Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • TP-Link Archer AX90 (AX6600) incelemesi: güçlü bir kit parçası

TP-Link Archer AX90 (AX6600) incelemesi: güçlü bir kit parçası

TP-Link Archer AX90 fırsatları

Ev Wi-Fi ağınızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, bu TP-Link Archer AX90 (AX6600) incelemesi kesinlikle doğru yer. Buen iyi kablosuz yönlendiricilersatın alabilirsin. Bazıları dahil olmak üzere herhangi bir TP-Link OneMesh cihazıyla birlikte kullanabileceksiniz.en iyi Wi-Fi genişleticiler.


Çoğumuzun evin etrafında bilgisayar ve akıllı telefonlardan akıllı ışıklara ve hoparlörlere kadar internete bağlı düzinelerce cihaz var, ev Wi-Fi ağınızı paylaşan bir sürü teknoloji var. Bu kolayca ağ gecikmesine neden olabilir, özellikle çok sayıda insanın olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, kablosuz ağları aslında kendi bağlantılarınızı kesebilir.

AX6600 olarak da bilinen TP-Link Archer AX90, evinizdeki kapsama alanını artırmaya yardımcı olacak akıllı bir Wi-Fi yönlendiricidir. Ayrıca ağınızın kapasitesini ve verimliliğini artırmak için Wi-Fi 6 teknolojisini kullanır. Özellikle aşağıdakilerden birini kullanıyorsanız, cihazlarınızdan en iyi şekilde yararlanabileceksiniz.en iyi akıllı telefonlar, veya bunlardan birien iyi dizüstü bilgisayarlarson birkaç yıldan beri. İşte bir ay boyunca test ettiğimde düşündüğüm şey.

TP-Link Archer AX90 (AX6600) incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

TP-Link Archer AX90 (AX6600) yönlendiriciyi Amazon'dan 329,99 £ 249,99 £, 423 AU $ karşılığında alabilirsiniz. Kesinlikle daha premium bir seçenek, ancak bazen bazı iyi fırsatlar var, bu yüzden bunlara dikkat etmeye değer. Bu sayfadaki widget'lar, size web'deki perakendecilerin en son fiyatlarını verecektir.

TP-Link Archer AX90 (AX6600) incelemesi: donanım performansı

TP-Link Archer AX90 (AX6600) incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

1.5 GHz dört çekirdekli işlemci kullanan TP-Link Archer AX90 (AX6600), güçlü bir kit parçasıdır. Gecikme olası değildir ve çok sayıda müşteriyle başa çıkabilmelidir.

Birçok modern yönlendirici çift bantlıdır, TP-Link Archer AX90 (AX6600) işleri bir üst seviyeye taşır. 5GH-1 için 4.804 Mbps ve 5G-2 için 1.201Mbps hıza sahip iki 5GHz kanalını destekleyen üç bantlı bir yönlendiricidir. Bu, Pingtwitter'ün favori kablosuz yönlendiricisi kadar hızlı değil ama yine de oldukça iyi gidiyor.


Son 2,4 GHz kanalındaki maksimum hızlar aslında diğer bazı yönlendiricilerden 574 Mbps'ye kadar daha düşüktür. 2.4GHz kanal gerektiren çok fazla teknolojiniz varsa, bu aklınızda bulundurmak isteyeceğiniz bir şeydir. Ayrıca 5GHz kanalları daha hızlı olmasına rağmen 2.4GHz kanalına kadar uzanamadıklarını da hatırlamakta fayda var.

Smart Connect açıkken, cihazlarınız, ağa ne için ihtiyaç duyduklarına bağlı olarak otomatik olarak bir kanala atanır. Ağ ayarlarınızda göreceğiniz şey yalnızca bir Wi-Fi ağıdır, gerisini yönlendirici sizin için yapar. Böylece mümkün olan en iyi hızlardan yararlanacak konsollar, akıllı telefonlar ve bilgisayarlar gibi ürünler örneğin daha hızlı 5GHz kanalına bağlanırken, Wi-Fi ışıkları gibi teknolojiler 2,4GHz kanalına yerleştirilecek. Cihazları manuel olarak atamak istiyorsanız, yapabilirsiniz.


Yönlendiriciden en iyi şekilde yararlanmak için, çoğu yeni telefon ve bilgisayarın olduğu WiFi 6 ile uyumlu cihazların yanı sıra yüksek hızlı fiber optik internete sahip olmanız gerekir.

En çok dört yatak odalı evlerde kullanılan TP-Link Archer AX90 (AX6600), daha fazla yönü kapsamak ve daha fazla bant genişliği açmak için sekiz anten dizisini kullanarak oldukça geniş bir menzile sahiptir. Yönlendirici tarafından, en hızlı kanalda WiFi 6 uyumlu akıllı telefonumdan en yüksek hızlara sahip oldum, yaklaşık 69Mbps'ye ulaştı. Kalın bir duvarın arkasında bile, bağlantımın 67Mbps'de çok fazla düşmediğini gördüm. Daha ötede, iki duvar arasından, daha önemli bir düşüş oldu ama dramatik bir şekilde değil, hala 58Mpbs idi. Bu nedenle, yönlendirici sayesinde bağlantı evimde oldukça istikrarlıydı ve daha genel olarak, kullanımı da çok daha hızlı geldi.

TP-Link Archer AX90 (AX6600) incelemesi: tasarım ve kurulum

TP-Link Archer AX90 (AX6600) incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Boyut olarak nispeten büyük olan TP-Link Archer AX90 (AX6600), 311× 207× 174 mm ölçülerindedir. Sekiz anteni ve keskin kenarlarıyla oldukça canavar görünümlü bir cihaz. Ancak mat siyah kaplama nispeten sade ve basittir. Duvara monte edebilirsiniz, yine de masanın köşesine sıkıştırdım.


