Close
  • Ana
  • /
  • Oyuncaklar
  • /
  • 2020'nin en iyi yeni masa oyunları: yılın en iyi yeni masa oyunları sürümleri

2020'nin en iyi yeni masa oyunları: yılın en iyi yeni masa oyunları sürümleri

Yeni masa oyunlarına girmek için daha iyi bir zaman hiç olmamıştı. Hobi kitlesel olarak büyüyor ve gittikçe daha fazla insan onları WhatsApp yerine gerçek hayatta bir araya gelme ve eğlenme yolları olarak kullanıyor.

Sonuç olarak, her zamankinden daha fazla oyun piyasaya sürülüyor - her ay ilgi çekici temalara ve merak uyandıran oyunlara sahip ilginç, renkli, zengin oyunlar geliyor. Peki hangilerinin oynamaya değer olduğuna nasıl ayak uydurursunuz? Bunun için buradayız - en çok bilmeniz gereken yeni oyunları bu listede toplayacağız.

Koleksiyonunuza eklemeniz gereken yeni tahta oyunlarının tam incelemesi için okumaya devam edebilirsiniz, ancak işte farklı gruplar için en iyi seçeneklerden bazılarının kısa bir hile sayfası:

  • Aileler için en iyi yeni masa oyunu:Mavi: Yaz Pavyonu
  • Yeni başlayanlar için en iyi yeni masa oyunu:Dalgaboyu
  • En iyi yeni kooperatif masa oyunu:Dehşete kapılmış: Evrensel Canavarlar
  • İki oyuncu için en iyi yeni masa oyunu:Korkusuz: Normandiya

Bu listeyi yepyeni masa oyunu sürümleriyle düzenli olarak güncelleyeceğiz ve yaşlandıkça oyunları bırakacağız, ancak mahsulün kreması listemize girecek.en iyi masa oyunlarıgenel.


En iyi yeni masa oyunları 2020: liste

Yeni masa oyunları: Azul Yaz Pavyonu

(Resim kredisi: Asmodee)

1. Mavi: Yaz Pavyonu

En iyi masa oyunlarımızdan birinde yeni bir dönüş

Satın alma nedenleri
+ Oynarken sanat yapıyormuşsunuz gibi hissediyor + Çok ödüllü bir oyunun devamı + Tüm aile için BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 51,49 $ Amazon'da Görüntüle

2017'nin büyük hiti Azul'un devamı niteliğinde olan ve listemizde üst sıralarda yer alanen iyi masa oyunları, bu sürüm, yaprak şeklindeki kalın karoları çizmenizi ve eşleşen renkte tekerlekler yapmak için bunları tahtanıza yerleştirmenizi görür.


İşin püf noktası, sadece istediğinizi alamayacağınızdır. Aksine, orijinal gibi, fayanslar havuzlar halinde gruplandırılır ve bir havuzdan yalnızca bir renk alabilirsiniz. Bu, diğer oyuncuların ihtiyaç duyduğu renkleri bırakmadan istediğinizi alarak her dönüşü lezzetli bir öncelik dengesi haline getirir.

Bu sürüm orijinalinden daha naziktir, oyuncuları artık karolarla cezalandırmaz, bu nedenle daha aile dostudur. Aynı zamanda, strateji hayranlarını memnun etmek için bazı ekstra zil ve ıslıklara da sahiptir: Her dönüşte bir 'şakacı' rengi vardır ve oyun matınızın etrafını kiremitlerle çevreleyen özellikleri kullanarak bonusları yakalayabilirsiniz. Sonuç, çok geniş çekiciliğe sahip harika bir aile oyunudur, çünkü herkes güzel pattenler yapmayı ve bunun için puanlarla ödüllendirilmeyi sever.


En iyi yeni masa oyunları


(Resim kredisi: Amazon)

2. Dalgaboyu

Yeni başlayanlar için mükemmel olan yeni bir tahta oyunları

Satın alma nedenleri
+ Eğlenceli bir çevirmeli oyuncakla yeni bir parti oyunu + Rekabetçi, işbirlikçi veya iki ile oynayabilir + Basit, hızlı ve her yaştan BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Dalgaboyu'nun atan kalbi, yalnızca Kadran olarak bilinen plastik alettir. Bir oyuncu, 'psişik' ve rdquo; Kadran'ın solundaki veya sağındaki bir puanlama bölgesinin konumunu ortaya çıkarmak için bunu gizlice döndürür. Sonra iki karşıtın ipucunu alırlar, örneğin 'kaba' deyin. ve & ldquo; pürüzsüz & rdquo;. Daha sonra, ekibine The Dial'ın puanlama bölgesinin nerede olduğunu belirtmek için bir ipucu vermeleri gerekiyor. Öyleyse, 'sert' e doğru bittiyse; yan tarafta 'zımpara kağıdı' diyebilirler.

