Close

Verimli bir ev ofis alanı için en iyi 10 ipucu

İster geçici olarak evden çalışıyor olun, ister boş yatak odanız yeni ofisiniz olsun, ev ofisinizin sizin için çalışmasını sağlamanız gerekir. Son 10 yıldır evden çalışıyorum, birden fazla müşteri için yazı işleri ile uğraşıyorum ve benimle, karımla, bir köpekle ve belirsiz sayıda kediyle aynı alanda yaşamak ve çalışmak arasında bir denge kurmaya çalışıyorum. İşte çalışan bir ev ofisi yapmak için 10 ipucum.

1. Kendine ait bir (çalışma) odası

Üretken olmak için, sadece işle ilgili bir alan yaratmanız gerekir. Yapabiliyorsanız, yeni ofisinize bir oda ayırın ve orada başka şeyler tutmayın. hareket ettiregzersiz bisikletidışarı ve sadece iş şeylerini orada tut. Eğer ofise ayıracak bir odanız yoksa, iş ve yaşamı kapsamak için başka şekillerde ayırabileceğiniz bir alan yaratın. Küçük dairemde boş bir oda kullanıyorum ama kapısı yok. Bu yüzden, onu oturma odamdan engelleyen bir oda bölücü kullanıyorum. Bu şekilde, işim bittiğinde ayırıcıyı kaydırarak kapatabilir ve ertesi güne kadar çalışmayı unutabilirim.

2. En iyi ışık doğaldır

Ofisinizde bulunması gereken en iyi ışık türü, gerçek, dış mekan malzemeleridir. Bir pencereden veya tavan penceresinden doğal ışık alan bir alan seçin. Dışarıya bakabilmeniz, gözlerinizin ekrandan odağı değiştirmesine izin verebilmeniz ve kendinize gerçek dünyanın hala dışarıda olduğunu hatırlatabilmeniz için masanızı bir pencerenin yakınına yerleştirmek daha da iyi bir fikirdir. Bir çalışma yeri seçerken, göz yorgunluğuna neden olabileceğinden, ekranınızda veya masanızda yansımaları önlemek için güneşin gün boyunca nerede parlayacağını düşünün. Bu ışığı bir masa lambasıyla tamamlayın veyaesnek aydınlatmabu, kasvetli günlerde bunu tamamlayabilir, ancak mümkünse dış mekan ışığını kullanın.

Herman Miller Mirra 2 Kelebek Ofis Koltuğu incelemesi


(İmaj kredisi: Herman Miller)

3. Arkanızı destekleyin

Bütün gün kullanacaksınız, bu yüzden biriyi sandalye. Bunlar, çalışırken pozisyonunuzu değiştirmenize izin verirken sizi daha rahat ettirecek. Ayarlanabilir bir ayak dayama yeri de önemlidir, çünkü bu, kas gerginliğini ve krampları önlemek için ayaklarınızı doğru konuma getirir. İyi bir ayak dayama yeri aynı zamanda ayaklarınızı hareket ettirmenize de izin verir, böylece gün boyunca pozisyonunuzu değiştirebilirsiniz. bir set kullanıyorumuçuş simülatörü ayak pedallarıçünkü ayarlanabilirler, ayaklarınızı kaydırmanıza izin veriyorlar ve buzağılarımı çalıştırıyorum bahanesini kullanarak işten gevşemek ve uçuş simülatörleriyle oynamak için harika bir bahane.

En iyi ayakta çalışma masası: Humanscale Float


(İmaj kredisi: İnsan ölçeği)

4. Masanızı ayarlayın

Bir masa için ne kullanırsanız kullanın, onu doğru yüksekliğe ve mesafeye ayarlamak için biraz zaman ayırın. Ekranınız doğal göz hizanızda olmalı ve klavyeniz dirsekleriniz 45 derecelik açının biraz üzerinde olacak şekilde oturmalıdır. Fareniz kolayca erişebileceğiniz bir yerde olmalıdır.

Ayakta masa kullanmam ama tanıdığım birçok insan onlar tarafından yemin ediyor. NSen iyi modeller ayarlanabilir, hem oturma hem de ayakta durma pozisyonlarında kullanmanıza ve aralarında geçiş yapmanıza izin verir. Uzun vadeli konforun anahtarı budur: gün içinde kaymanıza ve hareket etmenize izin veren bir düzen oluşturmak.


5. Rahatsız etmeyin

Modern çalışma, iletişimde kalmanızı gerektirir, ancak bunun dezavantajı, herkesin istediği zaman araya girip sizi bölebileceğini hissetmesidir. Hayır deme hakkınız var: iletişimden kopma, işlerinizi halletmek için kendinizi çevrimdışına alma hakkına da sahip olduğunuzu unutmayın. Meslektaşlarınızın uygunluk durumunuzu nasıl gördüğünü yönetebilmek için mesajlaşma uygulamalarınızın durum özelliklerini kullanmayı öğrenin. Aynısı aileniz için de geçerlidir: işinizi kesintiye uğratmadan sizinle konuşabilecekleri bir şekilde anlaşın. Durumunuzu gösteren bir meşgul ışığı düşünün, böylece önemli bir görüşmede olup olmadığınızı anlarlar ve rahatsız edilmemeleri gerekir.