Arkada 2,5 Gb/sn WAN/LAN ethernet bağlantı noktası, 1 Gb/sn WAN/LAN Bağlantı Noktası ve üç adet 1 Gb/sn LAN Bağlantı Noktası var. Ayrıca iki USB bağlantı noktası vardır, onlardan performans açısından fazla bir şey bekleyemezsiniz, ancak ağda paylaşmak için yazıcıları veya harici sabit sürücüleri bağlayabileceğiniz için bunların orada olması harika. Yönlendiriciyi bir Akıllı TV'ye veya bilgisayara bağlamak için Gigabit Ethernet bağlantı noktalarından birini kullanırsanız, sunduklarından gerçekten en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

TP-Link Archer AX90'ın (AX6600) kurulumu, iOS ve Android için Tether uygulaması aracılığıyla yapılır veya bu olmazsa, internet tarayıcınızdan kurabilirsiniz. Bir hesap oluşturmanız ve yönlendirici ile modeminiz arasında kablolu bir bağlantı kurmanız yeterlidir. Bluetooth'u kullanarak, uygulamadaki talimatları izlemeniz yeterlidir. Çok basitti ve toplamda yaklaşık 10 dakika sürdü.

TP-Link Archer AX90 (AX6600) incelemesi: özellikler ve yazılım

TP-Link Archer AX90 (AX6600) incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Tether uygulaması gösterişli ve kullanımı kolaydır. Ağınıza yeni bir cihaz bağlandığında, telefonunuza atandığı bağlantı türünü ayrıntılı olarak açıklayan bildirimler alırsınız. SSID'yi, şifreleri ve Smart Connect'i uygulamadan yönetebileceksiniz, ancak daha karmaşık ayarların çoğuna yalnızca bir web tarayıcısından erişilebilir. Yönlendiriciyi yönetmenin başka bir yolu Alexa için TP-Link Yönlendirici Becerisidir, LED'lerini kontrol edebilir, cihazlara öncelik verebilir, konuk ağını yönetebilir ve sesli komutları kullanarak bir hız testi çalıştırabilirsiniz.

TP-Link'in OneMesh'i, hangi cihazın en iyi bağlantıyı sağlayacağını seçerek mobil cihazları OneMesh uyumlu yönlendiricinize veya genişleticilerinize akıllıca bağlar, ancak her şeyi tek bir ağ adı altında tutar, böylece bunlar arasında manuel olarak geçiş yapmanız gerekmez. Sonuç olarak, evinizdeki sinyal gücünü artırır ve ölü noktaları sorunsuz bir şekilde ortadan kaldırır. TP-Link Archer AX90'ı (AX6600) yanında test ettim.TP-Link RE505X Wi-Fi Menzil Genişletici.

HomeShield de dahildir, internete bağlı cihazlarınızı siber tehditlerden korur. Ayrıca ebeveyn kontrolleri bölümü aracılığıyla çevrimiçi zamanı yönetmenize ve uygunsuz içeriği engellemenize, bant genişliği ihtiyaçlarını cihaza göre önceliklendirmenize ve son 24 saatlik internet kullanımına ilişkin öngörüleri görmenize olanak tanır. Pro sürümü için aylık 5,99 ABD Doları / 5,99 Sterlin tutarında bir abonelik ücreti ödemeyi seçebilirsiniz. IoT akıllı ev cihazları için güvenlik, zaman sınırları, kötü amaçlı içerik filtreleri ve 30 günlük internet kullanım istatistikleri gibi daha gelişmiş özelliklere sahip olacaksınız.

TP-Link Archer AX90 (AX6600) incelemesi: karar

TP-Link Archer AX90 (AX6600) incelemesi

(Resim kredisi: TP-Link)

TP-Link Archer AX90 (AX6600) kablosuz yönlendirici, orta ve hatta büyük bir evde hızı ve kapsama alanını iyileştirecektir. Ayarlarınızı yönetmek için bir hesap oluşturma zorunluluğu biraz dezavantaj olsa da, yönlendiricinin kullanımını ve kontrolünü ne kadar kolaylaştırdığı için ödenmesi gereken küçük bir bedeldir. Ayrıca güvenlik sistemlerinin en gelişmiş sürümünü almak için ödeme yapmanız gerekecek, ancak temel sürüm çoğu için yeterince iyi olacaktır.

Bu kablosuz yönlendirici size mümkün olan en yüksek hızları vermeyecek, daha hızlı yönlendiriciler gördük, ancak hiçbir şekilde yavaş değil. Ağlarınızın verimliliğini ve telefonunuz, dizüstü bilgisayarınız veya akıllı teknolojiniz gibi internete bağlı tüm cihazlarınızın performansını kesinlikle iyileştirecektir. Biraz pahalı ama bence buna değer.

TP-Link Archer AX90 (AX6600) incelemesi: ayrıca düşünün

Peşinde olduğunuz en iyi kablosuz yönlendiriciyse, şuna bir göz atın:TP-Link Okçu AX11000. En iyi görünen cihaz olmasa da ve en ucuzu olmaktan çok uzak olsa da, bu yönlendirici ultra yüksek hızlar sunarak hem oyuncular hem de sıradan kullanıcılar için harika bir seçimdir.

Bu sizin için biraz pahalıysa, o zaman en ucuz kablosuz yönlendirici şudur:Asus RT-AC86U. En yeni özellikleri veya en hızlı performansı elde edemezsiniz ancak cihaz önceliklendirmesinden gelişmiş güvenlik korumasına kadar ihtiyacınız olan her şeyle mevcut kurulumunuzu güçlendirecektir.

Fiyatlar - TP-Link Archer AX90:▼