Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Fişi İnce KP115 incelemesi: tüm teknolojinizi akıllı hale getirin

TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Fişi İnce KP115 incelemesi: tüm teknolojinizi akıllı hale getirin

Küçük bir enerji izleme akıllı fişi arıyorsanız, bu TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Fişi İnce KP115 incelemesi doğru yer.

Kolayca birien iyi akıllı fişlerTP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Plug Slim KP115 (TP-Link Kasa Mini olarak da bilinir) herhangi bir kablolu cihazı akıllı hale getirecektir. İster geleneksel bir lamba, ister bir vantilatör veya bir ısıtıcı olsun, tek bir hareketiniz olmadan teknolojinizi evin her yerinde açıp kapatmanıza ve aynı zamanda bağlandığında ne kadar elektrik kullandığını izlemenize olanak tanır.

O kadar iyi ki kazandı2021 Pingtwitter Ödülleri'nde En İyi Akıllı Enerji Ürünü, işte bu konuda bilmeniz gereken her şey.

TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Fişi İnce KP115 incelemesi: fiyat ve özellikler

İngiltere ve Avustralya'da, TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Plug Slim'in enerji izlemeli (KP115) ve (KP105) olmayan iki versiyonu vardır. TP-Link Kasa Mini olarak da listelenmiş olarak bulabilirsiniz.


Amazon'dan, enerji izlemeli fiş 17,99 £ / 36,70 AU $'a mal olacak. Enerji izleme olmadan, 14 £ / 29 AU $'a düşer. Henüz ABD'de satın alınamıyor.

TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Fişi Slim KP115, evinizdeki Wifi'yi kullanarak akıllı telefonunuza veya tabletinize bağlanır, hub gerekmez. Evden uzakta olduğunuzda fişi açabilir veya kapatabilir, ayrıca programları ve zamanlayıcıları ayarlayabilirsiniz. Test ettiğim sürüm (KP115), kullanımınızı izleyebilmeniz için cihazın gerçek zamanlı ve geçmiş enerji tüketimini de analiz edecektir. Çalışması için tek ihtiyacınız olan TP-Link Kasa uygulaması.


Amazon Alexa, Google Asistan ve Samsung SmartThings ile uyumludur. Yine de HomeKit desteği yok.

TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Fişi İnce KP115 incelemesi: tasarım ve kurulum

TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Fişi İnce KP115 incelemesi


(Resim kredisi: TP-Link)

Şüphesiz, TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Plug Slim KP115, piyasadaki en küçük akıllı prizlerden biridir. 5,15 x 7,25 x 3,75 cm (İngiltere) ölçülerinde en dar alanlara bile sığar. Basit dikdörtgen tasarım, sol tarafta bulunan fişi manuel olarak kontrol etmek için bir düğme ile pürüzsüz beyaz plastikle kaplanmıştır. Açık olduğunu göstermek için TP-Link Kasa logosunun altında küçük yeşil bir LED ışık var.

TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Plug Slim KP115'in kurulumu tam anlamıyla saniyeler sürdü. Önce TP-Link Kasa uygulamasında bir hesap oluşturmanız gerekecek. Ardından bir cihaz eklemeyi seçin ve basit talimatları izleyin. Daha sonra cihaz listenizin altında görünecektir. Fişi aynı odadaki diğer TP-Link Kasa cihazlarıyla gruplayarak, aynı anda telefonunuzdan kontrol edebileceksiniz.

TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Fişi İnce KP115 incelemesi: performans

TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Fişi İnce KP115 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

TP-Link Kasa uygulamasını kullanmak gerçekten çok kolay. Kullanıcı dostu simgeler ve cihazlarınızı kurmayı ve yönetmeyi çok hızlı hale getiren sezgisel gezinme ile inanılmaz derecede iyi tasarlanmış. TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Plug Slim KP115'e dokunduğunuzda, altında programları, zamanlayıcıları ayarlamak, Dışarıda Modunuzu düzenlemek ve enerji kullanımınızı görmek için dört sekme bulunan büyük bir güç düğmesiyle karşılaşıyorsunuz.


İlk sekme, cihazınızı belirli günlerde veya gün doğumu veya gün batımında belirli günlerde açılacak veya kapanacak şekilde programlamanıza olanak tanır. Zamanlayıcı bölümü altında, ısıtıcınız açıkken uykuya dalmak istiyor ama bütün gece açık kalması düşüncesinden hoşlanmıyorsanız, belirli bir süre sonra fişi açıp kapatabilirsiniz.

Dışarıda Modunu kullanarak, her hafta evden ne zaman çıkacağınızı uygulamaya bildirebilir, böylece sabah çıkarken cihazlarınızın kapanmasını ve akşam eve döndüğünüzde açılmasını sağlayabilirsiniz.

TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Fişi İnce KP115 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Son olarak, uygulamadaki Enerji Kullanımı Bölümü size son 7 ve 30 gün için günlük ortalama ve toplam enerji tüketimini, ayrıca o güne kadarki mevcut güç tüketimini ve toplam enerji tüketimini gösterir.

TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Plug Slim KP115 tutarlı ve güvenilirdi. Uygulamadaki güç düğmesine dokunduğumda, telefonum ev Wi-Fi ağımın aksine mobil verilere bağlıyken bile fiş neredeyse anında yanıt verdi. Kuşkusuz, bu akıllı fiş her şeyi yapamaz - örneğin, akıllı telefonunuz eve girdiğinde veya çıkarken fişi otomatik olarak açıp kapatacak bir coğrafi sınırlama yoktur.

TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Fişi İnce KP115 incelemesi: karar

TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Fişi İnce KP115 incelemesi

(Resim kredisi: TP-Link)

TP-Link Kasa'nın akıllı ev teknolojisi varlığı büyüyor ve her şeyi sunuyor.akıllı ampullerileışık şeritlerive hatta güvenlik kameraları. Daha fazla TP-Link Kasa akıllı cihazı satın almayı planlıyorsanız, TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Plug Slim KP115'i satın almak kesinlikle mantıklı olacaktır çünkü hepsini Kasa uygulamasından yönetebileceksiniz.

Akıllı evinizi genişletmeyi planlamıyor olsanız bile, TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Plug Slim KP115'i tavsiye etmemek zor olurdu. Sesle kontrol edilebilen ve ne kadar enerji tükettiğinize dikkat etmenize yardımcı olacak güvenilir bir akıllı fiştir. Kasa uygulaması gösterişli, arkadaş canlısı ve cihazlarınız için de kullanışlı programlar oluşturmanıza izin verecek. Sonuç olarak, bu dünyaya mal olmayacak mükemmel bir Wi-Fi fişi.

TP-Link Kasa Akıllı Wi-Fi Fişi İnce KP115 incelemesi: ayrıca düşünün

Philips Hue sistemini zaten evde kullanıyorsanız, satın almak daha mantıklı olacaktır.Philips Hue Akıllı FişBöylece tüm cihazlarınızı tek bir yerden yönetebilirsiniz. Benzer şekilde, evinizde Hive Hub varsa, o zaman öncelikle Hive Aktif Fişi düşünmelisiniz. Ancak henüz akıllı ev teknolojisine sahip olmayan ve kolay ve uygun fiyatlı bir şey isteyen herkes için TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Plug Slim KP115'ten daha iyi olamazsınız.