Close
  • Ana
  • /
  • Internet
  • /
  • Mac'inizde bir VPN'e ihtiyaç duymanızın en önemli 5 nedeni

Mac'inizde bir VPN'e ihtiyaç duymanızın en önemli 5 nedeni

Yani, duydunuzen iyi VPNhizmetler (sanal özel ağlar) ve neden birine ihtiyacınız olduğunu merak ediyorsunuz. Apple Mac ürünleri mükemmel gizlilik ve güvenlik ayarlarına sahip olmakla gurur duysalar da,Mac VPNsize ek bir güvenlik katmanı, çevrimiçi anonimlik ve verilerinizin korunmasını sağlayacaktır.


Esasen bir VPN, veri trafiğiniz için şifreli bir tünel oluşturarak çalışır ve çevrimiçi kimliğinizin ve etkinliğinizin korunmasını sağlamak için IP adresinizi değiştirir. Bununla birlikte, internetteki güvenliğin yanı sıra, engellenen sitelerin kilidini açmak ve dünya genelinde akış içeriğine erişmek gibi farkında olmadığınız bir VPN kullanmanın başka birçok avantajı da vardır. Mac'inize bir VPN indirmenin temel avantajlarını öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Verilerinizi koruyun

Verilerinizi şifreli bir tünel aracılığıyla güvenli bir sunucuya aktararak çevrimiçi etkinliğinizi gizlemeye çalıştığından, veri koruma bir VPN'nin ana işlevlerinden biridir. Bunun anlamı, IP adresinizin değiştirilmesi ve ISS'nizden ve üçüncü taraf şirketlerden gizlenmesidir.

Bir VPN kurarak, ISS'nizin veya herhangi bir üçüncü tarafın verilerinizi (ister tarama geçmişi, ister kişisel bilgiler veya konumunuz olsun) toplamasını ve potansiyel olarak tehlikeli üçüncü taraf kuruluşlara satmasını engelleyebilir.

Apple'ın yerleşik anti-virüs ve Mac OS yazılımı vardır; bu, Mac kullanıcılarının birçok siber saldırı veya çevrimiçi bilgisayar korsanlarından oldukça güvenli olduğu anlamına gelir. Ancak, Mac'inizin sağladığı tüm koruma, verilerinizi vahşi doğaya gönderdiğinizde sona erdiğinden, çevrimiçiyken ek güvenlik için bir VPN kullanmanızı öneririz.


2. Akış içeriği

Daha parlak bir notta, bir VPN ile ilgili en iyi şeylerden biri, diğer ülkelerdeki akış içeriğine erişebilmektir. Mac kullanıcıları birVPN akışıkonumlarını kolayca farklı bir ülkeye değiştirebilir ve coğrafi kısıtlamalı içeriği atlayabilir.

Netflix ve diğer akış hizmetlerinde, sakinlerin aralarından seçim yapabilecekleri çok çeşitli şovların bulunduğu içerik kitaplıklarına erişmesini engelleyen bölgesel engellemeler vardır.


Netflix kitaplığında yeni bir dizi aramak için çok zaman harcayan biriyseniz veya ABD'deki Superbowl'u yakalamak isteyen bir spor hayranıysanız, kaliteli bir VPN bu akış sitelerine erişmenize ve en son içeriği izlemenize izin verecektir. .

TV


(İmaj kredisi: Unsplash aracılığıyla Mollie Sivaram)

3. Engellenen içeriğe erişin

Yukarıdakine benzer şekilde, bazı okullar veya iş yerleri, sosyal medya veya akış siteleri gibi içerikleri engeller; bu, Wi-Fi'lerine bağlandığınızda belirli sitelere erişemeyeceğiniz anlamına gelir. Aynı şey Çin gibi katı sansür yasaları olan ülkelerde de geçerli.

İyi bir VPN ile, VPN sunucu konumunuzu değiştirip bu sitelerin kilidini açtığı için engellenen sitelere güvenli bir şekilde erişebilirsiniz.

Bu nedenle, ister yurt dışında bir üniversite öğrencisi olun, ister herhangi bir nedenle sansürlenmiş içeriğe erişemediğinizi fark edin, VPN bu sorunun güvenli bir şekilde üstesinden gelmenin en kolay yollarından biridir.

4. Takip etmekten kaçının

Çevrimiçi gizlilik, interneti kullanan herkes için giderek daha önemli hale geliyor ve herkesin sahip olmaya hakkı var. Bir VPN olmadan, Google, ISS'niz ve hatta hükümet gibi birçok şirket internet etkinliğinizi izleyebilir.


Bir VPN kullanarak, çevrimiçi etkinliğiniz şifrelenir; bu, yetkililerin ve ISS'nizin ne yaptığınızı izleyemediği anlamına gelir. Çevrimiçi gizlilik sizin için özellikle önemliyse, bir VPN yüklü olması, etkinliğinizi gizlemenin güvenli bir yoludur.

5. Torrent güvenli bir şekilde

Bir VPN, dosyaları torrentleyen Mac kullanıcıları için özellikle önemlidir. Torrentler, büyük dosyaları hızlı bir şekilde indirmenin oldukça kullanışlı bir yolu olsa da, indirdiğiniz içerik tamamen yasal olsa bile, ISS'niz bunu yaptığınızı görmekten memnun olmayabilir. Herhangi bir P2P etkinliği algılarlarsa, ağ kısıtlaması sayesinde bağlantılarınızın yavaşladığını görebilirsiniz.

Sadece bu değil, bir torrente bağlanmak sizi saldırıya uğrama riskine sokar. Bu risk küçük olsa da, P2P'yi paylaşmak, bilgisayarınızı aynı ağdaki diğer kişilere maruz bırakır ve biri sizi hedeflerse, VPN olmadan kişisel bilgileriniz ciddi şekilde tehlikeye girebilir.

Son olarak, yasadışı dosyaların indirilmesine hiçbir şekilde göz yummamamıza rağmen, torrent kullanırken bazen beklediğimizi alamıyoruz. Atorrent VPN'iTelif hakkıyla korunan materyalleri yanlışlıkla indirirseniz içiniz rahat edebilir ve etkinliğin sizinle bağlantılı olmadığından emin olabilirsiniz.


VPN'ler hakkında daha fazla bilgi aramak için

  • ABD dışında mı? Almaken iyi ABD VPN'icoğrafi kısıtlamaları atlamak için
Genel olarak en iyi VPN'lerde bugünün fırsatları ÖZEL - %49 TASARRUF EDİNEkspres VPN Ekspres VPN 12 ay $6.67 /ay Görünüm sörf köpekbalığı Surfshark 24 Ay 2,49$ /ay Görünüm3 AY ÜCRETSİZ go.nordvpn.net/aff_c go.nordvpn.net/aff_c go.nordvpn.net/aff_c go.nordvpn.net/aff_cözel indirim trk.aclktrkr.com/aff_c trk.aclktrkr.com/aff_c trk.aclktrkr.com/aff_c trk.aclktrkr.com/aff_cIPVanish IPVanish 1 Yıl 3,20$ /ay Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz