Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • TP-Link Deco P9 mesh router incelemesi: Tüm evinizi hızlı Wi-Fi ile kaplayın

TP-Link Deco P9 mesh router incelemesi: Tüm evinizi hızlı Wi-Fi ile kaplayın

Mesh ağ kitleri kesinlikle bir an yaşıyor - evinizin bir köşesine sıkışmış bir yönlendiriciye sahip olmak yerine, bir yönlendiriciniz ve bir veya iki uydu cihazınız var, hepsi birlikte çalışarak evinizin tüm köşelerinin değerli bir şekilde kaplandığından emin olun Kablosuz internet.


Deco P9, TP-Link'teki ağ oluşturma uzmanlarının sunduğu en yeni ağ oluşturma kitidir. TP-Link'in hemen hemen her türden ağ cihazını yapma konusunda yılların tecrübesine sahip olduğunu düşünürsek, bunun testimiz sırasında duyurulduğu gibi çalışmasını bekliyorduk.

GÜNCELLEME: Vay canına! TP-Link Deco P9, The Best Home Networking Tech ödülüne layık görüldü.Pingtwitter Ödülleri 2020.

Ve gerçekten de Deco P9 etkileyicidir - daha fazlası için aşağıya bakın. Ağ yeteneklerinin ve Wi-Fi ölü noktalarının kaldırılmasının yanı sıra, sistem ayrıca ağınız üzerinde size daha fazla kontrol sağlar: çocuklar ne kadar süre çevrimiçi kalabilir, hangi cihazların önceliği vardır vb.

TP-Link Deco 9 örgü ağ kitinin en son fiyatları için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin, ancak yazarken doğrudan Amazon'dan yaklaşık 200 £ karşılığında alabilirsiniz - Wi'nizi kalıcı olarak çözecekse fena değil -Fi internet sizin için sıkıntılar.


TP-Link Deco P9 incelemesi: tasarım ve kurulum

TP-Link Deco P9

(İmaj kredisi: Gelecek)

Günümüzde normal uygulama olduğu gibi, Deco P9'u kurmak için önce TP-Link Deco uygulamasını indirirsiniz ve ardından talimatları takip edersiniz. Bu, sadece her bir cihazı prize takıp daha sonra bunlara telefonunuzdan bağlanma durumudur ve hepsi bu kadar. Deco uygulaması hem Android hem de iOS için kullanılabilir, bu nedenle tek ihtiyacınız olan bir akıllı telefon.


İnternet servis sağlayıcınızın size verdiği yönlendiriciyi yerinde bırakabilir ve isterseniz sadece üzerine Deco P9'u takabilirsiniz (daha sonra evinizin etrafında dolaşan iki Wi-Fi ağınız olur). İlk Deco P9 ünitemizi Sky Q sistemi için sağlanan yönlendiricinin arkasına taktık ve sorunsuz bir şekilde çalıştı.

Kurulum, bağlamak istediğiniz her cihaz için bir veya iki dakika sürer, ancak bu gerçekten sadece gösterge ışığının çeşitli renkler arasında dönmesini beklemekten ibarettir. Uygulama, evinizde kaç kat bulunduğuna bağlı olarak, her bir ünitenin nereye yerleştirilmesi gerektiği konusunda önerilerde bulunacaktır. Orta büyüklükteki iki katlı yarı müstakil bir binada her şeyi sorunsuz bir şekilde çalıştırmayı başardık.


Bu beyaz silindirlerin görünümüne gelince - belki de tasarım, örgü ağda en önemli şey değildir, ancak bunlar daha ince ve düşünebileceğimiz bazı diğerlerinden daha az estetiktir. Yine de göze batan bir şey değiller, temelde üst üste dizilmiş iki içecek kutusu. Wi-Fi iyi olduğu sürece görünüm gerçekten önemli değil, bu da bizi bir sonraki bölüme getiriyor ...

TP-Link Deco P9 incelemesi: özellikler ve işlevsellik

TP-Link Deco P9

(İmaj kredisi: Gelecek)

Başlangıçta, ikamet ettiğimiz yerdeki Sky Q ağ ağının, TP-Link Deco P9 tüpleri açılmadan önce mükemmel şekilde çalıştığını söylemeliyiz, bu nedenle, özellikle açısından kötü olan bir yerde yaşıyormuşuz gibi değiliz. Wi-Fi ölü bölgeleri. Yine de, Deco P9 cihazları şu ana kadar iyi bir iş çıkardı.

Evin tüm köşelerinde ve köşelerinde - hatta kış bahçesinde bile - eski yönlendiricimizden aldığımızla aynı düzeyde hızlı ve istikrarlı bağlantılar elde edebildik (ve bazı durumlarda bağlantı iyileşmiş gibi görünüyor) ). Birkaç katınız veya tuhaf şekilli bir eviniz varsa, o zaman gerçekten faydasını hissedebilirsiniz.


Deco P9, devam eden Wi-Fi ağlarının yanı sıra, elektrik hattı teknolojisini de kullanır ve ağınızın menzilini daha da artırmak için gerektiğinde evinizdeki elektrik kablolarını kullanır. Wi-Fi'nin ulaşmakta zorlandığı mahzenleri veya garajları olanlar için, bu daha da çekici bir sistem - bir arada bulunan genişletici ve priz kombinasyonunu değiştirebilirsiniz.

Uygulamadaki kontroller temel ama etkilidir: belirli cihazlar için (çocuğunuzun dizüstü bilgisayarı gibi) belirli web sitelerinde veya bir bütün olarak internette süreyi sınırlamanıza izin veren ebeveyn kontrolleri ve hangi cihazlara öncelik verileceğini belirlemenizi sağlayan öncelik yönetimi bant genişliği açısından (4K Netflix özellikli TV'niz gibi). Bu araçlar, türlerinin şimdiye kadar gördüğümüz en parlak veya sezgisel araçları değiller, ancak işi yapıyorlar.

TP-Link Deco P9 incelemesi: fiyat ve karar

TP-Link Deco P9

(İmaj kredisi: Gelecek)

TP-Link Deco P9, testimiz sırasında etkilendi: kurulabilme kolaylığından, evde yayınladığı Wi-Fi'nin gücüne ve hızına, uygulamada aldığınız ekstralara kadar ... çok yönlü harika bir paket. Her cihazdan Powerline ve Ethernet bağlantısı seçeneğini de unutmayın.

Evde kurduğumuz Sky Q ağ ağından çok daha iyi kapsama alanı veya çok daha yüksek hızlar görmedik, bu nedenle zaten bir tür ağ kurulumunuz varsa bu sizin için uygun bir sistem olmayabilir. Deco P9 ile elde ettiğiniz ekstralar faydalıdır, ancak almak için birkaç yüz pound harcamaya değmeyebilir.

Wi-Fi'nin her odanın her köşesine girmekte zorlandığı bir yerdeyseniz, TP-Link Deco P9'un kesinlikle kısa listenizde olması gerektiğini söyleyebiliriz. Şu anda etrafta çok sayıda etkileyici kit var, en azından yakın zamanda güncellenen Google Nest Wi-Fi çözümü veOrbi ürün grubuNetgear'dan.

Rekabet kadar güçlü olsa da, Deco P9 sistemi kendine özgüdür. Belki tasarımda biraz daha stil ve uygulamalarda biraz daha şıklık görmek isterdik, ancak tüm bunları sistemin genel fiyatı ile dengelemeniz gerekiyor ki bu oldukça rekabetçi.