Fakat bekle. Sharkskin aşındırıcı olduğu biliniyor: ama zımpara kağıdından daha mı çok mu yoksa daha az mı ve ne kadar? Kadran daha ortadaysa ve & ldquo; halı & rdquo;? Gibi bir ipucu alırsanız ne olur? Çünkü herkesin halı yanığı vardı, ama eğer ona nazik davranırsanız, ne tür bir örgü düşünüyorlardı ve ah canım. Tüm bu nüansları ortadan kaldırmak için çaresiz bir tartışma başlatın ve puanlama bölgesinin nerede olabileceğini tahmin ederken tüm satırların arasını okuyun.


Ve bir takım sallanırken, diğeri rakiplerinin ne kadar kötü yaptığını düşündüklerine karşı bahis olarak bir işaretçi yerleştirir. Tüm en iyi parti oyunları gibi, Wavelength, sonsuz bir endişe ve şüphe uçurumuna uzanan kolay bir konsepttir.

En iyi yeni masa oyunları: Ravensburger Horrified

(Resim kredisi: Ravensburger)

3. Korkmuş: Evrensel Canavarlar

En iyi yeni kooperatif tahta oyunu ve tek başınıza oynayabilirsiniz

Satın alma nedenleri
+ En sevdiğiniz B filmi kötüleri + Zorluğu seçebilirsiniz + İşbirliğine dayalı ve tek başına oyun seçenekleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 29,86 $ Amazon'da görüntüleyin

Gündüz canavar minyatürlerine kapağı açarken yanak dilindeki 'içerik uyarısından' Horrified, tüm aile için hokey bir korku festivali. Drakula'dan Frankenstein ve Gelini'ne kadar altı kötü adam arasından seçim yapın. Daha sonra kasabada dolaşan kahramanlar olarak oynuyorsunuz, onları yenmek için ihtiyacınız olan eşyaları toplamak için birlikte çalışıyorsunuz ve yol boyunca gezgin köylüleri korumaya çalışıyorsunuz.

Zorluğu değiştirmek için iki ila dört canavara karşı oynayabilirsiniz. Ve Mumya gibi bazıları diğerlerinden daha karmaşıktır, bu yüzden öğrenilecek kuralların sayısını da değiştirebilirsiniz. Tek başına bile oynanabilir.

Sonuç olarak, bu, dünyasını canlandırmak için basit çerçevesiyle tonlarca şey yapan müthiş bir aile oyunudur. Dehşet panoda sendeliyor, köylüler aldırış etmeden tehlikeli yerlere koşuyor ve günü kurtarmak size bağlı. Ve her iyi filmde olduğu gibi, siz de tırnak ısıran bir bitiş garantiniz var.

Yeni masa oyunları: Little Town

(Resim kredisi: Coiledspring Games)

4. Küçük Kasaba

En iyi yeni aile masa oyunları

Satın alma nedenleri
+ Öğrenmesi ve oynaması gerçekten kolay + Her oynadığınızda değişiklikler + Küçük ve ucuz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 29.99 Amazon'da görüntüleyin

Little Town (önerdiğimiz yakın zamanda piyasaya sürülen başka bir masa oyunu ile karıştırılmamalıdır, Tiny Towns), bileşenlerinden mümkün olan en fazla miktarda hızlı ateş stratejisi suyunu sıkmak için tasarlanmış çok akıllı bir küçük kutu.

Ortada herkesin paylaştığı bir pano var ve üzerinde hepiniz yeni yararlı binalar inşa ederek başlığın küçük kasabasını toplu olarak büyüteceksiniz ve bu binaları & lsquo; işçi & rsquo; yerleştirerek etkinleştirebilirsiniz. yanlarındaki parçalar - bu, oyunu kişisel olarak kazanmak için ihtiyacınız olan kaynakları, parayı ve puanları toplamanızı sağlar. Bir işçinin yerleştirilmesi etkinleşirheryanında bina veya kaynak oluşturun, böylece oyunun sonuna doğru, tahta dolduğunda, büyük puan toplamı elde etmek için kaynakları kazanma ve değiştirmenin katil kombinasyonlarını çıkarabilirsiniz.

Büküm, elbette, paylaşılan panodan geliyor, bu nedenle diğer herkes aynı en iyi alanlara gitmek isteyecek, yani bu, herkesten önce en iyi noktaya giden yolunuzu dirsekleme oyununa dönüşecek.

