Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Toshiba UL2063 (43UL2063) incelemesi: pazarlık avcıları için cazip bir ucuz 4K TV

Toshiba UL2063 (43UL2063) incelemesi: pazarlık avcıları için cazip bir ucuz 4K TV

Toshiba UL2063, patatesleri yakalamak için özel olarak tasarlanmış, agresif fiyatlı bir 4K TV'dir. Dolby Vision ile 4K HDR ve sağlıklı bir tescilli görüntü işleme dozu sunan, boyutlarının birçoğunun aşağıdakilerden birini arayanları cezbedeceği kesin. best-tv-2020-worlds-best-4k-under-500, bu inceleme için test ettiğimiz 43 inçlik versiyon,en iyi 43 inç televizyonlarpound pound.

Toshiba UL2063 ailesinin Türk TV mega üreticisi Vestel tarafından lisans altında üretildiğini belirtelim. Sonuç olarak, Kuzey Amerika veya Avustralya'da satılan Toshiba ekranlarıyla ortak bir şekilde çömeldi. UL2063, yalnızca Birleşik Krallık ve Avrupa'da sunulan bir tekliftir.

Toshiba'nın TRU görüntü işleme özelliklerinin üçlü tehdidine ek olarak, Google Asistan ve Amazon Alexa ile çalışır ve bir Freeview Play tunerine sahiptir, bu nedenle tüm ana kanal oynatıcılarına (BBC iPlayer. ITV Hub, All4) erişiminiz garanti edilir. , Benim5).

Peki UL2063, paranızı kazanmak için gerekenlere sahip mi? Okumaya devam etmek…


Toshiba UL2063 incelemesi: Fiyat ve özellikler

Fiyat açıkça bir manşet cazibe merkezidir. 43 inç 43UL2063, 329 £ karşılığında satılıyor - bu, test ettiğimiz sürüm. 49-, 50-, 55-, 58- ve 65-inç ekran boyutlarında (50UL2063, 55UL2063, 58UL2063 ve 65UL2063) de mevcuttur ve sırasıyla 429 £, 469 £, 489 £ ve 579 £ fiyatla satılmaktadır.

Tüm bu fiyat değişkenlerinden Toshiba'nın bu modeli büyük hacimli bir kutu değiştirici olarak gördüğünü çıkarabiliriz.


Bu TV için öncekilere göre bir yükseltme, tam bir TRU teknolojileri, özellikle TRU Çözünürlük, TRU Flow ve TRU Mikro Karartma teknolojilerinin yanı sıra TRU Flow MEMC görüntü enterpolasyonunun dahil edilmesidir.

Bağlantılar, üç HDMI girişi (biri ARC'li) artı bir VGA PC girişi ve bir ses çubuğuna veya ses sistemine bağlantı için bir dijital optik ses çıkışından oluşur. Ayrıca iki adet USB 2.0 bağlantı noktası vardır. Ethernet, Wi-Fi ve Bluetooth kablosuz bağlantının yanı sıra fiziksel bir seçenek sunar.


UL2063, Prime Video, Netflix ve Freeview Play için özel düğmelere sahip tam boyutlu bir IR uzaktan kumanda ile birlikte gelir. Zapper'a güvenmek zorunda değilsin. Kanalları değiştirmek, ses seviyesini ayarlamak veya dijital asistanınızdan bir haber güncellemesi veya hava durumu raporu istemek için her zaman sesli komutları kullanabilirsiniz. Ses kontrolünü kullanmak için ağınızda bir Alexa veya Google cihazına ihtiyacınız olacak - bunlar yerleşik değil.

Bir Freeview Play tuner, beraberinde tam bir yakalama TV tamamlayıcısı ve ayrıca tüm büyük akış servislerini getirerek, modeli bir bütçeyle aşırı izleme bağımlıları için bariz bir seçim haline getiriyor.

Toshiba 43UL2063

(Resim kredisi: Toshiba)

Toshiba UL2063 incelemesi: Görüntü kalitesi

Resim ön ayarları Dinamik, Oyun, Spor, Sinema, Doğal, Dolby Vision Bright, Dolby Vision Dark ve Kullanıcı tarafından ayarlanabilir olarak gelir. Tavsiyemiz, ister dizi ister film izliyor olun, tutarlı kontrast ve netlik için Sinema ön ayarını seçmeniz olacaktır.


HDR desteği, yayın HLG'sini (Sky Q tarafından tercih edildiği gibi), HDR10 ve Dolby Vision'ı kapsar, ikincisi genel olarak en iyi performansı sunar. Dolby Vision HDR'nin sağlanması, bunun gibi daha düşük parlaklıktaki HDR ekranlarda aslında daha önemlidir ve bu durumda açıktır. Kontrastı en üst düzeye çıkarmak için set, önceki modelde bir özellik yükseltmesi olan TRU Mikro Karartma özelliğine sahiptir.

