Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • TP-Link Kasa Spot KC100 Kapalı Güvenlik Kamerası incelemesi: ucuza koruma

TP-Link Kasa Spot KC100 Kapalı Güvenlik Kamerası incelemesi: ucuza koruma

TP-Link Kasa KC100, 894 Amazon müşteri yorumu sunuyor

Aşağıdakilerden biri için pazardaysanızen iyi güvenlik kameraları, zengin seçenekler bulmak için sadece birkaç dakikanızı web'de tıklamak zorunda kalırsınız. Pek çok farklı marka ve model her tür fiyat noktasında mevcuttur.

Bu bizi TP-Link'ten Kasa Spot KC100'e getiriyor: Temelleri makul bir fiyata istiyorsanız, konservatuarımızda olup biten her şeyi göz önünde bulundurarak geçirdiğimiz haftalara göre bu dikkate değer. Birien ucuz güvenlik kameraları, aslında.

Temel olarak, telefonunuza gönderilen hareket algılama uyarılarını, söz konusu olayların kısa kayıtlarını ve dünyanın neresinde olursanız olun Android ve iOS uygulamaları aracılığıyla canlı bir beslemeye erişme becerisini kastediyoruz. Bu fiyata tavizler olsa da: bu yalnızca bir iç mekan kamerası, bu nedenle hava şartlarından kaynaklanan saldırılara dayanmayacak ve video kalitesi 1080p HD'de zirveye çıkıyor.

Gerçekten beğenecek çok şey olsa da. İki yönlü sesi, 130 derecelik görüş alanını ve gece görüşünü düşünün (görünüşe göre 20 fit veya altı metreden biraz fazla iyi, ki bu bize doğru geliyor). Uyarılar için dört adede kadar özel hareket bölgesi ayarlayabilirsiniz - böylece örneğin Kasa Spot'un sizi pencerenin yanında ama televizyon ekranındaki hareketler konusunda uyarmasını sağlayabilirsiniz. Bu bazen güvenlik kameraları için ödenen bir fazladır, bu yüzden burada ücretsiz olarak sunulduğunu görmek güzel.


Ücretli ekstralardan bahsetmişken, her zamanki gibi bir abonelik paketi mevcuttur: ayda fazladan 4 $ veya yılda 40 $ (kabaca ayda 3.20 £ veya yılda 32 £) kayıtlarınızı yerine 14 gün tutabilirsiniz. normal iki, ücretli plan için 14 GB ve ücretsiz plan için 1 GB sınırına kadar. Kasa Care'in Birleşik Krallık'ta henüz piyasaya sürülmemiş olmasına ve henüz ne zaman başlayacağına dair henüz bir bilgi bulunmadığına dikkat etmek gerekir - Kasa Spot'u bugün İngiltere'de kurun ve ücretli eklentiye kadar premium paketi ücretsiz alın. resmen geldi.

TP-Link Kasa Spot incelemesi: kurulum ve tasarım

Kasa Spot


(İmaj kredisi: Gelecek)

TP-Link Kasa Spot'u kurmak çok kolay: takın, uygulamayı telefonunuza yükleyin ve talimatları izleyin. Donanımı kurup çalıştırmamız yaklaşık beş dakikamızı aldı ve yönlendiricinize bağlanacak hub yok. Akıllı ev uzmanlığınız ne olursa olsun, bununla bir sorununuz olmayacak.

Daracık, özenle tasarlanmış bir cihazdır ve ekstra esneklik için taban plakası üzerinde 360 ​​derece dönebilir. USB güç kablosunun (bir şebeke adaptörüne takılır) kameranın altına dikey olarak bağlanması gerekiyor - bu biraz tuhaf bir seçim, ancak başka türlü düzgün bir tasarımda sadece küçük bir problem. Herhangi bir endüstriyel tasarım ödülü kazanmayacak ama işini yapıyor.


Uygulamaya gelince, TP-Link özellikle yazılım yetenekleri ile tanınmıyor, ancak Kasa uygulaması gerçekten cilalı ve duyarlı. Kamera ve beslemesine sadece bir veya iki saniye içinde erişilebilir ve başka uyumlu TP-Link Kasa cihazlarınız varsa, bunlar da uygulamada görünür. Ayarlar ve seçenekler (video besleme kalitesi gibi) kolayca bulunabilir.

