Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • En iyi iPhone 7 fotoğraf uygulamaları: görüntülerinizi bir profesyonel gibi düzenleyin ve ince ayar yapın

En iyi iPhone 7 fotoğraf uygulamaları: görüntülerinizi bir profesyonel gibi düzenleyin ve ince ayar yapın

Apple'ın söylediği, 'dünyanın en popüler kamerası', 12 megapiksel ve optik görüntü sabitleme özelliğine sahip iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın piyasaya sürülmesiyle daha iyi hale geldi ve daha büyük ahize durumunda, ek bir telefoto kamera olacak. Daha iyi yakınlaştırma ve yeni bir alan derinliği efekti sunmak için birincil ile çalışın.


Daha büyük telefonun sahipleri, resmi sürümünden önce Portre Modu özelliğini test etmek için Apple'ın iOS 10 genel beta sürümüne kaydolabilir; bu, DSLR tarafından sunulan ve arka planın ustaca bulanık göründüğü bir bokeh efekti sunar.

Popüler fotoğraf uygulamalarının da yeni telefonlara uyacak bir güncellemesi var. Instagram'dan Enlight'a kadar en iyilerden bazılarını topladık.

Adobe Lightroom Mobile

Adobe'nin iPhone için Photoshop Lightroom'u da yeni telefon için optimize edildi ve 'akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden profesyonel kalitede görüntüler oluşturmanıza ve paylaşmanıza olanak tanıdığını' iddia ediyor. İPhone 7 Plus'ın çift lensli kamerası için destek eklendi ve yeni telefonlara uyacak şekilde iyileştirilmiş renk, lens ve gürültü profilleri eklendi. Apple'ın yeni telefonlarının kullanıcıları, Adobe'nin kullanıcılara maksimum görüntü kalitesi ve en büyük miktarda düzenleme esnekliği sağladığı iddia edilen yeni açık kaynaklı RAW formatı olan DNG'yi de kullanabilirler. ' Kullanıcıların bir fotoğrafın belirli bir bölümüne Pozlama, Parlaklık, Netlik ve diğer ayarlamaları uygulamalarına olanak tanıyan orijinal Yerel Ayarlamalar özelliği dahil olmak üzere bazı özelliklerin ödenmesi gerekir.


Fiyat:Temel sürüm ücretsizdir |Adobe Lightroom Mobile

Instagram


Instagram'ın tipik olarak tost üzerine özçekimler ve avokado resimleri gönderen yaklaşık 500 milyon aktif kullanıcısı var, ancak iPhone 7 Plus 'Portre Modunun Beta sürümü sayesinde portreler ve mutfak kreasyonları daha profesyonel görünmek üzere. Ek olarak, Instagram, Instagram Hikayelerine optik yakınlaştırma eklemek için telefonun çift kamerasından yararlanacak ve tüm fotoğraf filtreleri iPhone 7'nin çiçek ve avokado fotoğraflarını çekecek geniş renkli çekimden yararlanmak için güncellenecek. , öncekinden daha canlı. Başka bir yeni özellik de Canlı Fotoğrafları Boomerang'lara - genellikle başka bir Instagram uygulamasında oluşturulan kısa döngü GIF'leri - dönüştürme yeteneği olacak.

Fiyat:Bedava |Instagram


Aydınlat

'Hepsi bir arada fotoğraf düzenleyici' olarak adlandırılan Enlight, yalnızca Apple aygıtlarında kullanılabilir. Ancak Adobe Lightroom gibi, uygulamanın en son sürümü RAW fotoğrafları destekleyecektir. Apple, 'A10 çipinin olağanüstü performansının uygulamanın hesaplama açısından pahalı görevleri kolaylıkla yerine getirmesine izin verdiğini' söylüyor ve diğer fotoğraf uygulamaları gibi Enlight da kullanıcıların canlı ve doğal renklerin keyfini çıkarabilmesi için yeni iPhone'un geniş renk çekiminden yararlanacak. Bununla birlikte, uygulama başka numaralar da sunuyor. Örneğin, kullanıcıların fotoğraflarını sokak sanatına ve gerçekçi görünümlü eskizlere dönüştürmesinin yanı sıra, bunların üzerine çizim yapmalarına, fotoğrafları üst üste koymalarına ve montajlar oluşturmalarına olanak tanır.

