Close
 • Ana
 • /
 • Seyahat
 • /
 • En iyi tatil yerleri 2019: Lonely Planet'in bu yıl ziyaret etmeniz gerektiğini düşündüğü yer burasıdır.

En iyi tatil yerleri 2019: Lonely Planet'in bu yıl ziyaret etmeniz gerektiğini düşündüğü yer burasıdır.

Hiç Sri Lanka, Zimbabve veya Kırgızistan'da bulundun mu? Danimarka'da Kopenhag'da, Fas'ta Meknès'de veya Sırbistan'da Novi Sad'da bir şehir gezisine ne dersiniz? Ya da yıldızlara bakma temalı bir tatil temasına ne dersiniz? Dünyanın en büyük seyahat yayıncısı Lonely Planet'e göre, bu yerlerden veya temalardan herhangi birini dikkate almadıysanız, trendleri takip eden bir gezgin değilsiniz.

Lonely Planet'in denenmiş ve güvenilir uzmanları her yıl'Seyahatin En İyisi'Önümüzdeki yıl için listeler.

Şimdi 14. yılında, önümüzdeki yıl çeşitli ülkeleri, şehirleri ve bölgeleri ziyaret etmek için benzersiz, ilgi çekici ve güncel nedenlerin bir listesini oluşturmak için editörler, araştırmacılar, yerel halk ve etkileyicilerden oluşan topluluğunun sıralı adaylarına dayanıyor.

Lonely Planet’in Yazı İşleri Direktörü Tom Hall, 'Bunlar 2019'da deneyimlenecek yerlerdir' diyor. 'Kendi başlarına geliyor olabilirler, hayatta bir kez yaşanacak bir olayı kutluyor olabilirler veya sadece çok uzun süredir gözden kaçmış olabilirler - nedeni ne olursa olsun, şimdi bir gezi planlama zamanıdır.'


Lonely Planet’in 2019 Yılı En İyi Ülkesi: Sri Lanka

2019'da ziyaret edilecek bir numaralı ülke? Bu Sri Lanka, Hindistan'ın güneydoğu kıyısındaki gözyaşı şeklindeki ada ülkesi, on yıllarca süren iç savaşı aşarak Asya'nın en sıcak destinasyonu haline geldi.


& ldquo; Çok, çok hızlı bir şekilde değişti, ancak seyahati iyileştiren birçok yönden, & rdquo; Lonely Planet'in Hedef Editörü Matt Phillips diyor. & ldquo; İç savaş sırasında kuzeyde tamamen yasak olan büyük yollar vardı, ancak şimdi yeni karayolu ve demiryolu bağlantılarınız ve yeni iç uçuşlarınız var, bu yüzden etrafta dolaşmak her zamankinden daha kolay. '

Sri Lanka'da lüks sahil beldeleri ve yoga merkezlerinden seçkin Budist ve Hindu tapınaklarına, ekoturizm ve yaban hayatı gözlemlerine kadar her türden gezgin için bir şeyler vardır.


& ldquo; Sri Lanka'nın% 25'i milli parklar tarafından korunmaktadır, bu nedenle Asya yaban hayatı ve safarilerinin leoparları ve filleri görmesi iyidir & rdquo; Philips, dünyadaki en yüksek leopar konsantrasyonuna sahip olan Yala Ulusal Parkı'nın adını kontrol ediyor.

Ayrıca, aslen İngiliz sömürge yerleşimcileri tarafından dikilen dağlık ülkenin acı veren güzel çay tarlalarını veya sizi zihinsel olarak farklı bir gezegene yerleştirecek olan Adem Zirvesi'nden üç saatlik şafak öncesi tırmanışını da kaçırmayın. .

 • Expedia'da Sri Lanka'ya ucuz tatiller bulun

Lonely Planet’in 2019 Yılının En İyi 10 Ülkesi

Lonely Planet'in 2019 için diğer seçimleri arasında Victoria Şelaleleri ve Mana Havuzları milli parkı Robert Mugabe'nin yönetimi sırasında yıllarca kaçınıldıktan sonra turist haritasına geri dönen Zimbabve ve Panama, Kırgızistan ve São Tomé ve Príncipe (bir ada adası) yağmur ormanları ve batı Afrika açıklarındaki plajlar, ama bunu biliyordunuz).

 1. Sri Lanka
 2. Almanya
 3. Zimbabve
 4. Panama
 5. Kırgızistan
 6. Ürdün
 7. Endonezya
 8. Belarus
 9. Sao Tome ve Principe
 10. Belize


Lonely Planet’in 2019 için En İyi Bölgesi: Piedmont, İtalya

2019'da ziyaret edilecek bir numaralı bölge, Leonardo Da Vinci'ye ev sahipliği yapan kuzeybatı İtalya'nın tepelik Piedmont bölgesi ve 'Piedmont'un Bağ Manzarası: Langhe-Roero ve Monferrato' adlı yeni bir UNESCO Dünya Mirası Alanı.

Bu, MÖ 500'den beri bir şarap ülkesidir ve İtalyan Piemonte şarabının tadına bakmanın yanı sıra bağlarla kaplı yamaçların, tepelerin üstündeki köylerin ve kalelerin sonsuz panoramik fotoğraflarını çekmeyi bekleyebilirsiniz.