HDR tepe parlaklığını fiyat etiketine uygun olarak 330 nit olarak ölçtük. Set, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, geniş bantlı bir renk modeli değildir, ancak set, animasyon ve parlak stüdyo yemekleri ile en iyi şekilde görünen harika bir canlılık sunar. Bu, HDR'nin bu panelden yapabileceği her şeyi görmemekle birlikte, HDR materyali izlerken bu panelin yapabileceği her şeyi gördüğünüz anlamına gelir, bu nedenle mümkün olan her yerde HDR'de izlemeye değer.

Hareket enterpolasyonu, TRU Flow düzgün hareket işleme biçiminde gelir. Bu MEMC sistemi, kekemeliği en aza indirgemek ve ince ayrıntıları korumak için yola çıkar. Genellikle spor seyrederken kullanılır, ancak filmler için kapatılır.

Ekran, oyuncular için iyi bir seçimdir. Oyun modunda, giriş gecikmesini 17,5 ms'de (1080/60) ölçtük, bu da rekabetçi shoot-em-up'lar için yeterince iyi.

Toshiba 43UL2063

(Resim kredisi: Toshiba)

Toshiba UL2063 incelemesi: Ses kalitesi

Burada kullanılan hoparlör sürücüleri, tahmin edebileceğinizden çok daha iyi bir şekilde toplanabilir. Burada 2x10W amplifikasyondan yararlanırlar, bu nedenle aşağıdakilerden birine yatırım yapma ihtiyacı hissetmeniz pek olası değildir.en iyi ses çubuklarıDaha küçük bir oda için daha küçük boyutlardan birini alıyorsanız, hareket halindeyken. Ana TV olarak daha büyük boyutları alıyorsanız, yine de bir ses yükseltmesi isteyebilirsiniz.

Dolby Audio işleme, tüm ağır yükleri kaldırır, ancak yerleşik Dolby Atmos yoktur. Bunun yerine, dinamikleri azaltmak için bir sıkıştırma sistemi olan Volume Levelling'i ve yoğun arka planlara karşı daha fazla ses netliği için diyalog geliştirmesini alıyoruz.

Sistem, işaretlendiğinde ekranı 22:00 ile 07:00 arasında otomatik olarak sıkıştırılmış Gece moduna geçiren bir AI Ses modu ile birlikte gelir. Söylemeye gerek yok, kulağa hoş gelmesini istiyorsanız, bunun devreye girmemesi gerekir.

Toshiba 43UL2063

(Resim kredisi: Toshiba)

Toshiba UL2063 incelemesi: Tasarım ve kullanılabilirlik

UL2063, bir çerez kesici düz ekran tasarımı benimser ve biraz ucuz taraftaysa, tipik bir izleme mesafesinden fena görünüyor. Ayaklar dahil her şey parlak siyahtır. 81 mm derinliğiyle tam olarak süper ince değil, ancak çerçeve yeterince ince.

Set, açıkken size göz kamaştıran aşırı parlak ekran LED'i nedeniyle stil puanlarını kaybeder. Yukarıdaki resimden tamamen dikkati dağıtıyor. Sağda ve solda olmak üzere iki adet kaide ayağı bulunmaktadır. Onkyo tasarımlı stereo ses sistemi aşağı doğru ateşlenir.

Toshiba, kullanılabilirlik açısından soyulmuş bir Tizen (Samsung tarafından TV'lerde kullanılan akıllı TV platformu) gibi kendi akıllı platformunu sunar.Samsung Q60TveyaSamsung TU7100, buna yakın bir rakip). Bu Linux tabanlı işletim sistemi, Netflix, Amazon Prime Video, YouTube, Rakuten TV, Britbox ve Chili dahil olmak üzere en ünlü akış uygulamalarını sunar. Yine de Disney+ veya Apple TV+ yok, bu da muhtemelen yine de bir Amazon Fire TV veya Roku çubuğuna yatırım yapmanız gerekeceği anlamına geliyor.

Freeview Play yakalama uygulamaları arasında BBC iPlayer, ITV Hub, All 4, UKTV Play, CBS Catchup Channels UK ve Horror Bites bulunur. Ayrıca, 7 günlük geri alma program rehberini kullanmak için tek bir tane de vardır, böylece kaçırmış olabileceğiniz gösterilere göz atabilirsiniz.

Toshiba UL2063 incelemesi: Karar

İlgi çekici özellikler dizisi ve şaşırtıcı derecede iyi tanımlanmış görüntü işleme paketi ile Toshiba'nın uygun fiyatlı UL2063'ü pazarlık arayanlar için cazip bir tekliftir.

Açıkça görülüyor ki, kısıtlı bir bütçeyle alışveriş yapıyorsanız, tavizler kaçınılmazdır. Bu, HDR kaynaklarıyla göz kamaştıran bir TV değil - Dolby Vision'ın sağlanması memnuniyetle karşılanıyor ve kullanışlı olsa da - sahip olduğu şey, yüksek düzeyde genel kullanılabilirlik.

Yakalama televizyonu mu? Premium akış hizmetleri? Biraz akıllı Asistan şakası mı? Bitti, Bitti ve ısrar ederseniz. Ve elbette, etkileyici bir şekilde uygun fiyatlı.