Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) incelemesi: evinize karakter katmak için vurgulu aydınlatma

TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) incelemesi: evinize karakter katmak için vurgulu aydınlatma

TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) fırsatları TP-Link KL430E Kasa... Amazon £20,35 Görüntüle

Bu TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) incelemesi, evinize ortam aydınlatması eklemek için basit bir akıllı ışık şeridi istiyorsanız ve şu anda aşağıdaki gibi bir köprü kullanan bir sisteme sahip değilseniz, doğru yerdesiniz.Philips Hue.


TP-Link, akıllı aydınlatmanın bunun büyük bir parçası olduğu, hızla büyüyen bir akıllı ev teknolojisi repertuarına sahiptir. Basit bir sesli komutla evinize renk katabilmek, bir zamanlar fütüristik bir rüya gibi görünüyordu, ancak şimdi bir gerçek olduğu için piyasa seçeneklerle dolup taşıyor. Pingtwitter'ün akıllı telefon rehberinde oldukça üst sıralarda yer alan TP-Link Kasa KL130 akıllı ampulü daha önce incelemiştim.en iyi akıllı ampuller, bir merkeze ihtiyacınız olmamasının ana faydalarından biri ve diğeri makul fiyatıdır.

Son zamanlarda, vurgu aydınlatmasına yeni bir anlam kazandıracak, ışıldayan ürünlerinden bir tanesini daha elime aldım. Hemen ona geçelim.

TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

2019'da duyurulan TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) bir süredir piyasada. ABD'de 44,99 $, İngiltere'de 49,99 £ ve Avustralya'da 83,41 AU $ karşılığında 2m (6ft) şeridi alabilirsiniz. ABD'de veya Birleşik Krallık'ta yaşıyorsanız, 24,99 $ / 21,20 £ için isteğe bağlı 1 milyonluk bir uzatma da mevcuttur. Bu nedenle, diğer bazı ışık şeritlerinden daha pahalı olmasına rağmen, bunu tercih etmek, eviniz için Philips Hue sistemini almaktan çok daha ucuz olacaktır.

TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) incelemesi: özellikler ve tasarım

TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Her şeyden önce, TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) bir köprüye ihtiyaç duymaz, bunun yerine Wifi bağlantısını ve Kasa akıllı telefon uygulamasını kullanır. Akıllı asistanınıza bağlayabilir ve Amazon Alexa veya Google Asistan gibi sesle kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, farklı geliştiricilere ait uygulamaların, akıllı cihazların ve hizmetlerin hepsinin birbiriyle uyumlu çalışmasına izin veren IFTTT'yi de destekler. Burada HomeKit desteği olmamasına rağmen aklınızda bulundurun.

2m uzunluğundaki şerit, küçük LED ışıklarla kaplı dayanıklı, esnek bir silikonla kaplanmıştır, şerit boyunca her küçük ışık grubu, beyazın yanına yerleştirilmiş renkli bir LED'e sahiptir. 1.400 lümen parlaklığa ulaşabilirler. Karşılaştırma için,Philips Hue Işık Şeridi Plus1.600 lümene ulaşır. Bu nedenle, o kadar parlak olmasa da, TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) fiyatı göz önüne alındığında iyi durumda.

16 milyona kadar renk üretebilen TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430), hayal edebileceğiniz her renge sahiptir. Renk sıcaklığı 2500K-9000K arasında değişir ve şerit 25.000 saate kadar sürmelidir (bu, Hue'nun eşdeğeri ile aynı süredir).


Kasa uygulamasındaki ışığa ilk tıkladığınızda, büyük Açma/Kapatma düğmesini görüntüler. TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi'nin (KL430) diğer özelliklerini ekranın alt kısmındaki sekmeleri kullanarak yönetebilirsiniz. Işığın sıcaklığını veya rengini ayarlamak için Beyaz ve Renk sekmelerinin altında iki renk çarkı vardır. Işık şeridinin parlaklığını bir ölçek boyunca ayarlamak için bir bölüm de vardır. Kasa uygulaması inanılmaz derecede sezgiseldir, alışmakta herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Kasa uygulaması, ışıklarınız için de program ayarlamanıza olanak tanır. Belirlenen saatlerde, belirli günlerde ve hatta gün doğumu veya gün batımında hangi rengin veya ön ayarın açılmasını veya kapanmasını istediğinizi seçebilirsiniz. Standart bir 60W ampule kıyasla tahmini enerji tasarrufunuzu ve o gün için özel kullanımınızı size bildiren Kullanışlı Enerji Kullanımı istatistikleri de uygulamaya dahil edilmiştir.

TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) incelemesi

Kasa uygulaması, ışığın rengini ayarlamayı veya eğlenceli efektler bulmayı kolaylaştırır.