New York eyaletindeki Catskill Dağları - bu yıl ünlü Woodstock festivalinin 50. yılını kutluyor - ikinci sırada, ardından Kuzey Peru geliyor.

 • Expedia'da Piedmont'a ucuz tatiller bulun

Lonely Planet’in 2019 için En İyi 10 Bölgesi

 1. Piedmont, İtalya
 2. Catskills, ABD
 3. Kuzey Peru
 4. The Red Centre, Avustralya
 5. İskoçya'nın Yaylaları ve adaları
 6. Rusya Uzak Doğu
 7. Gujarat, Hindistan
 8. Manitoba, Kanada
 9. Normandiya, Fransa
 10. Elqui Vadisi, Şili

Lonely Planet’in 2019 için En İyi Şehri: Kopenhag

Kopenhag'dan daha havalı bir yer var mı? 2019'un yeni ortaya çıkan yemek sahnesi için ziyaret etmek için en iyi zaman olduğunu düşünen Lonely Planet'e göre değil.

Noma ve 15 Michelin yıldızlı restoranından 'yeni İskandinav' mutfağının yanı sıra, ikonik ve renkli Nyhavn Limanı'nı ziyaret edebilir, seçkin et paketleme bölgesindeki bağımsız bar ve restoranlara gidebilir veya dünyanın her yerinden yemeklerin tadına bakabilirsiniz. tüm tezgahların nakliye konteynerlerinde kurulduğu eksantrik Reffen gıda pazarında.

Lonely Planet ayrıca, neredeyse tüm cihazlarınızın geldiği (ve şu anda Hong Kong'a yüksek hızlı demiryolu ile bağlı olan) 'Çin'in Silikon Vadisi' Shēnzhèn'i ve Sırbistan'ın yükselen gençlik ve kültür başkenti Novi Sad'ı da seçti.

 • Expedia'da Kopenhag'a ucuz tatiller bulun

Lonely Planet’in 2019 Yılının En İyi 10 Şehri

 1. Kopenhag, Danimarka
 2. Shenzhen Çin
 3. Novi Sad, Sırbistan
 4. Miami, Florida, ABD
 5. Katmandu, Nepal
 6. Mexico City, Meksika
 7. Dakar, Senegal
 8. Seattle, ABD
 9. Zadar, Hırvatistan
 10. Meknes, Fas

Lonely Planet’in 2019 İçin En Değerli Destinasyonu: Güney Nil Vadisi, Mısır

Mısır'ın son yıllarda turist haritasından çıktığını mı düşünüyorsunuz? 2011 Arap Baharı'ndan ve iki cumhurbaşkanının görevden alınmasından, ardından 2015'te bir yolcu uçağının bombalanmasından bu yana birçok kişi tarafından önlendi, ancak geçen yıl turizm% 50'nin üzerinde artış gösterdi.

Kısacası, Mısır kova listelerine geri döndü. Turizm için kilit bölge, Luksor ve Giza'nın, Lonely Planet'e göre şu an için tamamen uygun fiyatlı ve 2019'da gezginler için mükemmel bir fırsat olan 'neredeyse kıyaslanamaz bir tarihi güzergah'a gidecekleri Güney Nil Vadisi.

Dünyanın en iyi tarihi mekanlarından bazılarını görmek istiyorsanız, şimdi kalabalıklar bir kez daha artmadan ve fiyatlar yükselmeden gidin.

 • Expedia'da Mısır için ucuz tatiller bulun

Lonely Planet’in 2019 İçin En Değerli Destinasyonları

 1. Güney Nil Vadisi, Mısır
 2. Łódź, Polonya
 3. Great Smoky Mountains Ulusal Parkı, ABD
 4. Maldivler
 5. Houston, ABD
 6. Arjantin
 7. Bangladeş
 8. Arnavutluk
 9. Ekvador
 10. Slovenya

Lonely Planet’in 2019 için En İyi Trendi: Dark Skies

Hiç yıldızlara baktın mı? Biraz planlama gerektirir. Yeni Ay'dan bir hafta önce başlayan 10 gün içinde ışık kirliliğinden uzak bir bölgeye seyahat ettiğinizde yıldızlarla dolu bir gökyüzü göreceksiniz.

Mayıs ve Ekim ayları arasında, gezegenin herhangi bir yerinden üstünüzde Samanyolu kemerini göreceksiniz. Ekim-Mart ayları arasında İzlanda, kuzey Norveç, Swden ve Finlandiya, kuzey Rusya, Alaska ve kuzey Kanada'yı içeren Kuzey Kutup Dairesi'nden Kuzey Işıklarını görebilirsiniz.

& ldquo; Karanlık gökyüzü yolculuğu ve Kuzey Işıkları avcılığı çok farklı & rdquo; Hall diyor. & ldquo; Biri bir kamp ateşinin etrafında oturuyor ve yıldızlara bakıyor, diğeri ise Kuzey Kutup Dairesi'nde ayak parmaklarınızı donduruyorsunuz. & rdquo;

 • Brexit'ten sonra Avrupa'ya seyahat etmek: Bilmeniz gereken 11 şey
 • Gerçekten dinlendirici bir mola için 7 lüks tatil yeri
 • Ocak mavisini yenmek için 8 güneşli tatil yeri