Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Toshiba Satellite Radius 15 (2015): Şimdiye kadarki en iyi dönüştürülebilir mi?

Toshiba Satellite Radius 15 (2015): Şimdiye kadarki en iyi dönüştürülebilir mi?

Toshiba Satellite Radius, Amazon ile anlaşıyor

Toshiba'nın yeni Satellite Radius 15, geçen yıl aynı adı taşıyan dizüstü bilgisayar için bir güncellemedir ve alüminyum kasa, Windows 10'a özgü klavye kısayolları ve piksellerle dolu 15,6 inç 4K ekran ekliyor.


Daha az etkileyici bir Full HD ekrana sahip olan selefinden her yönden bir adım ötede (Full HD versiyonu bir kez daha sunulmasına rağmen). Ancak, onu kullanma şekliniz değişmedi; ekran içeriğiyle nasıl etkileşimde bulunmak istediğinize bağlı olarak yine de beş farklı konuma çevrilebilir.

Yeni Satellite Radius 15, bir veya iki kıl daha kalın ve geçen yılki modelden biraz daha ağırdır; bu, üstün yapı kalitesi ve plastikten alüminyuma geçişi nedeniyle belki de şaşırtıcı değildir.Ölçekleri, geçen yılın 4,8 pound ağırlığına kıyasla 4,96 pound olarak değerlendiriyor. Geçen yılki 0,75 inç ile karşılaştırıldığında 0,79 inç kalınlığıyla biraz daha kalın. Yine de daha iyi görünüyor, daha kare köşeler ve daha keskin açılarla spor, HP'nin Spectre x360'ına çok daha yakın bir benzerlik gösteriyor.
Satellite Radius 15, Temmuz ayında piyasaya çıktığında Windows 8.1 ile birlikte gönderilecek, ancak Microsoft'un sesle etkinleştirilen kişisel asistanı Cortana'yı da içeren bir dizi işletim sistemine özgü klavye kısayolu sayesinde Windows 10'a hazır. Bir süredir Birleşik Krallık'ta olduğu gibi, henüz ABD dışında bulunmadığı için üretim öncesi test ünitemizde gerçekleştirilemedi.

Dizüstü bilgisayarı farklı konumlara çevirebilmek, bir filmi veya çevrimiçi TV'yi buharlaştırmak için yararlı olabilirken, tablet modunda tutulduğunda hala oldukça zahmetlidir. Tek başına ağırlığından dolayı her zaman tablet olarak kullanmak istemeyeceksiniz, ama en azından seçenek orada.

Satellite Radius 15'in 4K ekranı, metni net ve okunaklı hale getirirken ekranın her yerinde düzgün çizgiler oluşturarak beklenti kadar keskin. O da parlak ve yapraklı masaüstü duvar kağıdının 'patlayan' cesur renklerle canlı görünmesini sağlamak için mükemmel bir iş çıkardı.4K panel olarak, görüşünüzün ne kadar iyi olduğuna bağlı olarak, metin ve masaüstü içeriklerini küçültmek veya büyütmek için birden fazla ölçekleme ayarı seçeneğine sahipsiniz. Uygulamalı birimimiz% 250 olarak ayarlandı, bu da masaüstündeki alanı çok fazla azaltmadan her şeyin kristal netliğinde görünmesini sağladı. Radius, giriş maliyetini düşüren 1080p ekranla da mevcuttur.

Toshiba, Radius'u bir çift dahili Harman Kardon stereo hoparlörle donattı. Toshiba'nın iddia ettiği gibi, DTS Sound ve Slipstreamport arasında bozulma olmadan maksimum ses seviyesinde zengin, hassas bir ton üretmeye yardımcı olmak için kurulan bir ortaklıktan kaynaklanıyor.İçeride, Intel Broadwell işlemciler veya AMD APU'lar arasında seçim yapabilirsiniz ve depolama seçenekleri arasında 750 GB sabit sürücü veya 512 GB SSD ve 12 GB'a kadar ana bellek bulunur.

Full HD sürümü için 599 £ 'dan başlayan (4K sürümü için fiyatlandırma henüz açıklanmadı, ancak oldukça fazla olmasını bekliyoruz), Toshiba Satellite Radius 15, sağlam bir teklif olarak şekilleniyor ve Çekici, iyi yapılandırılmış ve son derece yapılandırılabilir bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, bu da esnek olacak.