslında, diş temizliğinin tamamen yeniden icat edilmesinden daha az bir şey vaat etmiyor. Denedim ve kesinlikle ilginç.

Fasteesh

(İmaj kredisi: Fasteesh)

Y-Brush, neredeyse bir çubuğa tutturulmuş, titreşen bir tabanın üzerine oturan bir takma dişe benziyor - tıpkı bir şakacının Cadılar Bayramı'nda çıkarabileceği bir şey gibi. Ancak daha yakından incelendiğinde ağız şeklindeki kısmın kıllarla kaplı olduğunu görebilirsiniz. Her şeyi ağzınıza koyarsınız ve tüm üst dişlerinizi titreştirerek temizler. Sonra çıkarıp aşağı doğru çeviriyorsunuz ve tüm alt dişlerinizi yapıyor.

Fasteesh


Bu kıllar üç ay dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

(İmaj kredisi: Fasteesh)

Kullanmış olan herkeselektrikli diş fırçası, özellikle temizlemek için belirgin şekilde 'titreşen' Philips Sonicare olanlar, Y-Brush'ın çalışma hissini oldukça tanıdık bulacaklar. Sürekli azalan sürelerde ağzınızı temizleyen üç güç ayarına sahiptir. Buradaki fikir, en düşük ayarda günde bir kez kullanmaya başlayarak kendinizi Y-Brush'a alıştırmanız ve ardından en yüksek ayarda günde iki defaya kadar kademeli olarak çalışmanızdır. Bu noktada, biraz Scientology'deki Going Clear gibi, en yüksek Y-Brushness seviyesine yükseldiniz ve dişleriniz her biri 10 saniyelik sadece iki fırçalama seansı ile - sabah ve gece - mükemmel bir şekilde temiz olacak.


Peki, teori bu. Bir diş hijyenistine bu fikir hakkında ne düşündüğünü sordum - hijyenik bulamayacağını düşündüğüm için Y-Brush'ımı kullanması için teklif etmedim. Bu yüzden yanıtı özellikle Y-Brush ile ilgili değil, ancak yine de ilgi çekici: 'Bu şeylerin daha önce piyasaya sürüldüğünü gördüm ama asla gerçekten başlamadılar. Benim düşünceme göre, bunların etkinliği standart bir manuel veya elektrikli diş fırçasından daha düşüktür. Temelde herkesin çene boyutu, diş pozisyonu, dizilimi ve eğimi farklı olduğu için. Bu fırçanın tek bir boyut ve şekilde olması ile[nb: aslında iki beden var ama kesinlikle biri yetişkinler, diğeri çocuklar için]yeterli plağı etkili bir şekilde çıkarmak için yeterince doğru olmayabilir.'

Y-Brush'ın diş uzmanlarına yönelik bir pazarlama programı olduğu söylenmelidir… ama aynı zamanda etkileyicilere yönelik bir pazarlama programı vardır ve web sitesi tam olarak bilimsel makalelerle dolu değildir. Ancak, diş fırçalarının 'sertifikalı tıbbi veya gıda sınıfı malzemelerden yapıldığını' söylüyor. Bu, özellikle mukoza zarlarınızla temas halindeyken vücudunuzla etkileşime girmemelerini sağlar', bu güven verici.


Oradaki biraz tuhaf İngilizceden muhtemelen anlayabileceğiniz gibi, Y-Brush Fransızdır ve misyon ifadelerinden bir diğeri de 'Fransa'da, ekiplerimiz tarafından ve mümkün olduğunda yerel olarak üretim yapmak'tır. Alors, sorun değil, mec. Y-Brush, Fransa dışına gönderiliyor - aslında dünya çapında. Şu anda yalnızca Y-Brush web sitesi üzerinden yapılmasına rağmen, amaç çok yakında Amazon üzerinden satış yapmak.

Yani, teori şu: dişlerinizi 10 saniyede temizler; ancak Y-Brush'ın 'herkese uyan tek beden' yaklaşımıyla ilgili sorunlar olabilir. Peki ya pratik?

Son 2 haftadır kullanıyorum ve şu ana kadar bulduğum şey Y-Brush'ın ne kadar hızlı olduğu düşünülürse çok iyi temizliyor. Dişlerimi benimki kadar temiz hissettirmiyorPhilips Sonicare Elmas Temizliği 9000yapar, ama hiç de kötü değil.

Diş macunu tüpünüze tuhaf bir adaptör uygulamanız gerektiğinden, üzerine diş macunu sürmekte biraz sorun var, bu yüzden sadece çok ince bir diş macunu sıkıyor. Bahsedilen adaptör, diş macunu tüpünüzü Jeff Bezos'un uzay gemisine benzetiyor ve bu harika bir başlangıç ​​değil. Daha ciddi olarak, 1970'lerin tarzı silindirik uçlu metalik diş macunu tüpleri için tasarlanmış gibi görünüyor. Ama ben ve kesinlikle Birleşik Krallık'taki çoğu insan, daha çok konik uçlu daha büyük plastik diş macunu tüplerini kullanıyorum.