Burada sadece bir kamerayı test ediyorduk, ancak kurulu birden fazla Kasa kameranız varsa, hepsini aynı uygulamada yönetebilirsiniz: her cihazın sayfası canlı görüntüyü ve yakın zamanda yakalanan hareket uyarısı kayıtlarını gösterir. Bildirimler, her kamera için çok kolay bir şekilde açılıp kapatılabilir veya özel bir zaman aralığında (örneğin, çalışma saatleri) gelecek şekilde ayarlanabilir.

TP-Link Kasa Spot incelemesi: özellikler ve performans

Kasa Spot

(İmaj kredisi: Gelecek)

Kasa Spot'un hareket algılama veya canlı yayın yetenekleriyle ilgili herhangi bir şikayetimiz olmadı. Hareket algılama belki de genel olarak biraz hassas yöndeydi, ancak ihtiyacınız olursa dört özel hareket bölgesinden yararlanabileceğinizi unutmayın. Geceleri gereksiz uyarılarla sürekli uyanmıyorduk.


Uygulama aracılığıyla video beslemesine bağlanmak, iki yönlü ses gibi özelliklere erişmek gibi gerçekten basittir, böylece gerekirse bir evcil hayvan veya yaşlı bir akraba ile konuşabilirsiniz. 1080p HD video kalitesi gündüzleri mükemmel ve geceleri de çok iyi - gece görüş yetenekleri sizi uçurmayacak ama çok güzel yapacak.

Gasa Spot örneği

(İmaj kredisi: Gelecek)

Gasa Spot örneği

(İmaj kredisi: Gelecek)

Kasa Spot ile ödediğiniz fiyata baktığınızda düşündüğünüzden daha fazla özellik elde edersiniz: yüksek video kalitesi, gece görüşü, özel aktivite alanları, iki yönlü ses, 130 derecelik görüş alanı ve hatta Döner taban sayesinde kamerayı istediğiniz yöne bakacak şekilde hızla döndürebilirsiniz.

Kasa Spot, hem Alexa hem de Google Assistant ile uyumludur; bu, video yayınınızın basit bir sesli komutla bir Yankı Gösterisine veya bir Chromecast'e gönderilebileceği anlamına gelir. Bu, kendimizi çok sık kullandığımızı hayal edebileceğimiz bir şey değil ama en azından diğer TP-Link olmayan cihazlarınızla bir miktar entegrasyon sunuyor.

TP-Link Kasa Spot incelemesi: karar

Kasa Spot

(İmaj kredisi: Gelecek)

TP-Link Kasa Spot, iç mekan kullanımı için mükemmel bir ev güvenlik kamerasıdır. Bütçeyle alışveriş yapıyorsanız video kalitesi, hareket algılama hassasiyeti, uygulama arayüzü ve iki günlük (veya 1 GB) bulut kayıtlarının tümü çok çekici bir paket oluşturur.

Tamam, Kasa Spot'un rakiplerinden bazılarının sahip olduğu, bireysel insanları tanıma gibi daha gelişmiş özelliklere sahip değilsiniz, ancak ödediğiniz fiyat için gerçekten mükemmel bir anlaşma. Daha pahalı alternatiflerin genellikle daha pahalı abonelik paketleri ile birlikte geldiğini ve Kasa Spot aboneliğinin çok isteğe bağlı olduğunu veya Birleşik Krallık'ta piyasaya sürüldüğünde olacağını unutmayın.

Uygulamalar ve yazılımlar genellikle daha ucuz donanımı hayal kırıklığına uğratabilir, ancak Kasa Spot için durum böyle değildir: Buradaki paketlenmiş uygulama şık ve sezgiseldir ve Amazon Alexa ve Google Asistan ile entegrasyon kesin bir bonus.

TP-Link Kasa Spot, bir hub veya devam eden bir aboneliğe ihtiyaç duymadan evinizin hızlı, kolay ve ucuz video izlemesi için birçok kutuyu işaretler. Zaten TP-Link tarafından yapılmış bir akıllı ev kitiniz varsa, çok daha iyi.