Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Windows için en iyi 5 ücretsiz resim düzenleme aracı

Windows için en iyi 5 ücretsiz resim düzenleme aracı

Windows kullanıcıları, Mac muadillerine göre seçim yapabilecekleri daha az görüntü düzenleyiciye sahiptir, ancak yeterince dikkatli bakarsanız, Windows için bazı gerçek mücevherler bulabilirsiniz.


Photoshop, hem Mac hem de Windows için önde gelen görüntü düzenleme aracı olsa da, görüntü somununuzu kırmak için meşhur balyoz olması gerekmeyen birçok alternatif kesinlikle vardır.

Keskin bir bütçeye uyacak en iyi resim düzenleme araçlarından beşi burada. Alternatif olarak, rehberimizi incelemek isteyebilirsiniz.en iyi video düzenleme yazılımı.

1. GIMP

GIMP

Görünüşe göre bu açık kaynaklı resim düzenleme aracı sonsuza kadar ortalıkta. Photoshop'a güçlü bir alternatiftir, ancak karmaşıklığı daha amatör kullanıcıları erteleyebilir.


İstediğiniz her şeyi yapabilse de, arayüz sezgisel olmaktan daha azdır. Aslında, belirli bir görevi nasıl yerine getireceğinizi öğrenmek için başlangıçta sürekli olarak internette arama yapıyorsunuzdur.

Bununla birlikte, hayranları, ne kadar güçlü olduğunu seven oldukça sadık bir grup. Bu ücretsiz bir çok uygulama ancak ipleri öğrenmek için zaman harcamanız gerekecek.

İndirGIMPburaya


2. PhotoScape

PhotoScape

Bu uygulama, görüntüleri düzenlemek ve fotoğraflarınızın görünümünü iyileştirmek için eksiksiz bir araç seti sağlar.

Fotoğrafları düz veya dairesel kenarlıklarla kırpabilir ve çok çeşitli filtreler uygulayabilir. Zaman kazanmak için resimlerin toplu olarak düzenlenmesine olanak tanır. Görüntüler ayrıca özel geçiş efektleriyle animasyonlu GIF'lerde bir araya getirilebilir.

Uygulama, değişiklikleri gerçekleştirmeden önce önizleyebilir. Bu efektler, önizleme modunda kayan bir ölçekle de ayarlanabilir.


İndirPhotoScapeburaya.

3. IrfanView

irfanview

IrfanView, temel görünümüne rağmen güçlü bir resim düzenleyicidir. Birçok özelliği ve ayarı vardır ve ayrıca onu daha da güçlü hale getirmek için bir dizi uzantıya sahiptir.

Bir dosya görünümü ve toplu dönüştürme aracı ile birlikte gelir ve ekran görüntülerini de yakalar. Ayrıca çoklu dil desteği, küçük resim seçeneği, boyama, slayt gösterisi, araç çubuğu dış görünümleri, hızlı dizin tarama, toplu dönüştürme / düzenleme ve çok sayfalı düzenleme özelliklerine sahiptir. Bir görüntü alabilir ve renk derinliğini değiştirebilir, kırpabilir, efektler veya filigran ekleyebilirsiniz. IPTC düzenleme, kayıpsız JPG işlemleri, ICC desteği, EXE / SCR oluşturma, komut satırı seçenekleri ve hatta eklentiler sunar.

Özellikle not, kısayol tuşu yapılandırmasıdır. Bu, tekrar eden görevlerde zaman kazanmak için önceden ayarlanmış bir dizi tuş komutu tanımlamanıza olanak tanır.

İndirIrfanViewburaya.

4. Paint.net

boya-nokta-ağ

Paint.net, Windows'taki klasik boya programını alır ve steroidlere yerleştirerek kullanışlı özellikler ekler. Sadece geliştirilmiş bir görüntü düzenleme aracı olmaktan çok uzaktır, ancak kullanıcıların çoğu için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Bir kenar çubuğu, bir görüntünün parlaklığını, tonunu, kontrastını, eğrilerini, doygunluğunu ve seviyelerini ayarlamak için seçenekler içerir. Görüntülerden kırmızı göz efektlerini bulanıklaştırmak, keskinleştirmek, deforme etmek, kabartmak ve kaldırmak için özel efektler de vardır.

Şekil çizme seçenekleri, spline'lar veya Bezier eğrileri çizmek için bir eğri aracı ve bir degrade aracı da vardır.

İndirPaint.netburaya

5. PC Görüntü Düzenleyicisi

PC Görüntü Düzenleyicisi

Bu uygulama, ücretsiz olarak güçlü görüntü düzenleme yetenekleri sunar ve resimlerinizin daha iyi görünmesine yardımcı olabilir.

Pencerenin üst tarafındaki ana menü, istediğiniz aracı kolayca bulmanıza yardımcı olacak çok büyük simgelere sahiptir. Ekranın sağ tarafında, renk tonu ve doygunluk, ters çevirme ve daha fazlası gibi görüntünün öğelerini ayarlayabilen kaydırma kontrolleri vardır.

BMP, GIF, JPG, TIFF, PCX, PNG ve nadiren karşılaşacağınız diğerleri dahil olmak üzere çok sayıda grafik formatını içe ve dışa aktarabilir. Bulanıklaştırma, Keskinlik, Parazit Ekle, Dağıtma, Mozaik, Burgu, Kabartma ve çok daha fazlasını içeren görüntülere de uygulanabilecek bir dizi filtre ve efekt vardır.

PC Image Editor'ı buradan indirin.