Y-Brush diş macunu adaptörüne gözümü diktiğim anda, 'Bu diş macunu tüpümde tek başına kalamaz' diye düşündüm ve yeterince haklıydım. Yine de biraz bekleterek/oynayarak kullanmak mümkün, ya da benim yaptığımı yapabilirsiniz, yani adaptör olmadan vazgeçip diş macunu sürün. Bu, yalnızca 10 saniye boyunca çalıştıracaksanız, gezegenin azalan diş macunu kaynaklarını biraz israf ediyor gibi görünüyor.

Resim 1 / 2

Fasteesh

Bu biraz tuhaf adaptör, Y-Brush'a ince bir çizgi diş macunu sıkmak için kullanılır.
(İmaj kredisi: Fasteesh)
Resim 1 / 2

Fasteesh

Bu biraz tuhaf adaptör, Y-Brush'a ince bir çizgi diş macunu sıkmak için kullanılır.
(İmaj kredisi: Fasteesh)
Resim 2 / 2

Fasteesh

Yine, biraz garip görünüyor
(İmaj kredisi: Fasteesh)

Y-Brush: Temizlik nasıl?

Ardından güç ayarınızı seçin – bunu yazmak için önerilenden daha hızlı bir şekilde en üst güç ayarına geçmeye karar verdim. Y-Brush'ın tek, büyük düğmesine uzun bir basışla cihaz harekete geçer ve 10-30 saniye sonra – seçilen yoğunluk ayarına bağlı olarak – işiniz biter.

Dişlerinizi temizlemek için ağzınızda yan yana görmelisiniz. Y-Brush, 'tek beden herkese uyar (veya duruma göre değil)' sorununu bu şekilde çözüyor; Fikir, arka dişlerinizin gözden kaçmayacağıdır. Ancak bunu yaparken fırçayı da oldukça hızlı çiğnemelisiniz – muhtemelen dişlerinizin üst kısımlarının ve diş eti çizgisinin iyice fırçalanmasını sağlamak için. Başınızı yere vururken karnınızı ovmakta zorlanıyorsanız, bu sizin için zor olabilir ama ben bunu bir patron gibi çok görev yaptım.

Ancak şimdi, bu işlemle ilgili iki sorun buldum. 1) Ağzımın yapıldığına inanmayı reddettim, bu yüzden hemen her seferinde 10-30 saniye daha çalıştırdım. 2) Daha sonra bu iğrenç görünümlü, ağız şeklindeki cihazı durulayıp bir kenara koymak zorunda kaldım. Özel bir stand ile birlikte gelir, böylece 'sıvı', örneğin: durulama suyu ve bir çorba tükürük ve diş macunu, kılları sertleştirmek ve pürüzlendirmek yerine akar. Mmm-mm. Sevimli. Bunu, takma dişlerimi neden ortalıkta bıraktığımı öğrenmek isteyen erkek arkadaşımın ciddi şekilde canını sıkacak şekilde banyo rafımda bıraktım.

Ama estetik bir yana, Y-Brush'tan etkilendim. Diş fırçamı çöpe atıp Full Y alacağımı hiç sanmıyorum ama bunu yanında kullanırdım. Yatmadan önce diş fırçası ve sabahlar için Y-Brush ile ve/veya kendimi tutamadığım zamanlar için, diş dökülmesini önleyici cephanem hiç bu kadar güçlü görünmemişti.

Sonuç olarak, dişlerinizi gerçekten her seferinde iki dakika fırçalarsanız buna ihtiyacınız olmaz. Bunu yapamıyorsanız, Y-Brush diş kurtarıcınız olabilir. Ya da en azından dişlerinizin normalde olabileceğinden daha az 'İngiliz' olduğu anlamına gelebilir.

Y-Brush fiyatı ve bulunabilirliği

Y-Brush sık sık özel teklifte görünüyor ve 125 €'dan başlayan bir RRP'ye sahip olsa da - farklı fiyatlarla çeşitli 'paketler' mevcut, şu anda 89 € 'dan başlıyor.

Gönderdiğim 'Yaz paketi' stant dahil 99€'dur. Bu, 85 £, 120 $ veya 160 AU $'a eşdeğerdir. Her bir başlığın üç ay dayanması ve yedek başlıkların maliyeti 25 € (21 £, 30 $, 40 AU $) ile elektrikli diş fırçası pazarının daha yüksek kaliteli ucuna göre oldukça avantajlıdır.

• Y-Brush'ı doğrudan markadan satın alın