Fiyat:2,99 £ |Aydınlat

  • En iyi iPhone 7 kılıfı: en büyük yumuşak, sert, ince, dayanıklı, bumber, flip book, folio, kese, snap-on, hibrit ve pil paketi kılıfları

FiLMiC Pro


Bu uygulama diğerlerinden biraz daha pahalı olabilir, ancak bir iPhone'u standart, manuel ve hibrit modlarla yüksek çözünürlüklü bir video kameraya dönüştürüyor. Apple reklamlarından ve araba viral videolarından Sundance'in popüler filmi Tangerine'e kadar diğer tüm video uygulamalarına göre daha yüksek profilli video projeleri için kullanıldı. İPhone 7 Plus 'çift lensi barındıracak ve 4 lensli bir' lens çantası ', bir 3D Touch' rocker 'ile değişken hızlı zoom, bir selfie kamerası ve tamamen manuel geniş açı ve telefoto ana lens seçeneği içerecek. Uygulamanın en yeni sürümü, canlı olarak oluşturulabilen istiflenebilir filtreler de sunacak. Apple Watch'a sahip olan Apple hayranları, onu uzaktan kumanda olarak da kullanabilir.

Fiyat:7,99 £ |FiLMiC Pro

Karanlık

Obscura'nın kullanıcılarının, 'zahmetsiz ayarlamalar' için pozlama ve odak kontrollerini kontrol etmek için bir başparmağın kaydırma gibi hareketleri kullanabileceği USP'si. İPhone 7 ve iPhone 7 Plus ve iOS 10 ile kullanım için güncellenen uygulama, filtrelenmiş, RAW ve Live Photo çekimi sunar ancak en yeni sürümde iPhone 7 Plus'ın çift lens özelliğini desteklemekten kısa süre sonra durur. Uygulama ayrıca, kullanıcıların tercihlerine bağlı olarak çekim yapmadan önce birini seçmelerine veya daha sonra uygulamalarına olanak tanıyan çeşitli canlı filtreler sunar. 'Biraz rahatsız edici ve yabancı' olan Selenium ve sıcak bir sepya etkisi için Toast gibi sanatsal efektler içerirler.

Fiyat:3,99 £ |Karanlık

Procam 4

ProCam 4, kullanıcılarının 'wigglegrams' adı verilen tam çözünürlüklü 3D fotoğraflar çekmesini sağlamak için iPhone 7 Plus'ın çift lensli kamera sistemine girecek. Tek yapmaları gereken, iSight Duo kamerayı kullanarak bir fotoğraf çekmek ve ardından iki fotoğrafı doğrudan üst üste oturacak şekilde hizalamaktır. Bu, GIF veya video olarak kaydedildiğinde bir kıpırdama ile gelen bir 3B efekt yaratır. Diğer 'profesyonel' fotoğraf uygulamaları gibi Procam 4, kullanıcıların fotoğrafları JPEG veya RAW formatlarında kaydetmelerine olanak tanır ve bir dizi DSLR-esque ayarının yanı sıra efektlerle birlikte gelir.

Fiyat: 3,99 £ |Procam 4

Koku

Reuk, kullanıcılara tıpkı bir DSLR gibi telefonlarının pozlaması üzerinde kontrol sağlar, böylece çekimleri tam olarak istedikleri gibi yapabilirler. Böylece kullanıcılar, düzenlemek istediklerini seçebilir ve ISO, deklanşör hızı, odak, beyaz dengesi ve flaşı kontrol etmek için vizörde kaydırabilirler. Ve iPhone 7 ve iOS 10'un yeni yeteneklerini kullanarak artık kullanıcılarının RAW formatında çekim yapmalarına olanak tanıyor, böylece fotoğraflarını işlerken daha fazla esnekliğe sahip oluyorlar. En son güncelleme, kullanıcıların iPhone 7 Plus'ın geniş açılı veya telefoto lensi arasında seçim yapmasına olanak tanıyor ve mevcut olduğunda otomatik olarak görüntü sabitlemeyi kullanıyor.

Fiyat: 1,49 £ |Koku