Blueair Blue Pure 411 incelemesi

(İmaj kredisi: Blueair)

6. Havayı temizleyin

Çoğu ofis, soluduğunuz havayı temizleyen ve filtreleyen klimaya sahiptir. Evde buna sahip olmayabilirsiniz, bu yüzden birhava temizleyicihavanızdaki pisliği giderir. Buna yardımcı olması için birkaç bitki ekleyin:örümcek bitkilerive benzerleri çok az bakım gerektirir ancak havayı filtrelemeye ve çalışma ortamınızı iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Sony WH-1000XM4 incelemesi


(Resim kredisi: Sony)

7. Gürültüyü iptal edin

Gürültü, bazı işleri halletmeye çalışırken daha da canını sıkar. Çalışmak için sessizliğe ihtiyacınız varsa, gürültüyü engellemek için kapı aralığına bir perde asmayı deneyin. Alternatif olarak, iyi bir sete yatırım yapmaya bakın.gürültü önleyici kulaklıklar. Bunlar, AC üniteleri veya fanlar gibi daha düşük frekanslı, tekrarlanan gürültülerle iyi çalışır. Ne yazık ki, donmuş ikramlarla dolu bir dondurucu dışında, çocuklarınızın yan odada çığlık atmasına neden olabilecek birkaç şey var.

8. Güçlü bir sinyale sahip olun

Modern çalışma tamamen bağlı olmakla ilgilidir, bu nedenle çalışma alanınızda iyi bir İnternet bağlantınız olduğundan emin olun. Bağlantıyı kullanan başkaları tarafından engellenme veya yavaşlama olasılığı daha düşük olduğu için Kablolu Ethernet tercih edilir, ancak en azından Wi-Fi bağlantınızın güçlü olduğundan emin olun. Birçok modern yönlendirici, görüntülü aramalar gibi belirli bağlantı türlerine öncelik verebileceğiniz Hizmet Kalitesi (QoS) özellikleri de sunar. Bu, başkalarıyla bir bağlantı paylaşmanız gerekiyorsa çok yararlı olabilir, çünkü çocuklar YouTube'da Minecraft oyunlarını izleyen çocuklar için acil iş aramanız gibi diğerlerinden daha kritik olan İnternet trafiğine öncelik verirler.

9. Bir yedekleme planınız olsun

Bilge bir adamın bir zamanlar dediği gibi, başarısızlık olasılığı her zaman vardır. Buna İnternet bağlantınız da dahildir, bu nedenle bir yedekleme planınız hazır. Komşularınıza bağlantılarını paylaşıp paylaşamayacağınızı sorun ve WiFi yönlendiricinizde onlara erişim verebileceğiniz bir misafir ağı kurarak onlarınki başarısız olursa aynısını yapmayı teklif edin.

Cep telefonunuz başka bir harika yedekleme seçeneğidir: çoğu, hücre ağını kullanarak İnternet erişimi (bağlama adı verilir) sağlamak için kullanılabilir. Normal geniş bantınız kadar hızlı olmayacak, ancak güç kesilse bile çalışmaya devam etmelidir. Yine de, kullanmadan önce bunu test edin: bazı sağlayıcılar, özellikle istemedikçe veya fazladan ödeme yapmadıkça bu özelliği etkinleştirmeyebilir. Ayrıca veriler için sizden ekstra ücret alabilir veya hızı sınırlayabilirler. Her iki durumda da, diğer şeyler çalışmadığında iletişimde kalmaya değer olabilir.

10. Düzenli molalar ve ikramlar

Bir değişiklik, derler, dinlenmek kadar iyidir. Ve haklı olabilirler: Yazma konusunda hüsrana uğradığımda, bir fincan çay yapmak için ara vermenin ya da bahçede biraz oturmanın yazma zihnime geri dönmeme yardımcı olduğunu görüyorum. Bazı insanlar bunu resmileştirmeyi sever:teknik domatesGünü, aralarında molalar olacak şekilde 25 dakikalık parçalara bölmeyi içerir. Bu benim için biraz resmi ama bir hakikat tohumu içeriyor: Birkaç dakika ara verip sonra işe geri dönmekte yanlış bir şey yok.

Ayrıca atıştırmada yanlış bir şey olmadığına da kesinlikle inanıyorum. Yiyecekler yeniden odaklanmamıza yardımcı olur, kan şekerini yükseltir ve sizi ayağa kaldırır ve hareket ettirir. Tabii ki, ne tür yiyecekleri atıştırdığınıza dikkat etmeniz gerekiyor: Şekerli ikramlardan kaçınıyorum ve hızlı bir şekilde toparlamak için kuru meyve, zeytin veya sağlıklı bisküvi gibi şeyleri tercih ediyorum. Evinizdeki diğerlerini de unutmayın: Köpeğime birkaç antrenman maması vermenin ve birkaç numara uygulamamın, hepimizin bu zor zamanlarda daha iyi alışkanlıklar öğrenmeye çalıştığımızı hatırlamama yardımcı olduğunu görüyorum.