(İmaj kredisi: Gelecek)

TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) ile bağırmak için önemli bir özellik, elde ettiğiniz eğlenceli efektlerdir. TP-Link'in önceden tanımlanmış titreşen mum efekti, gökkuşağı efekti, şeker kamışı vb. efektlerinden birini seçebilirsiniz. Şeridin farklı kısımlarını farklı renklere ayarlar ve bunlar arasında geçiş yapabilir. Diğer birçok ışık şeridi (Philips Hue'nun Lightstrip Plus'ı dahil) bu tür bir animasyon sunmaz çünkü tüm LED'leri birbiriyle uyum içinde çalışır, bu nedenle onları renkler arasında dinamik olarak geçiş yapacak şekilde ayarlayabilmenize rağmen kazandılar farklı olanları aynı anda gösteremez. Yalnızca önceden tanımlanmış bir dizi efekt olmakla kalmaz, aynı zamanda 16 bölgenin her birinde görüntülenecek bir renk seçerek kendi renginizi de oluşturabilirsiniz, ancak onları canlandıramayacaksınız.

Sadece 1,2 cm genişliğindeki TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430), odaya bir karakter katmak için karyola çerçevesi, raflar veya süpürgelikler gibi hemen hemen her yere gizlice sığar. Arka kısımdaki yapışkan şerit, yerine sabitlenmesine yardımcı olur. Doğru boyuta getirmek için isteğe bağlı uzatma şeritlerini kullanarak 10m'ye kadar uzatabilirsiniz. Uzatma ışığını ayarlamak, yalnızca kırpma durumudur. Kısaltmak için şeridi her 12,5 cm'de bir kesebilirsiniz, ancak bir kez kestikten sonra uzatamazsınız.

Bu ışıkları kontrol etmenin başka bir yolu, kumandadaki düğmeyi kullanmaktır, güç kablosunun ucuna yerleştirilmiştir, bu nedenle basmayı sesli komut kullanmaktan veya telefonunuza ulaşmaktan daha kolay bulursanız, bu bir seçenektir.

TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) incelemesi: kurulum ve performans

TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Wifi bağlantısı kullanmak, kurulumu inanılmaz derecede kolaylaştırır. En iyi şekilde yararlanmak için telefonunuzda veya tabletinizde indirilmiş Kasa uygulamasına ve bir Kasa hesabına ihtiyacınız olacak. Bu sadece onu prize takmak, uygulamayı açmak ve Cihaz Ekle bölümünden Akıllı Işıklar'ı seçmek ve ardından uygulamadaki çok basit talimatları takip etmek. Tamamlandığında, şeridin uygulamada kendi sayfası olduğunu göreceksiniz.

TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) incelemesi

Kasa uygulamasında yeni bir cihaz kurma.

(Görüntü kredisi: TP-Link )

Vurgulu aydınlatma olarak tasarlanan TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) tüm odayı aydınlatacak kadar parlak olmayabilir. Bunu söylemiş olmama rağmen, onu küçük bir yatak odasına yerleştirdim ve denediğim diğer ışık şeritlerinden çok daha parlak olduğunu gördüm. Geç akşam aydınlatması için kendi başına yeterince şey yaptı. Doğal olarak, günün erken saatlerinde daha büyük bir odada, diğer ışıkların yanında kullanmak isteyeceksiniz.

Renkli ve beyaz ışıklar birbirine çok yakın gruplandığından, şerit tek bir renge ayarlanıp sıkıştırıldığında, kesintisiz bir ışık çubuğu izlenimi verdi. Gölgeler canlı ve etkiliydi ve her durum için mükemmel bir ortam aydınlatması sağlıyordu. Küçük bir kusur, ışıkları uzatmak için küçük blokların ışığı oldukça bariz bir şekilde kesmesiydi. Sadece küçük bir miktar, bunu fark etmem için yeterliydi.

TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) incelemesi: karar

TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) incelemesi

(Resim kredisi: TP-Link)

Pek çok kişinin kafasında, sahip olmaya değer tek akıllı ışığın Philips'inkiler olduğu fikri olacaktır, ancak bu doğru değildir. Evet, satın alabileceğiniz en iyileri bunlar, ancak aslında kullanımı daha basit olan çok sayıda daha ucuz alternatif var. TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) bunlardan biridir.

Çalıştırmak için bir köprüyle oyalanmanıza gerek yok ve aslında size Philips'ten alacağınızdan daha eğlenceli aydınlatma efektleri sunuyor. Dürüst olmak gerekirse, o kadar parlak olmayabilir, çok uzak değil. Apple'ın Homekit'ini kullanırsanız, o zaman uzak durabilirsiniz, ancak evinize ve mobilyalarınıza biraz drama eklemek için kullanımı kolay renkli bir ışık şeridi arayan herkes için, TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi'nden (KL430) başkasına bakmayın. ).

TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430) incelemesi: ayrıca düşünün

Philips Hue köprüsünü önceden kurmuş olan herkes, elbette her şeyden önce Philips Hue Lightstrip Plus'ı düşünmek isteyeceksiniz. Bu, tüm aydınlatma kontrollerinizin tek bir yerde olduğu anlamına gelir.

Hue köprüsüne veya başka bir Zigbee köprüsüne sahipseniz ve hafif bir şerit için bir servet harcamak istemiyorsanız, o zaman şuna bir göz atın:Innr Flex Işık. Philips Hue uygulaması, SmartThings ve sesli asistanlarla çalışan ucuz bir alternatif.

Fiyatlar - TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi (KL430):▼