Yine de başlangıçta, tahta boş, bu yüzden dört turdan fazla bir süre sonunda bu çılgınlığa kadar bir şeyler inşa ediyor, arada bir kaynak ve para topluyorsunuz ve tahtaya fazladan binalar ekliyorsunuz. Bir bina eklemek tüm sıranızı alır, böylece siz bunu yapmadan önce herkes onu etkinleştirmek için bir şans elde eder… ama bunu yapmak için size ödeme yapmaları gerekir! Her oyunda farklı güçlere sahip 13 benzersiz bina vardır (ve oyun 25 ile gelir, böylece her şeyi çılgınca değiştirebilirsiniz), yani ne inşa ettiğinize ve ne zaman inşa ettiğinize bağlı olarak diğer herkesin stratejisinin neye benzediğini yönlendirebilirsiniz.

Her oynadığınızda farklı bir şekilde ortaya çıkıyor çünkü bunların tamamı oyuncuların kendileri tarafından yaratılıyor - sürekli olarak birbirinizle etkileşime giriyorsunuz, ancak asla saldırmıyorsunuz veya gerçekten birbirinizi mahvetmiyorsunuz. Oynaması da çok basit çünkü sıranız geldiğinde tek yapmanız gereken bir işçiyi seçmek, istediğiniz şeylerin bulunduğu bir yer seçmek ve onları yere sermek. Bu, onu mükemmel bir aile oyunu yapar, özellikle de bütün bunlar bir saatten daha kısa bir süreye ve sonra gerçekten küçük bir kutuya sığdığı için. Bunun büyük bir hit olması gerektiğini düşünüyoruz.

Yeni masa oyunları Wingspan

(Resim kredisi: Stonemaier Games)

4. Kanat açıklığı

Herkese dost kuş temalı bir strateji oyunu

Satın alma nedenleri
+ Karşı konulamaz doğa teması + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 55,19 $ 'a girmek için gerçek bir strateji Amazon'da 59,99 $ görüntüleyin Macy's 94,40 $' da görüntüleyin Amazon'da görüntüleyin

Bir aile oyun gecesi için bir kuş rezervini yönetmekten daha güzel tema nedir? Ve bileşenler - pürüzsüz plastik yumurtalar, görkemli sanat eseri ve kuş kutusu zar atma kulesi - herkesin de keyifle soğumasını sağlayacak. Ancak tüm güzelliğin sizi bunun tüy ağırlıkları için olduğunu düşünmeye ikna etmesine izin vermeyin. Tüylerin altına sokulacak uygun bir oyun var.

Wingspan, daha fazla kaynak elde etmek için kaynaklara sahip olmanız gereken dairesel oyunlardan biridir, ancak etrafta dolaşmak için asla, asla yeterli değildir. Kuş kartlarını oynamak için yumurtalara ve yiyeceğe ihtiyacınız var ve ne kadar çok kuşa sahipseniz, yumurta ve yiyecek almak da o kadar kolay oluyor. Ve böyle devam eder, başınız gökyüzünü çevreleyen martılardan oluşan bir spiral gibi dönene kadar.

Habitat ve yuva türü gibi faktörlerin akıllıca bir kombinasyonu, her şeyi hem oyunda hem de puanlamada karıştırır. Ve kulağa oldukça soyut gelebilecek bir oyun için ayrıntılarda çok fazla ornitoloji var. Akın türler ekstra puan için birleşebilir ve yumurta yiyenler diğer oyuncuların koleksiyonlarını hedeflemenize izin verir. Ancak tüm bu zevk o kadar tatlı, erişilebilir bir pakette geliyor ki, hem aile hem de hobi oyun geceleri için harika bir rakip.

En iyi yeni masa oyunları: King of Tokyo Dark

(Resim kredisi: Iello)

5. King of Tokyo: Dark Edition

Modern bir klasik aile oyununun akıllıca yenilenmesi

Satın alma nedenleri
+ Küçücük bir kutuda canavar boyutunda eğlence + Yahtzee tarzı tamirci onu anında tanıdık hale getiriyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 29.99 Amazon'da görüntüleyin

Lütfen 2011 oyununun yeni bir sürümünü 2020 listesine eklediğimiz için bizi affedin, ancak kendimize yardım edemedik. King of Tokyo fantastik bir zar oyunudur ve kültürel fenomen Magic: The Gathering'in tasarımcısı Richard Garfield'den. Ayrıca, bu baskı orijinaldeki küçük bir eksikliği gidermek için tamamen yeni şık çizgi roman sanatı ve eğlenceli yeni bir mekanikle övünüyor.

Oyuncular her biri bir canavar alır ve şehrin kontrolü için onu dışarı çıkarır. Bunu, her turda üç kereye kadar bir avuç özel zar atarak, Yahtzee gibi tutmak istedikleri sembolleri seçerek yaparlar - farklı semboller farklı şeyler yapmanıza olanak sağlar. 'Tokyo'da' olarak veya diğer tüm canavarları pençe sembolleriyle öldürerek biriktirdiğiniz ilk yirmi puana kadar kazanıyorsunuz. Yakalayış? 'Tokyo'dayken', otomatik olarak diğer tüm canavar saldırılarının hedefi olursunuz.

Ayrıca, Poison Spit veya Anti-Matter Beam gibi canavarlarınızı yükseltmek için ikonik film aksiyon kartları satın almak için semboller harcayabilirsiniz. King of Tokyo, zar atma ve kartların, taktiklerin ve saçma sapan konuşmaların gürültülü karışımı ile minyatür bir harikadır.

Yeni Masa Oyunları Sushi Roll

(Resim kredisi: Amazon)

6. Sushi Roll

Dezavantajları olmadan kumar oynamak gibi hissettiren harika bir aile oyunu

Satın alma nedenleri
+ Çok şirin! + Oynarken çok fazla etkileşim + Her yaş için mükemmel
Kaçınılması gereken nedenler
- Biraz şansa bağlı olabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 19,82 $ Amazon'da görüntüleyin 26,99 $ Zavvi'de görüntüleyin

Bu oyunda, üzerlerinde sevimli suşi illüstrasyonları bulunan eşleşen zar setleri oluşturmaya çalışacaksınız… ama diğer herkes de öyle ve istediğiniz suşi taşıma bandının etrafına gelmeden önce çalabilirler.

Pratikte bunun anlamı, her turda, herkesin yüzlerinde farklı suşi türleri olan bir taşıyıcı karta yuvarladıkları kendi zarları vardır. Zarlardan uzak durmak için sadece birini seçersiniz, sonra geri kalanını solunuzdaki bir sonraki oyuncuya geçirirsiniz ve sağınızdaki oyuncudan yeni zar alırsınız. Sonra tekrar atarsın ve zarlar bitene kadar devam et.

Taktikler şanslı olma ihtimalinden kaynaklanıyor. Daha küçük değerli suşi yaygındır, yüksek değerli suşi nadirdir, bu nedenle en iyi şeyleri toplamaya değip değmeyeceği konusunda kumar oynuyorsunuz. Özel belirteçler, ihtiyacınız olan şeye sahiplerse diğer insanlara zar atabileceğiniz veya ihtiyacınız olanı alıp almadığınızı görmek için kendi zarlarınızı yeniden atabileceğiniz anlamına gelir. Çok basit, dokunsal bir eğlence ve yaklaşık yarım saat içinde oynuyor.

Yeni masa oyunları Undaunted: Normandiya

(Resim kredisi: Osprey Publishing)

7. Korkusuz: Normandiya

En iyi yeni iki oyunculu oyun

Satın alma nedenleri
+ Dahiyane dövüş sistemi + Kartları gerçekten canlandırır + Sizi nazikçe kurallara uydurur BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 32,60 $ Amazon'da görüntüle

Burada manga seviyesinde piyade savaşının ne işe yaradığını merak ediyorsanız, bizimle kalın. Undaunted, sadece birkaç sayfalık temel kurallarda ve oynamanız için bir saat vaktinizde çitli itfaiyelerin dehşetini ve kahramanlığını canlandıran büyülü bir oyundur. Evet, bundan biraz daha fazlası var, ancak on iki senaryoda nazikçe tanıtıldı. Sonunda, deneyimli bir general gibi keşif ve keskin nişancılar, havan topları ve makineli tüfekleri koordine edeceksiniz.

Bu büyünün motoru, oyun sırasında ekleyebileceğiniz bir kart destesi aracılığıyla takımlarınızı kontrol etmenizdir. Bunu yaptığınızda, yeniden yaptırım emri vermek veya morali desteklemek gibi. Ardından, birimler ateş altına girdiğinde kartlar çıkarılır. Bu, kayıpları ve baskılamayı simüle ederek sipariş vermelerini zorlaştırır.

Böylece kart oyunu, gerçek hayattaki savaş komutanlarının karşılaştığı her türlü sorun için olası olmayan ama etkili bir stand-in haline gelir. Aynı zamanda, oyuncular destelerini karo tabanlı bir tahtada taktik eylemle çalıştırmayı dengelemek zorundadır. Strateji ve taktikler, heyecan ve simülasyon oldukça parlak bir bütün halinde bir araya getirildi.

Azul Summer Pavilion Next Move Games Azul: Summer Pavilion Amazon $ 51,49 GörüntüleTüm fiyatları görün